Išminčiai sako, kad išoriniame pasaulyje jokių keblumų ir rūpesčių nėra, tai mes juos sukuriame savo protu, mąstysena, reakcijomis. Ir dauguma jų dažniausiai susiję su nedarniais tarpusavio santykiais. Žinodamos šias taisykles ir jas taikydamos gyvenime, galėsime jausti kur kas didesnę harmoniją su aplinkiniais ir savimi.
1. Nė vienas sutiktas žmogus nėra atsitiktinis
Nesitikėkite šypsenų, apsikabinimo, supratimo ir atjautos, jei pati būnate irzli, kaprizinga, svaidotės kaltinimais ir įsakinėjate.
Beveik kiekvieną dieną mes sutinkame naujų žmonių: su vienais tik susipažįstame, su kitais liekame draugais, su trečiais esame priversti bendrauti, nors ir nejaučiame vieni kitiems simpatijos. Kiekviena pažintis, kiekvienas susitikimas turi misiją: išbandyti mūsų jausmus, pamatyti savo trūkumus ir juos pašalinti, įgyti kokių nors naujų gebėjimų. Taigi, kiekvienas sutiktas žmogus, kad ir kokį vaidmenį jis atliko, padeda mums augti, tobulėti.
2. Gaunate tai, ką duodate
Šis dėsnis santykius veikia be išimčių. Nesitikėkite šypsenų, apsikabinimo, supratimo ir atjautos, jei pati būnate irzli, kaprizinga, svaidotės kaltinimais ir įsakinėjate. Jei norite švelnumo iš kito žmogaus, turite būti švelni, norite būti pagirta, girkite pati.
3. Nekovokite dėl vietos kito žmogaus širdyje
Per prievartą mielas nebūsi – daugelis pamiršta šią paprastą ir labai išmintingą tiesą. Nesistenkite jėga įsitvirtinti kito žmogaus gyvenime – tik išeikvosite gyvybinę energiją ir vis tiek nepasieksite savo. Žmogus, kuriam būsite svarbi ir reikalinga, iškart atvers širdies vartus ir savo vietą užimsite be jokių pastangų.
TAIP PAT SKAITYKITE: 7 klaidos, kurias darote bendraudama su savo mama
4. Visi žmonės keičiasi, tai normalu
Laikui bėgant keičiasi žmonių poreikiai, mintys, įsitikinimai ir netgi vertybės. Todėl, kai kas nors priekaištauja, kad pasikeitėte, nenusiminkite ir neieškokite savyje trūkumų. Jūs kaip tik įgijote daugiau privalumų. Lygiai taip pat nesistebėkite kitų žmonių pokyčiais, viskas kinta šiame pasaulyje. Vieną dieną gali baigtis net didžiausia draugystė ar meilė.
5. Dėl santykių reikia stengtis
Kad santykiai būtų gražūs ir darnūs, reikia nemažai pastangų. Nuoširdumas, artumas, pagarba, vienas kito vertinimas – tai esminės vertybės, be kurių bet kokie santykiai anksčiau ar vėliau subyra.
6. Atleisti ir dar kartą atleisti
Manyti, kad už nuoskaudas ar įžeidimus atleidžia tik silpni žmonės, yra pasenusi nuostata. Be to, žalojanti sveikatą. Žodžiai „aš atleidžiu tau“ visiškai nereiškia „esu minkšto charakterio, todėl nesugebu įsižeisti ir tu gali toliau gadinti mano gyvenimą“. Šie žodžiai reiškia „neleisiu praeičiai gadinti savo dabarties ir ateities, todėl atleidžiu tau ir paleidžiu visas nuoskaudas“.
7. Ginčai – tai tuščiai švaistomas laikas
Kuo mažiau laiko skiriate barniams ir ginčams su žmonėmis, kurie jus erzina, tuo daugiau jo lieka bendrauti su tais, kuriuos mylite. Jei kyla barnis su artimiausiu žmogumi, tvardykitės, neleiskite užvaldyti pykčiui, antraip galite ištarti tokių žodžių, dėl kurių gailėsitės visą gyvenimą.
Jei kyla barnis su artimiausiu žmogumi, tvardykitės, neleiskite užvaldyti pykčiui, antraip galite ištarti tokių žodžių, dėl kurių gailėsitės visą gyvenimą.
Vienas neatsargus žodis gali sugriauti net gražiausius santykius.
8. Jūs negalite pakeisti kito žmogaus
Kuo mažesni lūkesčiai, tuo mažesnis nusivylimas. Nesistenkite keisti savo artimų ir brangių žmonių, verčiau keiskitės pati, kad būtų lengva mylėti juos tokius, kokie yra. Jeigu negalite iš esmės pakęsti tam tikrų dalykų, būkite sąžininga ir tiesiai pasakykite – galimas dalykas, kad tas, kurį mylite, norės pasikeisti dėl jūsų.
9. Nesibaiminkite keisti aplinkos
Reikia išmokti paleisti iš savo gyvenimo žmones, kurie kuria destrukciją ar diskomfortą. Jeigu pastaruoju metu iš draugo, kurį laikėte geriausiu, patiriate išdavysčių, įžeidinėjimų, reikia liautis kabintis į praeitį ir tokius santykius nutraukti.
10. Vertinkite tuos, kurie šalia
Nepamirškite artimiesiems nuolat kartoti, kokie jie jums brangūs, skirkite jiems daugiau dėmesio ir laiko.
TAIP PAT SKAITYKITE: 10 didžiausių bendravimo klaidų