10 hitais tapusių dainų, kurios iš tikrųjų buvo sukurtos kitiems atlikėjams

Beyonce, Britney Spears, Stevenas Tyleris ir Rihanna / „Scanpix“ nuotr.
Beyonce, Britney Spears, Stevenas Tyleris ir Rihanna / „Scanpix“ nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
2014-12-07 16:57
AA

Muzikos pasaulis dabar galėtų būti visai kitoks, jeigu kai kuriuos pasaulinius hitus būtų atlikę tie atlikėjai, kuriems tos dainos iš tikrųjų ir buvo parašytos.

Ar įsivaizduojate grupę TLC, atliekančią hitą „…Baby One more Time“? Sunku patikėti, bet iš tiesų ši daina buvo skirta ne paauglei iš Luizianos Britney Spears, kuri po šios dainos pasirodymo 1999-aisiais tapo pasaulinio lygio žvaigžde ir net pelnė popprincesės titulą. O kur dabar yra TLC ir apskritai esate girdėję apie tokią merginų grupę?

Taip pat skaitykite: Tyrimas atskleidė įsimintiniausias visų laikų dainas

Pati Britney Spears taip pat yra atsisakiusi tokių dainų, kurios, patekusios į kitų atlikėjų rankas, tapo tikrų tikriausiais pasauliniais hitais. Pavyzdžiui, Britney nesudomino tokios dainos kaip „Umbrella“ ir „Telephone“, kurias vėliau įrašė Rihanna ir Lady Gaga.

Štai 10 hitais tapusių dainų, kurios iš tikrųjų buvo sukurtos kitiems atlikėjams:

1. Rihanna – „We Found Love“

Ši daina pirmiausia buvo pasiūlyta buvusiai grupės „Pussycat Dolls“ narei Nicole Scherzinger, tačiau tuo metu ji buvo užsiėmusi kitais reikalais ir nusprendė atsisakyti jos.

2. Britney Spears – „…Baby One more Time“

Iš tiesų sunku įsivaizduoti 90-ųjų ritmenbliuzo grupę TLC, kurios merginos garsėjo dėl apsmukusių kelnių ir bambą apnuoginančių marškinėlių, atliekančią popmuzikos klasika tapusį Britney Spears hitą „…Baby One more Time“. Prodiuseris Maxas Martinas bandė TLC įsiūlyti šią dainą jų 1999-ųjų albumui „FanMail“, tačiau merginoms ji nepatiko. Taip jos suteikė šansą paauglei Britney Spears tapti pasauline megažvaigžde.

3. Justinas Timberlake'as – „Rock Your Body“

Šią dainą, kaip ir keletą kitų, dešimtajam popkaraliaus Michaelo Jacksono albumui „Invincible“ sukūrė dabar labai garsus Pharrellas Williamsas kartu su Chadu Hugo. Popkaralius visų šių dainų atsisakė, tačiau jos labai tiko Justinui Timberlake'ui, kuris tuo metu kaip tik rengė debiutinį albumą „Justified“.

4. Lady Gaga ir Beyonce – „Telephone“

Prieš tapdama muzikos pasaulio žvaigžde, Lady Gaga ilgai kūrė dainas kitiems atlikėjams. Ir dainą „Telephone“ ji parašė Britney Spears albumui „Circus“, kuris buvo išleistas 2008-aisiais, tačiau popprincesė dainos atsisakė. Galiausiai Lady Gaga nusprendė pati įrašyti šią dainą, tad po dvejų metų pasaulis išgirdo jos ir Beyonce duetą.

5. Rihanna – „Disturbia“

Garsusis Rihannos hitas „Disturbia“ iš tiesų buvo sukurtas buvusiam jos vaikinui Chrisui Brownui (kuris vėliau ją dar ir skandalingai sumušė). Ši daina turėjo būti įtraukta į jo albumą „Exclusive“, tačiau galiausiai Chrisas Brownas nusprendė šią dainą albume pakeisti kita – „Forever“. Gera daina be atlikėjo ilgai negulėjo ir galiausiai visas pasaulis šoko pagal „Disturbia“ girdėdamas Rihannos, o ne Chriso Browno balsą.

6. „Aerosmith“ – „I Don't Wanna Miss a Thing“

Populiarioji baladė iš 1999-ųjų filmo „Armagedonas“ iš tiesų buvo parašyta... dainininkei Celine Dion. Dainos autorė Diane Warren yra sakiusi, kad parašė šią dainą įsivaizduodama, kad ją atliks Celine Dion, tačiau vėliau ji susižavėjo mintimi tokiai jautriai dainai suteikti charakteringą vyro balsą, o Stevenas Tyleris – pats geriausias variantas.

 

 7. Miley Cyrus – „We Can't Stop“

Dainą „We Can't Stop“ sukūręs muzikos prodiuseris Mike WiLL Made-It sakė, kad ji buvo skirta ir parašyta galvojant apie Rihanną. Tuo pačiu metu jis sukūrė ir dainą „Pour It Up“, o ją išgirdusi Rihanna taip susižavėjo, kad net nebenorėjo klausyti kitų variantų. Vėliau Mike WiLL Made-It pradėjo dirbti su Miley Cyrus (jis prodiusavo jos albumą „Bangerz“) ir pasiūlė jai šį vakarėlių himną. Tiesa, dainos autorius neslepia, kad originaliai daina skambėjo kiek kitaip, o Miley ją šiek tiek pakoregavo savaip.

8. Britney Spears – „I'm a Slave 4 U“

Šis Britney Spears hitas iš tiesų buvo parašytas dainininkei Janet Jackson, tačiau jos ši daina nesudomino. O štai Britney „I'm a Slave 4 U“ buvo iš tų, kuriomis ji pasauliui bandė pareikšti, kad jau suaugo ir nebėra miela gera paauglė. Janet Jackson taip pat buvo siūlyta ir daina „Boys“, kurią vėliau įrašė Britney Spears.

9. Beyonce – „Irreplaceable“

Beyonce hitą „Irreplaceable“ parašė Ne-Yo ir norvegų prodiuserių duetas „Stargate“, tačiau ši daina buvo parašyta galvojant visai ne apie ją. Tiesą sakant, ši ritmenbliuzo daina pagal jos kūrėjų planą turėjo tapti... kantri muzikos hitu. Ji buvo kuriama kantri muzikos žvaigždėms Faith Hill arba Shaniai Twain, tačiau dainą išgirdusi Beyonce ja labai susižavėjo ir būtent jos įsivaizduotą viziją visas pasaulis ir išgirdo.

10. Kelly Clarkson – „Breakaway“

Šią baladę sukūrė Avril Lavigne savo pačios debiutiniam albumui „Let Go“, tačiau galiausiai nutarė jos atsisakyti, nes ji nelabai derėjo prie kitų albumo dainų. Kaip tik tuo metu Kelly Clarkson laimėjo muzikinį šou „Amerikos dievaitis“, tad Avril Lavigne pasiūlė savo dainą jai. Taip „Breakaway“ tapo vienu pirmųjų Kelly Clarkson hitų.