Keliaujame į Australiją – ką aplankyti?

Kelionė į Australiją
Šaltinis: Projekto partnerio turinys
AA

Kelionės – neabejotinai vienas maloniausių laisvalaikio praleidimo būdų. Priklausomai nuo pomėgių, aktyvios ar pasyvios atostogos leidžia pamiršti kasdienius rūpesčius ir mėgautis poilsio akimirkomis. Atostogoms dažniausiai yra pasirenkamos užsienio šalys, ypač tos, kuriose džiugina geri orai ir kaitinanti saulė. Vis daugiau lietuvių kasmet išvyksta į tolimas ir egzotiškas užsienio šalis. Viena jų – Australija.

Norint aplankyti kuo didesnę šalies dalį, pasimėgauti vandenyno teikiamais malonumais, pamatyti įspūdingiausius paplūdimius, statinius ir kitas lankytinas Australijoje vietas, rekomenduojama keliauti ne mažiau kaip pora savaičių. Žinoma, tolimos ir ilgos kelionės pareikalauja nemažų finansinių išlaidų. Neturint reikiamo pinigų kiekio, tačiau norint aplankyti svajonių šalį, tinkamai pailsėti ir pasisemti įspūdžių, gali padėti specializuotas paskolų bankas. Daugiau informacijos apie vartojimo kreditus ir teikiamas paskolas galima rasti čia.

Taigi, kokios lankytinos vietos Australijoje yra populiariausios ir labiausiai lankomos turistų iš viso pasaulio?

Vienas populiariausių objektų Australijoje esančiame Sidnėjaus mieste – Operos teatras. Sidnėjaus operos teatras yra įtrauktas į UNESCO paveldo sąrašą, o čia kasmet vyksta daugiau nei 1500 pasirodymų. Baleto, teatro, operos, simfoniniai koncertai pritraukia tūkstantines žiūrovų minias, o didžiausioje salėje telpa iki 2600 žmonių.

Didžiausias Australijos miestas Sidnėjus / Shutterstock nuotr.

Didysis barjerinis rifas – dar vienas įspūdingas Australijos objektas. Šis rifas yra didžiausias pasaulyje ir siekia 2000 km ilgį. Kasmet į šį nuostabų gamtos kampelį atvyksta tūkstančiai nardyti mėgstančių žmonių iš viso pasaulio, nes jame gausu vėžlių, 500 rūšių koralų, taip pat čia gyvena apie 1500 žuvų rūšių ir 4000 rūšių moliuskų. Migruojantys banginiai, rykliai, nuostabus vandens pasaulis – visa tai galima pamatyti aplankius vietinių gyventojų tituluojamą aštuntą pasaulio stebuklą.

Kakadu nacionalinis parkas – dar vienas į UNESCO paveldo sąrašą įtrauktas objektas. Šiaurės Australijoje esantis parkas yra pagarsėjęs dėl čia gyvenančių 300 paukščių rūšių ir 1600 augalų rūšių. Būtent šioje vietovėje buvo filmuojamas turbūt daugeliui puikiai žinomas filmas „Krokodilas Dandis“. Ši vieta buvo pasirinkta neatsitiktinai, mat parko teritorijoje iš tiesų gyvena krokodilai. Tarpekliai, upės, kriokliai, uolos užima nemažą dalį parko teritorijos, kuri iš viso siekia 13 tūkst. kv. metrų plotą.

Australijoje gausu įspūdingų paplūdimių, kuriuos yra pamilę vandens sporto šakų entuziastai. Vienas labiausiai pagarsėjusių – Hyams paplūdimys, kuris yra patekęs į Gineso rekordų knygą dėl baltos smėlio spalvos. Smėlis paplūdimyje yra ypač baltas, todėl lankantis jame rekomenduojama dėvėti akinius, apsaugančius nuo atsispindinčio baltumo.

Vis daugiau turistų apsilankę Australijoje renkasi kelionę palei vandenyną. Didysis vandenyno kelias – tai 2000 mylių besitęsianti pakrantė, kuria važiuojant iškyla kvapą gniaužiantys vaizdai: įlankos, tiltas, dvylikos apaštalų uolos ir kiti statiniai. Natūraliai susiformavusios uolos yra turistų traukos centras, tačiau kaip natūraliai jos susikūrė, taip laikui bėgant jos pamažu nyksta. Iš kadaise buvusių 12 uolų, šiuo metu galima išvysti 8. Netoli uolų yra įsikūręs nacionalinis parkas, todėl turint laiko ir keliaujant didžiuoju vandenyno keliu galima ne tik pasigrožėti įspūdingais gamtos vaizdais, statiniais, bet ir nardyti, maudytis ar apsilankyti zoologijos sode.

Melburnas (Australija) / Fotolia nuotr.

Atvykus į Australiją, nepamirškite nuvykti į šalies sostinę Kanberą. Čia gausu nacionalinių lankytinų objektų, kaip biblioteka, galerijos, įvairūs archyvai, Parlamento rūmai. Turint daugiau laiko rekomenduojama apsilankyti Melburno, Brisbano miestuose, kuriuose moderni miesto architektūra susipynusi su Viktorijos laikų statiniais. O norint geriausiai susipažinti su šalies kultūra, papročiais ir pajusti vyraujančią atmosferą skirtinguose miestuose, rekomenduojama pabendrauti su vietiniais gyventojais, vaikščioti pagrindinėmis miestų gatvėmis bei ragauti nacionalinių šalies patiekalų.

Skaitykite daugiau