Išskirtinis „Vilniaus Pokerio“ šou: svečiai su kaukėmis ir atgaivinti „Senieji Vilniaus stogai“

„Vilniaus pokerio“ akimirkos / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.
„Vilniaus pokerio“ akimirkos / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.
Šaltinis: Pranešimas spaudai
2022-11-16 08:45
AA

Lapkričio 15-ąją Lukiškių kalėjime įvyko išskirtinis šou – Donato Ulvydo režisuotas kino koncertas „Vilniaus Pokeris“. Kartu su kompozitoriais Kipru Mašanausku, Jievaru Jasinskiu bei 20-ies profesionalių džiazo atlikėjų orkestru „Vilnius JJAZZ Ensemble“ surengtas koncertas žymi artėjančio Vilniaus 700 metų jubiliejaus renginių pradžią. Jo nepraleido žinomi žmonės ir ypatingas svečias – maestro Jonas Mašanauskas.

Koncerte skambėjo specialiai šiam renginiui sukurtos originalios K.Mašanausko ir J.Jasinskio kompozicijos, o renginio metu vyko koncerto gyvo garso įrašymas. Vėliau įrašas taps filmo garso takeliu. Šalia to, nemažiau svarbus veiksmas – filmo scenų, skirtų filmui „Vilniaus pokeris“ filmavimas.

Koncerto žiūrovai ne tiks išgirdo koncertą, bet ir tapo masinių scenų atlikėjais. Visi norintys dalyvauti pasipuošė juodos apranga, o atvykę į filmavimo aikštelę buvo papuošti specialiomis, garsiosiomis Ričardo Gavelio knygos puslapiuose minimomis „kanukų“ kaukėmis.

Fotogalerija:

Kino koncertas ir „Vilniaus Pokerio“ filmavimas (90 nuotr.)
+84

Koncerto metu scenoje taip pat pasirodė aktorius Andrius Paulavičius (vieno iš pagrindinių filmo personažų atlikėjas). Tai buvo bene pirmas kartas, kai garsus Lietuvos aktorius dainavo gyvai. Kartu su juo scenoje pasirodė ir džiazo vokalistė, „Lietuvos balso“ nugalėtoja Kotryna Juodzevičiūtė. ​

Kino koncertas „Vilniaus Pokeris“ / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.
Kino koncertas „Vilniaus Pokeris“ / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

Kino koncerto metu žiūrovų laukė ne viena staigmena – kaskadinių triukų filmavimas ir ypatingas svečias, maestro Jonas Mašanauskas. Legendinis dainininkas į sceną sugrįžo po 52 metų pertraukos ir atliko visiems gerai žinomą, naujai aranžuotą dainą „Senieji Vilniaus stogai“.

Kino koncertas „Vilniaus Pokeris“ / Viganto Ovadnevo nuotr.

Beje, svarbu pastebėti, „Senieji Vilniaus stogai“ – daugiau nei prieš penkiasdešimt metų sukurtas (daina sukurta 1964 metais, o klipas nufilmuotas 1965m.) pirmasis lietuviškas muzikinis vaizdo klipas. Klipo režisierius Henrikas Šablevičius buvo ir šio filmo režisieriaus Donato Ulvydo kino mokytojas.

D.Ulvydas, kartu su „Go Vilnius“ miestui dovanojo unikalų kino ir muzikos renginį, kurio metu žiūrovams atverta įprastai itin saugoma kino aikštelė. Lietuvai svarbaus rašytojo R.Gavelio romano „Vilniaus Pokeris“ motyvais kuriamas filmas – odė Vilniui, laisvei, meilei ir, svarbiausia, žmogiškumo nepraradusiam žmogui.

Filmo operatorius Rytis Kurkuilis, dailininkas Rimas Olšauskas. Scenos atlikėjų bei filmo personažų kostiumus kuria kostiumų dailininkė Olga-Filatova Kontrimienė. Originalių kompozicijų autoriai Kipras Mašanauskas, Jievaras Jasinskis.

Lukiškėse filmuojamo „Vilniaus Pokerio“ kino anonso premjera įvyks sausio 28 dieną, antrojo kino koncerto VILNIAUS POKERIS metu.