10 ilgametės žurnalo „Vogue“ redaktorės sėkmės taisyklių

Anna Wintour / Vida Press nuotr.
Šaltinis: Ji24.lt
AA

Žurnalistė, mados kritikė, vyriausioji amerikiečių mados žurnalo „Vogue“ redaktorė Anna Wintour turi daug epitetų – griežta, nepakenčiamo charakterio, harpija, geležinė ledi ir pan. Kad ir ką pliaukštų pikti liežuviai, jos sėkmė mados pasaulyje akivaizdi. Štai 10 šios įtakingos moters sėkmės taisyklių.

Vidutinybės man varo nuobodulį. Kai matau, kad kolekcijos dizaineris patingėjo ar „semiasi inspiracijos“ iš kitų dizainerių, tai ir varo nuobodulį, ir sukelia pyktį.

Dieną pradėti anksti. Žurnalo „Vogue“ redaktorė keliasi anksti, dažniausiai 5 val. ryto. Jai tai nėra jokia kančia. Kartais iš lovos ji išlipa ir 03.45 val. ryte – tada, kai prieš darbus nori pažaisti tenisą. Tokiais ankstyvais rytais teniso kortuose redaktorė būna jau 05.45 val. ryte. Ne paslaptis, kad anksti kėlęs, spėsi atlikti daugiau darbų, būsi žvalesnis, o tuo ir pasinaudoja garsi moteris.

Gebėti nurodyti kryptį komandai. Ji mano, kad vienas svarbiausių dalykų yra gebėjimas komandai nurodyti užduotis: „Manau, kad labai svarbu būti konkrečiam, aiškiai išsakyti mintis, kai skirstai užduotis, dėstai, ko tikiesi. Beje, žmonės dirba kur kas geriau, kai jaučiasi laisvai, kai nekvėpuoji jiems į nugarą visą laiką. Aš negalvoju apie save kaip apie bosę, aš tiesiog nurodau kryptį, patariu ir pasitikiu savo komanda“, – yra sakiusi garsioji mados industrijos ikona.

Mokytis iš klaidų. Kiekvienas protingas ir kažko pasiekęs žmogus supranta, kad klaidos moko, leidžia pažvelgti į pasaulį plačiau. Nors, atrodo, kad Anna Wintour nedaro klaidų ir viską atlieka tobulai, ji pati prisipažįsta, kad iš savo klaidų mokosi ir jas vertina: „Viename mados renginyje sumaniau, kad būtų įdomu, jei manekenės būtų su dredais. Tačiau jos vos galėjo nulaikyti galvas. Tai, aišku, buvo mano klaida. Bet klaidos yra gyvenimo dalis, jos veda į priekį. Todėl kiekvienam naudinga prarasti darbą, lygiai taip pat, kaip jį ir gauti“, – Anna yra atleista iš darbo žurnale „Harpers Bazaar“, tačiau tai vertina kaip gerą pamoką.

TAIP SKAITYKITE: Nežinote, ką apsirengti? Štai, ką jums pasakytų stiliaus ikona Iris Apfel

Anna Wintour / Vida Press nuotr.

Nebūti vidutinybe. Anna negali pakęsti vidutinybių, jos jai sukelia ne tik nuobodulį, bet ir pyktį: „Vidutinybės man varo nuobodulį. Kai matau, kad kolekcijos dizaineris patingėjo ar „semiasi inspiracijos“ iš kitų dizainerių, tai mane piktina.“

Būti sąžiningai pačiai sau. „Geriausias patarimas, kurį galiu duoti, tai būti sąžiningai sau. Aišku, svarbu priimti ir žmonių, kuriuos gerbi, nuomonę, bet galiausiai viskas turi eiti iš jūsų vidaus. Geriau per daug nesižvalgyti į konkurentus, į kairę ir dešinę, turi turėti tikrąją savo viziją“, – apie tai, kaip svarbu išlikti sąžiningam prieš save kalbėjo Anna.

Visada daryti tai, ką gali geriausio. Moteris pripažįsta, kad nemėgsta žmonių, kurie tingi arba dirba puse kojos. Jos manymu, privalai parodyti tai, ką sugebi geriausio: „Man labai patinka tai, ką aš darau, todėl, aišku, kad esu kažkam konkurentė. Man patinka žmonės, kurie rodo ir daro tai, ką gali geriausio. Jei toks požiūris daro mane perfekcioniste, galbūt tokia ir esu“, – siekį būti tobula paaiškina žurnalo „Vogue“ redaktorė, bet žino, kad tai – tiesiausias kelias į sėkmę.

Mokytis naujų dalykų. „Aš instinktyviai reaguoju į viską, kas aplink mane vyksta. Kuo daugiau stebi, tuo daugiau pamatai, patiri, išmoksti, tuo daugiau parsineši į savo kasdienį darbą. Vyresnio amžiaus žmonės nemėgsta pokyčių, todėl jie užsisėdi ir neišmoksta nieko naujo, kol pasaulis juda į priekį. Svarbu bendrauti su jaunais ir kitokiais nei tu pats žmonėmis, nes jie visiškai kitaip mato pasaulį“, – naujų dalykų svarbą sėkmei pabrėžia Anna.

Nebijoti rizikuoti ir padaryti kitaip. Ant pirmojo JAV „Vogue“ viršelio puikavosi Izraelio modelis Michaela Bercu, kuri dėvėjo „Guess“ džinsus ir trumpą palaidinę. Tačiau buvo pradėta domėtis, ar neįvelta kokia nors klaida, nes viršelis buvo kitoks, nei įprasta.

„Aš negalėjau jų kaltinti. Tai buvo kitoks viršelis nei prieš tai buvę elegantiški. Tai pažeidė visas taisykles: Michaela nežiūrėjo į tiesiai, dar blogiau – akys buvo beveik užmerktos. Jos plaukai netvarkingai plaiskėsi nuo vėjo. Tai atrodė paprasta, akimirksniu padaryta nuotrauka. Prieš tai modelis atostogavo Izraelyje ir priaugo šiek tiek svorio, tad padėta svarstyti, ar ji nėra nėščia. Vos pamačiau tą vaizdą, suvokiau, kad tai yra pokyčių vėjas“, – prisiminė Wintour. – Visgi ne tai svarbiausia. Tiesą sakant, tai tik padėjo sustiprinti idėją žaismingai pateikti madą tokią, kokia ji yra realiame gyvenime, ir pasižiūrėti, kas nutiks.“

Mėgstu žiūrėti į savo sukabintus drabužius ryte ir nuspręsti, ką apsirengti. Aš mėgaujuosi mada, kitaip nedirbčiau šio darbo.

TAIP PAT SKAITYKITE: Mokslininkai dalijasi gera žinia: baigiama kurti vakcina nuo spuogų

Mėgautis tuo, ką darai. „Man labai svarbu gerai atrodyti, kai esu viešumoje. Mėgstu žiūrėti į savo sukabintus drabužius ryte ir nuspręsti, ką apsirengti. Aš mėgaujuosi mada, kitaip nedirbčiau šio darbo“, – todėl moteris aiškina negalinti pakęsti vidutinybių ir žmonių, kurie savo darbą atlieka atmestinai. Pasak jos, jei darai, turi degti aistra.

Atsirinkti tinkamus žmones. Moteris vertina stiprias asmenybes, kurios turi savo nuomonę, todėl ne kartą yra pabrėžusi, kad viena iš sėkmės priežasčių yra gebėjimas surinkti tinkamus žmones: „Svarbu atsirinkti tinkamus žmones, tokius, kurie turėtų savo nuomonę ir nebijotų man pasakyti ne, galėtų diskutuoti. Su tokiais galima daug pasiekti. Mano tėtis vertina tvirtas asmenybes, aš taip pat.“

TAIP PAT SKAITYKITE: 8 dalykai, kurių nedaro sąmoningi žmonės

Sekite naujienas ir mūsų „Facebook“ puslapyje!

Annos Wintour stilius (18 nuotr.)
+12
Iškilmingas Annos Wintour kostiumo centro atidarymas (30 nuotr.)
+24
Skaitykite daugiau