Golfo žaidėjai Vilniuje jėgas suvienijo labdaringoje misijoje

Akimirkos iš „4th Czeslaw Okynczyc Golf Cup“ turnyro / Gretos Skaraitienės / „ŽMONĖS Foto“ nuotr.
Šaltinis: Žmonės
AA

Golfo žaidėjai dar kartą įrodė, jog kartu žmonės gali daug nuveikti kitų labui. Šeštadienį netoli Vilniaus įsikūrusiame Europos Centro Golfo klube vyko labdaringas „4th Czeslaw Okinczyc golf cup“ golfo turnyras.

Tai jau ketverius metus iš eilės vykstantis vardinis nepriklausomybės akto signataro, Lietuvos golfo federacijos prezidento Česlav Okinčic turnyras, pritraukiantis šimtus kviestinių svečiu, tokių, kaip olimpietis Virgilijus Alekna, buvę ministrai Jaroslav Neverovič, Vytautas Markevičius ir kiti. Tačiau didelio susidomėjimo sulaukęs ir spalvingu svečių sąrašu mirgantis renginys vyksta ne tik dėl sportinės pramogos, bet ir dėl kilnesnio tikslo.

Č.Okinčic aktyviai vykdo humanitarines misijas ir siekia prisidėti prie bendros visuomenės gerovės ištiesiant pagalbos ranką tiems žmonėms, kuriems jos reikia labiausiai. Nepaisant to, kad turnyro metu buvo minimas ir paties iniciatoriaus 65-erių metų jubiliejus, šiemet Č.Okinčic nusprendė visas turnyro metu surinktas lėšas skirti Pal. kun. Mykolo Sopočkos hospisui. Hospiso direktorė Prakseda Marzena Rak ses. Michaela negalėjo nuslėpti džiaugsmo dėl tokio žmonių parodyto solidarumo. Ypač šiuo ekonomiškai ir emociškai sunkiu pandemijos periodu.

„Žinia, kurią gavome iš Česlav Okinčic apie planuojamą labdaros golfo turnyrą, skirtą paremti mūsų įstaigai, mums buvo džiugi staigmena. Mums nepaprastai džiugu, kad mūsų kasdieninę hospiso misiją, tarnystę sunkiai sergantiems žmonėms rems tie, kuriems golfas yra aistra ir gyvenimo sportas. Džiaugsmas, dėkingumas ir tikrumas, kad ir toliau galėsime tarnauti mūsų pacientams, tai jausmai kurie mus lydi pastarasias dienas. Nuoširdžiai dėkoju Ispanijos ambasadai, visiems asmenims ir organizacijoms, kurių dėka vyksta golfo turnyras. Dėkoju, kad esame kartu siekdami pergalės ir žmogiškumo pilnatvės“, – džiaugsmo neslėpė sesuo.

Akimirkos iš „4th Czeslaw Okynczyc Golf Cup“ turnyro (83 nuotr.)
+77

Kadangi labdaringas turnyras vyko bendradarbiaujant su Ispanijos ambasada, tarp kviestinių svečių buvo ir Ispanijos ambasadorius Lietuvoje, José María Robles Fraga. Paklaustas, ką mano apie šią turnyro idėją, ambasadorius teigė, jog jam buvo didžiulė garbė padėti tokiam labdaringam turnyrui įvykti. Ambasadorius įsitikinęs, jog golfas yra veikla, jungianti žmones visame pasaulyje. „Golfą žaidžiame Ispanijoje, golfą žaidžiame ir čia – Lietuvoje. Džiaugiuosi, kad yra veiklų, suvienyjančių žmones ne tik laisvalaikiui, bet ir aukštesniam bendram tikslui“, – teigė ambasadorius.

Pagrindinis turnyro iniciatorius ir idėjos autorius Česlav Okinčic atėjus svarbiai dienai taip pat neslėpė džiaugsmo ir pakilios nuotaikos.

„Golfo žaidėjai yra labai atviri žmonės. Atviri pasauliui ir atviri kitų sunkumams. Golfas – tai itin subtilus žaidimas, kuriame žaidejai nuolat kovoja dėl pergalių. Hospiso pacientai taip pat kiekvieną dieną panašiai kovoja del savo asmeninės pergalės. Dėl kiekvienos papildomos dienos žemiško gyvenimo. Todėl manome, kad mums, golfo bendruomenei, remti hospisą yra didelė garbė ir labai svarbi misija. O šiandien, matydami tokį gausų turnyro dalyvių skaičių, galime patys įsitikinti, jog golfo žaidėjai yra visada pasiruošę padėti“, – teigė Česlav Okinčic. Signataro žodžiai apie golfo žaidėjų dosnumą nebuvo iš piršto laužti: turnyro dėka labdarai surinkta net 16 491 Eur.

Akimirkos iš „4th Czeslaw Okynczyc Golf Cup“ turnyro / Gretos Skaraitienės / „ŽMONĖS Foto“ nuotr.

Europos Centro Golfo Klubo direktorė Irma Markevičienė džiaugiasi, kad signataro Č. Okinčic turnyrai būtent šiame aikštyne vyksta jau ketverius metus iš eilės. „Česlav Okinčic turnyrai jau tradiciškai tampa vienu didžiausių ir svarbiausių golfo renginių kiekvieną rudenį. Jiems ruoštis pradedame dar prieš metus. Dėka p. Okinčic unikalių idėjų, dėmesio detalėms ir įdėto rūpesčio šiandien galėjome susirinkti į šventę, įrodančią, jog golfo bendruomenė Lietuvoje yra be galo tvirta. O svarbiausia –  visada pasiruošusi solidarizuotis bėdoje su kitais. Žinojimas, kad mūsų klubas gali vadintis tokios bendruomenės dalimi, man kelia didelį džiaugsmą.“

Labdaringą turnyrą vainikavo Katažinos ir Deivydo Zvonkų koncertas bei iškilminga apdovanojimų ceremonija.

Turnyro rezultatai:

Grupė Stroke Net +8.0 – 18.0

I vieta: Darius Vyšniauskas / Vilius Žitkauskas

II vieta: Linas Aldonis / Kastitis Stankyavichyus

III vieta: Gabriela Maculevič / Patricija Ulozaitė

Grupė Stroke Net 18.1 – 24.0

I vieta:Algirdas Jonas Vaitiekūnas / Arūnas Pemkus

II vieta: Džilda Antanavičienė / Česlavas Antonovičius

III vieta: Rymantas Juozaitis / Neringa Juozaitienė

Grupė Stableford 24.1 – 36.0

I vieta: Viktoras Tolvaiša / Kristijonas Galvanauskas

II vieta: Dormantas Zajančauskas / Kęstutis Kunigėlis

III vieta: Žilvinas Jakimavičius /Mantas Vaišvilas

Pro Grupė

I vieta: Vytautas Gedminas ir Egidijus Baleišis (66 smūgiai. Laimėjo po peržaidimo su Domantu Matuliu ir Arnu Kaunu)

Geriausias rezultatas (gross)

Mindaugas Vaičius ir Paulius Baltramonaitis (69 smūgiai)

Skaitykite daugiau