10 didžiausių vyrų stiliaus klaidų
Apmaudu, bet tenka pripažinti, kad daugybė Lietuvos vyrų, rūpindamiesi savo išvaizda, išties nepersistengia. Iš dalies tai suprantama: perdėtas rūpinimasis savo įvaizdžiu ir domėjimasis mada mūsų visuomenėje laikomas nevyrišku užsiėmimu, o liaudies išmintis byloja, kad gražų vyrą ir snarglys puošia...
Kad ir kaip būtų, vis dėlto norėtųsi pasakyti – rūpintis savo išvaizda neprošal būtų kiekvienam. Ir tam tikrai nereikia didelių investicijų ar daug laiko. Juk visai nesvarbu, kokio prekės ženklo jūsų drabužis. Svarbiausia, kad apdaras būtų tvarkingas. Taigi aptarkime keletą ryškių tendencijų, kurios mūsų vyrų, deja, nepuošia...
1. Mirga marga
Raštų, užrašų ir piešinių gausa vyro aprangoje – ne pats geriausias būdas atkreipti į save dėmesį. Nebent siekiate sukelti šypseną. Jei norite, kad jūsų išrinktasis atrodytų stilingai ir tvarkingai, patarkite jam, kad derinyje gali būti tik vienas ar du raštuoti arba piešiniais marginti drabužiai, kiti turėtų būti vienspalviai.
2. Niūrios spalvos
Užsienietės, viešinčios Lietuvoje, mano, kad lietuvaičiai turi daugybę kompleksų, nes jie slepiasi po tamsių spalvų apdarais. Juoda, pilka, ruda ir tamsiai mėlyna – dominuojančios spalvos stipriosios lyties atstovų aprangoje. Dažnas vyras atsisako šviesių spalvų drabužių ne dėl to, kad jie jam netinka, o dėl to, kad jie labai nepraktiški, greitai išsitepa. Visgi būtų žavu, jei mūsų vyrų drabužinėje atsirastų ir ryškesnių bei šviesesnių spalvų. Tarkime, pastelinės spalvos, derinamos su tamsiomis, atrodo labai elegantiškai.
3. Per trumpos kelnės
Net labai stilingą įvaizdį akimirksniu gali sudarkyti netinkamo ilgio kelnės. Renkantis šį drabužį parduotuvėje, reikėtų paisyti šios taisyklės: kostiumo ir laisvalaikio aprangos kelnių klešnės kraštas nugaroje turėtų baigtis ties viršutine batų kulno dalimi, o priekyje gulti ant bato. Atsisėdus, kai kelnių klešnės kraštas pakyla, kojinių turėtų matytis vos keli centimetrai. Džinsai gali būti ilgesni ir visiškai uždengti bato kulną. Tiesa, ši taisyklė negalioja patrumpintoms kelnėms, pavyzdžiui, šį sezoną madingiems paraitotiems džinsams.
4. Ne vietoj liemuo
Taip pat derėtų atkreipti dėmesį į kelnių liemens vietą. Klasikinių kelnių liemuo turi būti truputį žemiau bambos. Kelnių liemuo neturėtų pakilti virš talijos arba nusileisti žemiau dubens kaulo.
5. Per ilgi arba per trumpi marškinėliai
Jei nesate kylanti hiphopo žvaigždė, verčiau atsisakykite labai ilgų, kone sėdmenis dengiančių marškinėlių. Per trumpi marškinėliai ir iš po jų vis pasirodantis pilvas taip pat atrodo prastai. Idealiausia, kai marškinėliai baigiasi maždaug per delno plotį žemiau bambos.
6. Basutės ir kojinės
Atviros basutės, sandalai arba įsispiriamos šlepetės ir kojinėmis apmautos kojos – viena grubiausių, bet vis dar pasitaikančių vyriškos aprangos klaidų. Jei negalite išsiversti be kojinių, tuomet rinkitės uždarą avalynę. Taip pat didelė stiliaus klaida, jei prie dalykinių ar laisvalaikio batų avimos storos sportinės kojinės. Pastarosios dera tik prie sportinio stiliaus apavo.
7. Mažos rankinės
Vyrai, meskite į šalį tas juokingas rankines, kuriose neva telpa visas jūsų gyvenimas: mobilusis telefonas, pinigai ir vairuotojo pažymėjimas. Kaip juokingai atrodo, kai augalotas vyras stovi nusitvėręs už delną vos didesnį ridikiulį. Taip pat neskoningai atrodo po pilvu pūpsančios didelės piniginės, kurias mėgsta keliautojai. Jei siekiate atrodyti stilingai, būtiniausius daiktus susidėkite į per petį permetamą rankinę.
8. Neskoningi papuošalai
Masyvūs žiedai ant rankų pirštų ir stora aukso grandinė ant kaklo gal ir byloja apie vyro turtus, bet nieko gera nepasako apie jo stilių. Laimė, šios puošmenos pamažu ima nykti iš lietuvaičių aprangos. Pagal etiketą vienu metu vyrui derėtų mūvėti ne daugiau kaip du žiedus, tarp jų ir vestuvinį. Grandinėlės, karoliai, apyrankės ir sagės tinka maištaujančiam jaunuoliui, bet ne solidžiam vyrui. Atliekamus pinigus savo išrinktajam verčiau patarkite išleisti laikrodžiui. Geras kokybiškas laikrodis iš tiesų labai puošia vyrą.
9. Netinkamas kaklaraiščio ilgis
Užrištas kaklaraištis turi būti tokio ilgio, kad siektų apatinę diržo sagties ribą. Aukštiems ir liekniems vyrams leidžiama, kad kaklaraištis visiškai uždengtų sagtį. Kaklaraištis jokiu būdu negali kyšoti iš po liemenės arba švarko. Taip pat atrodo netvarkingai, kai iš po plačiosios kaklaraiščio dalies kyšo siauresnis galas. Jei neturite laiko užsirišti kaklaraiščio iš naujo, siaurąjį galą paslėpkite po marškiniais: įkiškite į tarpą tarp sagų.
10. Netvarkinga avalynė
Ddažna moteris, paklausta, ką mano apie gatvėje ją užkalbinusį žavų nepažįstamąjį, ima komentuoti jo batus, nes būtent į juos pirmiausia krypsta moterų akys. Batai – tarsi vyro vizitinė kortelė, todėl jiems reikėtų skirti bent truputį dėmesio. Avėdami numindžiotus ir nešvarius batus, didelėmis raidėmis sau užrašote ant kaktos „Esu didžiausias pasaulyje nevala“.
Vertą žinoti
Atskirai būtina aptarti oficialią vyrų aprangą, kurią reglamentuoja griežtos etiketo taisyklės.
♦ Į visus iki 18 val. prasidedančius priėmimus, kuriuose kostiumas privalomas, vyrai gali vilktis bet kokios, tik ne ryškios spalvos kostiumą. Į visus po 18 val. prasidedančius priėmimus dera rengtis juodu arba kitokiu tamsiu kostiumu.
♦ Prie kostiumo dera ryšėti kaklaraištį. Kaklaraištis ir kostiumas – neatskiriamos aprangos dalys. Prie sportinio ar klubinio stiliaus švarko kaklaraištis nebūtinas. Varlytės dažniausiai ryšimos su smokingu arba fraku.
♦ Dalykinėje aprangoje raštų įvairovė neleistina. Prasto skonio ženklas yra vienu metu vilkėti languotus marškinius, dryžuotą kostiumą ir ryšėti gėlėtą kaklaraištį. Norint išvengti nevykusių derinių, reikia laikytis tokio principo: tik vienas iš trijų elementų – kostiumas, marškiniai arba kaklaraištis – gali būti margas.
♦ Kaklaraištis turi būti šviesesnis už kostiumą ir tamsesnis už marškinius. Jei kaklaraištis raštuotas, raštų stambumas turi būti atvirkščiai proporcingas amžiui – kuo garbingesnis amžius, tuo smulkesnis turėtų būti raštas.
♦ Su kostiumu dėvimi marškiniai turi būti kiek ilgesnėmis rankovėmis – iš po švarko rankovių kyšantys marškinių rankogaliai suteikia aprangai elegantiškumo. Tiesa, tada rankogalius patartina susegti sąsagomis.
♦ Languotų marškinių nederėtų vilktis prie kostiumo.
♦ Prie kostiumo labiausiai tinka tamsios, neutralios spalvos kojinės: juodos, tamsiai mėlynos, tamsiai pilkos, su neryškiais smulkiais raštais. Kojinių spalva visada turi būti tamsesnė nei kelnių. Kojinės turtėtų būti tokio ilgio, kad atsisėdus ir užkėlus koją ant kojos nesimatytų nuogos blauzdos.
♦ Prie oficialios aprangos reikėtų derinti geros kokybės juodos odos batus odiniais padais. Leistini ir anglių ar rudos spalvos batai. Šviesios avalynės reikėtų vengti. Svarbiausia taisyklė – batai turi būti tamsesni už kelnes.
♦ Oficialiame renginyje švarkas turi būti užsegtas. Į patalpas būtina įžengti taip pat tik užsagstytu švarku. Šis reikalavimas taikomas įeinant į restoraną, pasitarimo patalpą, netgi į kino teatro salę. Atsisegti visas švarko sagas galima tik pietaujant arba sėdint teatro krėsle. Atsistojus būtina užsisegti bent viršutinę švarko sagą.
Taip pat skaitykite: