N-18 turinys
Šiame straipsnyje pateikiama informacija skirta asmenims nuo 18 metų, kurie pagal galiojančius LR įstatymus turi teisę naudotis tokio pobūdžio informacija. Jei jums nėra 18 metų, prašome spausti NE ir neatidaryti šio straipsnio.Jei jums jau yra 18 metų, spauskite TAIP tuo pačiu patvirtindami, kad vaizdinė ir grafinė informacija bus skirta tik jūsų asmeniniam naudojimui ir saugoma nuo nepilnamečių.
TAIP
NE

Dao meilės praktikė ir lektorė Edita Esenku – apie kintantį moters seksualumą ir sėkmingus santykius

Edita Esenku/Asmeninio archyvo nuotr.
Karolina Beleškienė
Šaltinis: Žmonės
AA

Šiandien pasaulis pilnas viešai demosntruojamo seksualumo, tačiau kaip yra, kai liekame su partneriu dviese? Žmogaus seksualumą atskleidžia ne apnuogintas kūnas ir ne partnerių skaičius, o tai, kaip jaučiamės. Gydomosios Dao meilės praktikė ir lektorė Edita Esenku pasakoja apie kintantį moters seksualumą bei tai, kas porai padeda užmegzti ir išlaikyti sėkmingus santykius.

Esi gydomosios Dao meilės mokytoja. Kas įeina į šią sąvoką meilė? Kaip meilė gydo?

Meilė – tai vibracija. Kai žmogus jaučia meilę savo širdyje ši vibracija išsiskleidžia kaip elektromagnetinis laukas ir išsiplečia taip plačiai, kad tai pajunta net ir šalia esantys žmonės. Aš reprezentuoju kinų jogos sistemą pagal meistrą Manteką Čiją. Viena iš šios sistemos dalių yra gydomosios meilės praktikos (angl. „healing love“). Šios savarankiškai atliekamos praktikos padeda žmogui atsipalaiduoti nuo streso, paleisti negatyvias emocijas – tik tuomet atsiranda erdvės meilei. 

Toliau seka energetinės mankštos, Kėgelio pratimai, intymių raumenų treniravimas su nefrito kiaušiniu – sustiprinusi savo subtiliuosius raumenis moteris ne tik daug geriau susipažįsta su savo pačios seksualine energija, bet ir palengvina menstruacijas, išvengia šlapimo pūslės nelaikymo problemų, atsiranda didesnis jautrumas, todėl vėliau su savo partneriu ji gali jausti didesnį malonumą ir patirti dalykus, kurių anksčiau nėra patyrusi.

Kai aš kalbu apie meilę, turiu galvoje tiek jausmą, tiek ir seksualumą. Moteriai labai svarbu mylėti žmogų, su kuriuo ji turi lytinių santykių, juk lietuviškai mes taip ir sakome, kad pora mylisi. Gydomasis meilės aspektas pasireiškia tuo, kad išmokstame transformuoti seksualinę energiją į gyvybinę, užkelti šiltą susijaudinimo pojūtį į galvą ir taip patys gydyti savo kūną. Mūsų ląstelės dalijasi taisyklingai, kai jaučiame meilės ir susijaudinimo vibraciją, o palaipsniui galima šią šilumos bangą sąmoningai nukreipti į tam tikrus mūsų organus.

Kaip šiose praktikose pinasi jausmai ir fizinis artumas?

Jei moteris paleido negatyvias emocijas ir pripildė širdį meilės, sustiprino savo intymius raumenis atlikdama pratimus juos sutraukiant ir atpalaiduojant paprastai ir su nefrito kiaušiniu, galima pereiti prie praktikų realizavimo poroje. Turėdama daugiau gyvybinės energijos moteris gali duoti daugiau meilės ir savo mylimajam. 

Pažinusi savo kūną ji lengviau atsipalaiduoja mylintis ir gali nukreipti partnerio dėmesį į tam tikras erogenines zonas. Per meditacijas atsikračius emocinių blokų ir išjudinus gyvybinės energijos judėjimą kūnu pora pradėda keistis seksualine energija vienas su kitu ir gali patirti daugkartinį pasitenkinimą. Daugkartiniai pasitenkinimai apima visą kūną, ne tik lyties organų sritį, tai labai suartina partnerius ir padeda auginti meilės jausmą.

Taip išeitų, kad meilės jausmas ateina po aistros?

Ne, visų pirma žmogus pajunta meilės jausmą ir trauką kitam žmogui, o vėliau seka intymus suartėjimas. Kalbėjau apie meilės išlaikymą poroje, kad meilė ir mylėjimasis yra susiję tarpusavyje. Jei poros santykiai prasideda nuo meilės (kaip ir turėtų būti), tačiau intymiu gyvenimu abu nėra patenkinti, tokie santykiai paprastai ilgai nesilaiko. Todėl ir atkreipiau dėmesį, jog turint daugiau žinių šioje srityje pora gali dar labiau auginti savo meilę.

Edita Esenku/Asmeninio archyvo nuotr.

Kaip manai, kodėl žmonės bijo meilės arba nesugeba jos rasti, atidėlioja rimtus santykius, bėga nuo jų?

Meilės bei seksualumo klausimai yra daug kam sudėtingi ir tai normalu. Vieni bijo mylėti, nes buvo įskaudinti, jie galvoja, kad situacija gali pasikartoti, kiti bijo ar tiesiog vengia lytinių santykių, nes trūksta žinių šioje srityje ir moteriai tai tampa tik fizinis veiksmas be jokio malonumo.

Treti yra tokie nelaimingi savo viduje, kad neiškuopę viso liūdesio ir pykčio nepajėgia pradėti arba išlaikyti darnių santykių dėl emocinio nestabilumo. Priežasčių gali būti begalė, bet pagrindinis raktas dažniausiai būna žmogaus galvoje – jo emocijos. Kuo labiau išsivalome nuo negatyvių išgyvenimų, tuo daugiau turime vietos meilei. Juk jei indas jau užpildytas, į jį daugiau vandens nebeįpilsime. Čia lygiai tas pats. Jeigu mūsų galva pilna negatyvių jausmų, tiesiog nėra vietos padauginti pozityvioms emocijoms. Tad visų pirma reikia susitvarkyti su negatyvu.

Kaip savo seksualumo suvokimas keičiasi einant metams? Kaip manai, nuo ko tai priklauso?

Moters seksualumo suvokimas keičiasi bėgant savaitėms, nes ovuliacijos metu ji jaučia poreikį lytiniams santykiams, o kitu laiku būna pasyvesnė. Taip pat kinta bėgant metams: jauna mergina dažnai būna nedrąsi šioje srityje, nes dar nepažįsta savo kūno, nepažįsta savo erogeninių zonų. Vėliau atsiranda daugiau brandos ir ji pradeda mėgautis santykiais su savo partneriu.

Pagimdžiusios moters potraukis mylėjimuisi dažnu atveju krenta, tai susiję su dideliais gyvybinės energijos praradimais, todėl jai būtina treniruoti savo intymius raumenis, jei nori sugrąžinti tai, kas buvo iki gimdymo. Pasiekus menopauzinį laikotarpį gali būti taip pat tam tikrų potraukio svyravimų. Visi šie dalykai priklauso nuo moters hormonų pusiausvyros, taip jau mus sutvėrė gamta, kad moters seksualumas nuolat svyruoja. Tačiau tai dar nereiškia, kad vyresnio amžiaus moteris turėtų užbraukti brūkšnį šioje srityje – treniruojant subtiliuosius raumenis visos gali išlaikyti gyvybingumą ir seksualumą iki gilios senatvės. Gyvybinės ir seksualinės energijos sąsaja yra akivaizdi.

Kaip prisijaukinti savo seksualumą? Ar Dao praktikos padeda tai padaryti?

Dao praktikos padeda moteriai atsiskleisti, išreikšti savo moteriškumą ir seksualumą, nes jos orientuotos į gyvybinės energijos auginimą. Kuo daugiau turime energijos – tuo labiau savimi pasitikime, tuo labiau esame patenkintos savo kūnu, net jei jis ir nėra idealus pagal visuomenės standartus, todėl lengviau galime atskleisti savo seksualumą. Moters seksualumas yra subtilus dalykas, kuriuo ji dalijasi su savo mylimuoju, o ne su visais sutiktais praeiviais. Turiu galvoje vidinį pojūtį, kuris skirtas tik vienam žmogui. Moters seksualumas neturi būti demonstruojamas iššaukiančia išvaizda, kuri suprantama kaip seksuali. Kaip jau minėjau, viskas vyksta žingsnelis po žingsnelio, pradedant nuo emocijų valdymo ir transformavimo, iki fizinių pratimų tiek intymiai sričiai, tiek bendrai stuburui.

Ką žmogui suteikia sėkmingi seksualiniai santykiai? Ar jie padeda išlaikyti meilę?

Pilna darna poros santykiuose atsiskleidžia tuomet, kai meilė ir mylėjimasis tampa viena. Tai reiškia, kad vien tik aistra be meilės grįsti santykiai niekur neveda, lygiai taip pat, jei poroje išnyksta mylėjimasis, tik meilės jausmu puoselėjami santykiai palaipsniui užgęsta. Todėl sėkmė ir darna porą lydi tuomet, kai apjungiamos abi dedamosios.

Skaitykite daugiau