10 aksesuarų, netinkamų darbui

Ralph Lauren 2015 m. pavasario-vasaros kolekcijos modelis / „Scanpix“/„SIPA“ nuotr.
Šaltinis: Elaima.lt
AA

Po tokių straipsnių visada kas nors pasakys, kad jos darbe tinka ir skambantys papuošalai, ir ryškūs segtukai į plaukus ir tinklinės kojines. Tačiau mes kalbame ne apie indiškas parduotuves, ne apie vaikų darželius ir net ne apie masažo salonus. Taigi jei jūs dirbate elementariame biure, gal net nuo aštuonių iki penkių, atsiminkite, šitie aksesuarai gana prastai dera su dalykiška aplinka!

1. Beprotiško aukščio aukštakulniai su platforma 

Nedidelės (iki 2 cm), paslėptos platformos – visai priimtinas variantas, tačiau viskas, kas bent iš tolo kelia asociacijų su striptizo šokėjų avalyne ar Lady Gagos kasdieniais bateliais, turi likti spintoje iki penktadienio vakaro. Biure, turinčiame bent minimalų aprangos kodą jie – tabu. 

Gatvės stilius Niujorke / Vida Press nuotr.
Gatvės stilius Niujorke / Vida Press nuotr.

2. Įsispiriamos šlepetės

Pirma – jos nervina – jei koks kolega tokias nešioja, įsiklausykite į garsą, kurį šokios šlepetės skleidžia. Antra – jos pernelyg atviros biure. Net odinės tokio tipo basutės – abejonių keliantis pasirinkimas, ypač biure su griežtu aprangos kodu. 

Gatvės stilius Niujorke / Vida Press nuotr.

3. Pernelyg atviros basutės

Tipiškas pavyzdys – gladiatoriai su daugybe dirželių, kurie irgi apnuogina per daug pėdos. Jei jūs dirbate neformalioje aplinkoje, galima rinktis ir tokį variantą, tik nepamirškite, kad paprastai avalynė, kurią priimta nešioti basa koja, nedera prie dalykinių kostiumėlių ir atitinkamo stiliaus.  

Gatvės stilius Niujorke / Vida Press nuotr.

4. Tinklinės kojinės

Viskas, kas tinkama vakarui, neturėtų atsidurti ant kaklo, ausyse ar pirštų kontoroje.

Ypač juodos ir krintančios į akis – kad būtų aišku: štai ji – fatališka moteris. Ryškiaspalvės ar ornamentuotos irgi tiks ne kiekviename biure labai jau jos žaismingos ir nedalykiškos. Išimtis gali būti plonytis kūno spalvos tinklelis. Tačiau solidžioje kontoroje ir to reikėtų vengti. 

5. Blizgūs papuošalai

Viskas, kas tinkama vakarui, neturėtų atsidurti ant kaklo, ausyse ar pirštų kontoroje. Pirmiausia tokie papuošalai atsiskleidžia dirbtinėje šviesoje, o dieną atrodo neskoningai. Antra, demonstruoti savo finansinę gerovę (jei kalba apie tikrus ir pastebimus brangakmenius) – dar neskoningiau. 

Gatvės stilius Niujorke / Vida Press nuotr.

6.  Garsiai barškantys papuošalai  

Net ne skonio, o darbo higienos klausimas. Barškančios apyrankės ar kelios eilės čežančių karolių trukdo kolegoms kur kas labiau nei jums atrodo, ypač kai kalenate klaviatūra. Juos geriau nusimauti ar nusisegti ir pasidėti į stalčių iki darbo pabaigos. Juk nenorite,  kad visi atpažintų jus iš garso. 

Gatvės stilius Niujorke / Vida Press nuotr.

7.  Milžiniški auskarai 

Kurorto, paplūdimio, vakaro ir darbo stilius – skiriasi.  

Be abejonės, tokie patrauks akį ir padės atnaujinti ne vieną derinį (ne veltui yra terminas statement pieces – iškalbingos detalės). Tačiau vis tiek diktuoti turi ne tik mada, net ir sveikas protas – venkite  pernelyg stambių, blizgių, ryškių auskarų. Kurorto, paplūdimio, vakaro ir darbo stilius – skiriasi.  

8.  Spalvoti plaukų segtukai

Taip pat – ryškūs lankeliai, pūsti kaspinai ir net prieš kurį laiką buvę madingi gėlių vainikėliai – visiškai nedalykiški aksesuarai. Jei reikia prisegti kokią sruogą ar prispausti atauginamus kirpčiukus, rinkitės vėžio kiauto ar plaukų spalvos segtukus ar lankelį ne iš dukters dėžutės. 

Gatvės stilius Niujorke / Vida Press nuotr.

9. Auskarai įvairiose kūno vietose

Darbovietėse, kuriose aprangos kodas itin griežtas, auskarai ir tatuiruotės neretai minimi atskiru punktu – tarp nerekomenduojamų

Tiesą sakant, nors sakoma, kad pagal drabužį tik sutinka, kartais pagal šį kriterijų gali net neįleisti toliau nei per slenkstį. Darbovietėse, kuriose aprangos kodas itin griežtas, tokie auskarai ir tatuiruotės neretai minim atskiru punktu – aišku tarp nerekomenduojamų. 


10. Sena neišvaizdi rankinė

Kad ir ką sakytum, rankinė, bateliai ir kartais laikrodis – į akis krintančios detalės, iš kurių neretai susidaromas pirmas įspūdis. Nebūtinai jos turi būti brangios – bet gerai prižiūrėtos – tikrai taip. Valyklos gali nudažyti ir atnaujinti odą, tai gal jūsų rankinei jau metas pasilepinti tokioje SPA?

Gatvės stilius Niujorke / Vida Press nuotr.
Skaitykite daugiau