„Lietuvos talentų“ nugalėtojas Mikas Stankevičius tapo dvynukių tėvu: „Žmona su dukromis vos išvengė mirties“

Mikas ir Miglė Stankevičiai su sūnumi mykolu ir dvynukėmis Elze bei Smilte / Asmeninio archyvo nuotr.
Šaltinis: Žmonės
AA

Televizijos šou „Lietuvos talentai 2009“ dantimis grojęs ir nugalėjęs Mikas Stankevičius (28) su žmona Migle Zubrickaite-Stankevičiene (23) sulaukė šeimos pagausėjimo. „Mūsų mergytės – ankstukės. Elzė ir Smiltė šį pasaulį išvydo vos 27 savaičių. Iš tikrųjų – įvyko stebuklas. Jei ne laiku mūsų pastebėta infekcija, kuria Miglė užsikrėtė, bei profesionali gydytojų pagalba, nežinia, ar dabar žmona su dukrelėmis būtų gyvos“, – neeiline istorija su portalu Žmonės.lt dalijasi Mikas.

Per plauką nuo mirties

Tiek Miglės, tiek Miko giminėje jau buvo gimę dvyniai, tad antrą vaikelį planavusi pora per daug nenustebo sužinojusi, kad greit sūpuos du kūdikius. Pirmagimį Mykolą auginančių sutuoktinių šeima iki dvynukėms gimstant ilgai dėliojo savo gyvenimo planus ir net galiausiai nusprendė, kad kelsis į Prienus bei paliks Kauną, tačiau vieno dalyko jie nė baisiausiuose košmaruose nesapnavo... Miglė gegužės viduryje užsikrėtė Covid-19 virusu.

Miglė ir Mikas su dukrelėmis / Asmeninio albumo nuotr.

Gegužės 16 dieną ją Mikas nuvežė į ligoninę, ten Miglei buvo atlikti tyrimai, o naktį ši jau gavo teigiamą koronaviruso testo atsakymą. 17 dieną Miglė buvo paguldyta į Kauno klinikas. Mikas tuo metu su Mykolu liko laukti namie. Nežinios, nerimo ir chaotiškų minčių netrūko.

„Karantiną išties leidome gražiai, džiaugėmės laukimo periodu, svajojome, kaip su dvynukėmis grįžtame į naujus namus Prienuose, tačiau įkurtuvių dar teks palaukti. Dabar svarbiausia, kad visi būtume sveiki, nes mūsų dukrytės – ankstukės.

Mikas ir Miglė Stankevičiai / Asmenininio albumo nuotr.

Nė neįtarėme, kad viskas taip susiklostys, kai vieną dieną Miglei pakilo temperatūra. Besilaukdama Mykolo ji irgi karščiavo, bet tais metais apie koronavirusą nieks ir girdėjęs nebuvo. Šįkart, dėl to, kad situacija kartojosi ne pirmą kartą, taip pat nepuolėme panikuoti. Žmona galvojo, kad netikėtai pakilusi temperatūra greit nukris. Deja. Po dviejų ar trijų dienų Miglei atsikėlus iš lovos ir patikinus, kad jaučiasi neblogai, aš dar pasiūliau pasimatuoti temperatūrą. Rezultatas nuliūdino – termometras rodė 39. Pasakiau žmonai, kad skubiai vyksime į ligoninę. Susirinkome daiktus ir palikome namus. Naiviai tikėjomės, kad tą pačią dieną į juos ir parvyksime“, – savo istorija dalijasi Mikas.

Mikas su dukrele / Asmeninio albumo nuotr.

Miglei netrukus diagnozavo koronavirusą ir ji ligoninėje pasiliko tolimesniems tyrimams. Mergaitėms virusas nepersidavė, tačiau viskas komplikavosi dėl paties fakto, kad Miglė laukiasi dvynių. Gydytojai sakė, kad su vienu vaikeliu galbūt net būtų greitai pasveikusi, tačiau dvynukės tapo didžiule rizika jos pačios gyvybei.

„Izoliacinėje palatoje gulėjusiai žmonai neilgai trukus nuo gimdos sienos atšoko placenta ir prasidėjo kraujavimas. Miglei akimirksniu buvo suteikta pirmoji pagalba ir atliktas cezario pjūvis. Operacija truko beveik valandą. Žmona ligoninėje pragulėjo keturias dienas, ketvirtąją šį pasaulį išvydo mergaitės. Visi buvome kaip ant adatų“, – prisimena Mikas.

Miglė ir Mikas Stankevičiai su sūnumi Mykolu / Asmeninio albumo nuotr.

Pamatyti mergaičių iš karto negalėjo

Didžiuliai išgyvenimai ir baimė Miką su Migle kankino ir mergaitėms atėjus į šį pasaulį. Pora su siaubu prisimena, kai po jų gimimo, gegužės 20 d., gydytojai nieko gero neprognozavo ir teigė, jog ateinantis savaitgalis – lemiamas.

„Laukėme ir meldėmės, kad tik jos išgyventų, nes gydytojai mums sakė: „jei ištvers savaitgalį, viskas bus gerai“. Mergytės išsilaikė, tačiau medikai nuteikė, kad likti gydymo įstaigoje reikės iki anksčiau numatytos mergyčių gimimo datos – rugpjūčio 17-osios. Užjaučiu Miglę, nes patyrusi tokius išgyvenimus ji ne iš karto galėjo pamatyti dukreles. Aš jas išvydau pirmiau, su mergaitėmis susipažinau jau kitą dieną, o Miglei nebuvo leista to padaryti dėl koronaviruso. Ji privalėjo laikytis karantino ir dukrų nematė. Šeštą parą galiausiai gyvai susitiko su mergaitėmis. Iki tol buvo mačiusi tik jų nuotraukas, kurias aš siunčiau.

Dabar labai džiaugiamės, kad viskas gerai. Žmona po truputį atsigauna. Mūsų medicina – išties pažengusi. Ankstukų šiuo metu Kauno klinikose labai daug, todėl jais visais pasirūpinti – didžiulis darbas. Elzė su Smilte pateko į geras rankas. Abidvi merginos jau kvėpuoja pačios, dabar reikia laiko priaugti svorio, išmokti valgyti, nes yra zonduojamos, ir galiausiai galės vykti su mama namo. Mūsų šeimos atvejis unikalus – net medikai stebisi, kaip žmonai su dukromis buvo blogai ir kaip merginos sugebėjo atsigauti. Nuo šio antradienio Miglė jau gali būti vienoje palatoje su mergaitėmis.“

Miglė su dukrele / Asmeninio albumo nuotr.

Vardus išrinko po gimimo

Miglės ir Miko pirmagimiui Mykolui – ketveri. Šiuo metu vyras su sūnumi laukia grįžtančių šeimos moterų Prienuose, kur įsirenginėja naują būstą.

„Dažome kartu, jei taip galima sakyti, naujuose namuose sienas ir tikimės, kad greit čia visi įsikursime. Į Prienus keltis nusprendėme ekspromtu, versime naują savo gyvenimo lapą. Mykolu labai didžiuojuosi, nors jam dabar trūksta mamos – berniukas tikras šaunuolis, laikosi tvirtai ir nepalūžta. Stengiuosi kaip įmanoma praskaidrinti sūnaus kasdienybę.“

Mikas ir Miglė su sūnumi Mykolu / Asmeninio albumo nuotr.

Paklaustas apie dvynukių vardus, Mikas šypsosi.

„Juos davėme jau po gimimo. Kurį laiką neapsisprendėme, kaip dukreles pavadinti. Realiai anksčiau mūsų vardų vaikams galvojimas pasibaigdavo juokais apie šiomis dienomis madingas keistenybes. Mąstėme pavadinti tradicškai, nes abiems tokie vardai labiausiai patinka. Kai mergytės gimė, gydytojai buvo pradėję jas vadinti Adele ir Barbora. Miglė norėjo vieną iš dukrelių pavadinti Elze arba Barbora, ilgai negalėjo apsispręsti, kurį vardą duoti, bet čia galutinį tašką padėjo sūnus Mykolas. Jis pasakė, kad vardas Elzė tinka labiau. Aš tuomet nusprendžiau, kad kita bus Smiltė.

Iki dabar prisimenu, kai man būnant Prienuose, telefonu Miglė papasakojo apie cezarį ir mergaičių būklę. Stovėjau parduotuvėje ir krapščiau piniginę. Ištiko šokas, o negirdėdama ką kalbu ant manęs dar pardavėja pyktelėjo, jog ilgai kuičiuosi. Na, taip – dabar dažnai pagalvoju, jog mūsų dukrų istorija tikrai unikali ir ypač reta, galime tik dėkoti Dievui, jog viskas baigėsi laimingai. Kaip daktarė sakė, esame gimę po laiminga žvaigžde.“

Fotogalerija:

Miglės ir Miko Stankevičių šeima (10 nuotr.)
+4
Skaitykite daugiau