10 dalykų, į kuriuos vertėtų atkreipti dėmesį iki sukaks 40

Draugai / Vida Press nuotr.
Draugai / Vida Press nuotr.
Šaltinis: Elaima.lt
A
A

„O, jei tada aš būčiau žinojusi...“ – taip, atsigręžus į praeitį kai kurie dalykai atrodo savaime suprantami, bet tuomet kažkodėl elgėmės priešingai... Verslininkai ir blogeriai Markas Mansonas ir Grace Bluerock dalinasi svetima ir sava patirtimi – kokias pamokas vertėjo išmokti tada...

...kad nereikėtų graužtis vėliau. Mes niekada nenorime girdėti apie svetimas klaidas, nes kažkodėl esame įsitikinę, kad stebuklingu būdu mums taip nenutiks. Po savo trisdešimtmečio blogeris Markas Mansonas paprašė savo vyresnių sekėjų pasidalinti savo gyvenimiškąja patirtimi, įgyta iki 40-ties.

Tam tikri dalykai maždaug 600 laiškų kartojosi. Markas juos suklasifikavo ir štai kas išėjo:

1. Pradėkite taupyti senatvei jau dabar, nieko nelaukdami.

2. Susirūpinkite savo sveikata. Dabar.

3. Nebendraukite su žmonėmis, kurie jums nemalonūs.

4. Stenkitės palaikyti tuos, kurie jums neabejingi.

Sportuojanti pora
Sportuojanti pora / Vida Press nuotr.

5. Daugybės tikslų jūs nepasieksite – koncentruokitės į tai, kas jums pavyksta geriausiai.

6. Nebijokite rizikuoti, jūs vis dar galite viską pakeisti!

7. Privalote augti ir tobulėti.

8. Dažniausiai žmonės nesupranta, ką daro, todėl neplanuokite gyvenimo – dažniausiai nutinka tai, ko nesitikite.

9. Visas jėgas skirkite šeimai – ji to verta.

10. Gerbkite save ir gerai elkitės su savimi.

Sportuojanti pora
Sportuojanti pora / Vida Press nuotr.

Blogerė Grace Bluerock dalinasi sava patirtimi – tiems, kam dar 30 su pliusu.

„Man, moteriai, tas dešimtmetis tarp 30 ir 40 buvo rimtų apmąstymų ir asmenybės augimo metas. Gavau tiek svarbių pamokų ir tiek naudingos informacijos, kiek nebuvau gavusi anksčiau. Kartais pagaunu save galvojančią: o, jeigu tada aš būčiau žinojusi tai, ką žinau dabar. Ir todėl galiu pasidalinti savo patarimais su tais, kurie dar nepasiekė 40-mečio slenksčio.

1. Dirbkite tai, kas jums patinka

Gyvenimas per trumpas, todėl skirti daugiau kaip 40 valandų per savaitę darbui, kuris kelia stresą ir neatneša jokio pasitenkimo, būtų kvailystė. Taip, pinigai svarbu, bet laimė svarbiau. Nėra nė vienos priežasties nešti nekenčiamo darbo naštą ir šypsotis pro sukąstus dantis. Prisiminkite tai, kas jums patinka ir pabandykite savo pomėgį paversti darbu. Jausitės daug laimingesni.

Sportuojanti pora
Sportuojanti pora / Vida Press nuotr.

2. Numatykite tikslus ir juos realizuokite

Pagalvokite, kas jums iš tiesų svarbu. Numatyti pačius svarbiausius gyvenimiškus tikslus – sunkus, laiko atimantis darbas, bet tai padaryti verta. Nešvaistykite laiko dalykams ir daiktams, kurie jums nereikalingi. Kam gyventi bet kaip, jei galite gyventi visavertį gyvenimą, turintį kryptį ir tikslą.

3. Besąlygiškai mylėkite save

Gimėte unikalūs ir nepakartojami, tokie ir esate dabar. Nereikia savęs kaltinti – tai verčia beprasmiškai kentėti. Tik priimdami save su visais trūkumais ir privalumais galėsite pasijusti laisvi ir atskleisti pačias geriausias savo savybes.

4. Atsiminkite, kad meilė – ne amžina

Liūdna, bet taip. Net patys artimiausi santykiai gali pakisti. Santuoka ir draugystė kartais sudūžta į šipulius, o meilė pradingsta. Jūs augate kaip asmenybė, ir kartais nutinka taip, kad peraugate tą, ką mylite. Bet atsiminkite, kad santykiai – labai svarbu, net jei jie tęsiasi neilgai.

5. Branginkite tėvus

Niekas negyvena amžinai. Tik kažkodėl giliai širdyje rusena tikėjimas, kad jie visada bus šalia. Kartokite tėvams, kaip juos mylite, nes ateis laikas, kai tokių žodžių nebus kam pasakyti. Ir tas metas ateis staiga – taigi, tegul jūsų tėvai jaučia, kokie jie jums svarbūs.

Sportuojanti pora
Sportuojanti pora / Vida Press nuotr.

6. Žinokite, kad jūsų kūnas pasikeis

Taip, kaip tikime, kad tėvai visada bus šalia, esame įsitikinę, kad nepasikeisime. Taip, kažkas sensta ir storėja, bet ne aš. Nes kažkodėl manome, kad metai ir gravitacija mūsų neveikia. Tai, aišku, netiesa. Vieną dieną jūs pažvelgiate į veidrodį ir nustembate: koks ten pagyvenęs žmogus? Na, bet jūs ne vienišas – tiesiog žinokite, kad kiti jaučiasi panašiai.

7. Taupykite

Turėkite įprotį šiek tiek pasitaupyti, nesvarbu, kad esate jauni ir žodis „senatvė“ su jumis niekaip nesusijęs. Kuo anksčiau tai pradėsite, tuo geriau. O jei tempsite laiką iki tol, kol pensija jau bus ant nosies, teks staiga sumažinti įprastas išlaidas ir dar daugiau dirbti, kad kažkiek susitaupytumėte senatvei.

Sportuojanti pora
Sportuojanti pora / Vida Press nuotr.

8. Atsiminkite, kad patinkate ne visiems

Taigi, nertis iš kailio ir bandyti visiems įtikti nėra prasmės. Visada atsiras kažkas, kam nepatiksite. Bet tai jau jo ar jų – ne jūsų problemos. Neverta aukoti nė minutės, bandant pakeisti jų požiūrį. Geriau stengtis dėl žmonių, kurie jus vertina.

9. Sudarykite svajonių sąrašą

Neleiskite savęs užgraužti rutinai – nepamirškite svajoti. Susirašykite viską, ką norėtumėte išbandyti.

Įsivaizduokite, kad jau gulite mirties patale. Ko nepadarėte, nors troškote? Neleiskite savęs užgraužti rutinai – nepamirškite svajoti. Susirašykite viską, ką norėtumėte išbandyti. O kai jau išbandysite, tą punktą išbraukite. Ir pamatysite – gyvenimas taps daug laimingesnis.

10. Paklauskite savęs, ar jums patinka jūsų gyvenimas

Nuolat turėtumėte savęs to klausti. Jeigu jūsų netenkina dabartis, pagalvokite, ar yra galimybių pakeisti tai, kas jums trukdo džiaugtis gyvenimu. Gyvenkite taip, kaip svajojate!