Chorinio dainavimo mokykla „Liepaitės“ šventiniame koncerte paminėjo 25-ąjį jubiliejų

„Liepaičių“ 25-to gimtadienio šventinis koncertas / Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
AA

Pirmadienio vakarą chorinio dainavimo mokykla „Liepaitės“ minėji itin gražią sukaktį – 25-erių metų gimtadienį. Vakaro metu skambėjo gražiausios „Liepaičių“ repertuaro dainos ir buvo pristatyta rašytojos Inos Dagytės knyga – „Žydėjimas išsiskleidė daina“, pasakojanti „Liepaičių“ mokyklos istoriją ir dabartį.

Gražia proga „Liepaičių“ sveikinti susirinko gausus būrys muzikos mylėtojų: buvusios „Liepaitės“, mokytojai, chorisčių artimieji. Muzikinio vakaro nepraleido ir Lietuvos kultūros ministrė Liana Ruokytė-Jonsson, kuri sakė: „Liepaitės – kaip virusas. Čia jaučiamas toks bendrystės jausmas, kurio galime tik pavydėti“.

„Liepaičių“ 25-to gimtadienio šventinis koncertas / Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr.

Renginyje netrūko muzikinių staigmenų, įdomių pasakojimo ir džiaugsmo ašarų. Sausakimša salė mėgavosi puikiu muzikiniu vakaru.

Jubiliejinis Vilniaus chorinio dainavimo mokyklos koncertas buvo įspūdingas, ir ne vien dėl to, kad jame dalyvavo visa mokykla – choro dainininkės nuo pačių mažiausių iki didžiausių, bet ir mokytojai, kurie pademonstravo ypatingą šmaikštumą ir profesionalumą. 

„Liepaičių“ 25-to gimtadienio šventinis koncertas / Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr.

Koncerte skambėjo devynių mokytojų pianistų ansamblis, kuris salėje sukėlė audringas ovacijas, taip pat – mokinių kūryba ir, žinoma, chorinė muzika dėl kurios į šią unikalią mokyklą ir yra atvedami vaikai.

Renginį vedė kompozitorius, pianistas Vitalijus Neugasimovas ir pianistė Eglė Kasteckaitė. Chorams dirigavo Jolita Vaitkevičienė, Audronė Steponavičiūtė-Zupkauskienė, Nina Timofejeva, Jurgita Dirgėlaitė, Diana Mickevičiūtė, Edita Jaraminienė.

„Liepaitės“, kaip mokykla, gyvuoja jau 25-erius metus, tačiau kaip choro studija savo veiklą pradėjo 1964-aisiais. Šiandien mokykla skaičiuoja didelį būrį baigusių „liepaičių“, kurios tęsia ir profesionalią muzikių karjerą. Dabar jos kompozitorės, muzikologės, pianistės, dainininkės, choro dirigentės.

„Liepaičių“ 25-to gimtadienio šventinis koncertas (38 nuotr.)
+32
Skaitykite daugiau