10 keisčiausių profesijų pasaulyje

Moteris kloja lovą / Vida Press nuotr.
Šaltinis: Ji24.lt
AA

Šiuolaikiniame pasaulyje mes reguliariai susiduriame su įvairių profesijų atstovais. Vieni visiškai įprasti mūsų akims, o apie kitus net nesusimąstome.

Tiksliau neįsivaizduojame, kad tokių žmonių atlikto darbo kažkam gali prireikti. Apie ką kalbame? Pavyzdžiui, gyvūno maisto testuotojus, įvairių kvapų uostytojus (o kaip sukurti gerą dezodorantą?), kramtomosios gumos kūrimo specialistus...

Kokie dar keisti darbai patektų į šitą sąrašą?

Batų raukšlių lygintojas

Per metus jie gali uždirbti nuo 19 iki 49 tūkst. dolerių. Dažniausiai šios profesijos atstovai bendradarbiauja su batų parduotuvėmis. Darbas paprastas – karšto oro ir lygintuvo pagalba paversti batus lygut lygutėliais. Taip pašalinamos raukšlės, kurios susidaro tuomet, kai žmonės intensyviai matuojasi avalynę.

Taip pat skaitykite: Pačios seksualiausios profesijos

Vasarinė avalynė / „Shutterstock“ nuotr.

Gyvas manekenas

Rašoma, kad gyvieji manekenai gali uždirbti net 100 dolerių per valandą, o toks nemažas užmokestis skiriamas dėl to, kad visą laiką reikia praleisti nejudant. O tai, sutikite, yra išties sudėtinga užduotis, kurią įveikti gali ne kiekvienas. Taigi, turite būti itin ištvermingas, kad iškęstumėte vienoje vietoje bent keletą valandų.

Profesionalus „miegotojas“

Kai kurie viešbučiai moka už profesionalių „miegotojų“ paslaugas, t. y. žmonėms, kurie tikrina viešbučio kambariuose esančias lovas ir pasakoja savo įspūdžius. Pagrindiniai reikalavimai tokiems paslaugų teikėjams vos du: jie turi laisvai kalbėti tos šalies kalba ir gebėti miegoti bet kokiose sąlygose.

Štai 2013-aisiais metais Helsinkyje, viešbutis Hotel Finn pateikė neįprastą darbo pasiūlymą. Jiems reikėjo žmogaus, kuris galėtų patikrinti visus 35 svečių kambarius ir palyginti savo pojūčius. Taigi, profesionalus „miegotojas“ turėjo būti dinamiškas ir energingas žmogus, kuris galėtų gyventi viešbučio komplekse ir potyrius aprašytų asmeniniame tinklaraštyje.

Ir tai ne vienintelis atvejis pasaulyje, kadangi kinė Zhang buvo atrinkta net  iš 7800 kandidantų tam, kad galėtų dirbti profesionalia „miegotoja“. Jai tenka tikrinti kaip tinka vienas ar kitas numeris skirtingo amžiaus žmonėms ir pan.

Sekso prekių testuotojas

Štai tokios profesijos atstovai gali tikėtis per metus uždirbti 39 tūkst. dolerių. Žinoma, jie dirba tik namuose ir turi atlikti begalę įdomių veiklų, tarkime, testuoti erotinius apatinius, sekso žaisliukus ir kitus panašius dalykėlius. Kompanijos, kurios siūlo įsigyti jos prekių, nori žinoti, kiek efektyvūs kūriniai, kad būtų galima juos gaminti serijiniu būdu.

24-erių Nat Garvey sekso testuotoja tapo tada, kai atsiliepė internete suradusi tokį darbo pasiūlymą. Jai net nereikia išeiti iš namų – moteris gauna visą „amuniciją“, kurią išbandžiusi dalijasi savo įspūdžiais su kompanijos vadovais. Beje, patikusius sekso žaisliukus Nat Garvey gali pasilikti sau.

Lovų šildytojas

Vasarinė avalynė / „Shutterstock“ nuotr.

Jums maloniau gultis į šiltą ar šaltą lovą? Štai lovų šildytojai apsivelka sterilius kostiumus ir gulasi į viešbučių lovas tam, kad klientas atsigultų jau į pašildytą vietelę. Beje, Edinburgo miego centro mokslininkai ištyrė, jog daugelis žmonių šaltoje lovoje užmiega gerokai sunkiau. O ideali lovos temperatūra turėtų svyruoti nuo 20 iki 24 laipsnių šilumos.

Kai 2010-aisiais metais kai kuriuose Londono viešbučiuose buvo pasiūlyta išmėginti lovos šildytojų paslaugas, dauguma išbandžiusiųjų liko labai patenkinti.

Taip pat skaitykite: Po kiek pasimatymų atsiduriama lovoje?


Pagalbininkas, gelbstintis nuo pagirių ir tvarkantis namus

Įsivaizduokite, kad jūsų namai po vakarėlio atrodo lyg pro juos būtų pralėkęs sportinis bolidas, o savijauta tokia, kad galvos skausmas – menkiausia problema. Ar gali būti kokia protinga mintis, kaip to išvengti? Žinoma, verčiau nepasiduoti pagundoms, tačiau jeigu jau pasidavėte, yra, kas tuo pasinaudos.

Štai Amerikoje teikiamos paslaugos, kurios pravers vakarėlių liūtams, – namai po šventės sutvarkomi (vos 20 dolerių už kambarį), indai išplaunami, o į tą pačią kainą įskaičiuojami ir sunkias pagirias lengvinantys pusryčiai – burito ir gėrimas, atstatantis prarastus skysčius organizme.

Hangover Helpers Party Clenears įkūrėjas Marcas Simonsas pradėjo dirbti paprastu valytoju, todėl ilgainiui jam kilo idėja uždirbti daugiau ir imtis štai tokio verslo. Pasirodė, kad tokių paslaugų tikrai reikia, vaikinams jau siūloma netgi atidaryti filialus kituose miestuose.

Taip pat skaitykite: Metas pokyčiams: 11 dalykų, kuriuos privalote liautis darę tuojau pat

Žmogus-žadintuvas

Taip, mes pamirštame daugelį dalykų. Taigi, jeigu baiminatės neprisiminti vaiko gimtadienio, vestuvių sukaktuvių ar svarbaus susitikimo, griebkitės štai tokios paslaugos, kurią teikiantys žmonės gali jums paskambinti reikiamu metu ir priminti svarbius reikalus. Žmogaus-žadintuvo poreikis išties didžiulis – pasaulis eina iš proto dėl informacijos, technologijų, todėl prisiminti kai kuriuos dalykus nelieka net laiko. Štai tada į pagalbą atskuba žmogus-žadintuvas!

Dažų išdžiūvimo laiko stebėtojas

Reikia pastebėti, kad darbas nėra vien tik spoksojimas į vieną tašką – vyras turi ir specialius prietaisus, kuriais tiksliai išmatuoja, kaip dažai džiūva. 

Greičiausiai tai vienas nuobodžiausių darbų – stebėti, kaip džiūva dažai, tačiau Keithas Jacksonas būtent taip užsidirba pinigus pragyvenimui, beje, nuo 16 metų.

Kompanijos jam moka už tai, kad jis sužinotų, kaip greitai dažai išdžiūva, kaip skiriasi kelių skirtingų dažų džiūvimo laikas, kaip tą procesą veikia dažų sluoksnio storis ir pan. Taip Keithas Jacksonas suteikia visą reikiamą informaciją.

Reikia pastebėti, kad darbas nėra vien tik spoksojimas į vieną tašką – vyras turi ir specialius prietaisus, kuriais tiksliai išmatuoja, kaip dažai džiūva. Pavyzdžiui, mikroskopai, kurie padeda patikrinti, kiek atspari tam tikra dažų rūšis ir kaip lygiai jie padengia paviršius.

Profesionalus apkabintojas

Japonijoje ir Jungtinėse Amerikos valstijose už papildomą mokestį jus gali apkabinti. Ypač tai populiaru Japonijoje, kur didžiuosiuose megapoliuose surasti savo meilę yra be galo sunku. Klientų amžius svyruoja nuo 20 iki 40 metų, ir daugelis jų karjeristai, kurie skiria laiką darbui, o ne romantikai ir jausmams. Beje, ir mokslininkai tikina, kad apkabinimai išties gerai veikia – jų reikia bent 8 kasdien, jog jaustumėmės laimingi.

Taip pat skaitykite: 20 dalykų, kurie gali išgelbėti jūsų santuoką

Vasarinė avalynė / „Shutterstock“ nuotr.

Stovėtojas eilėje

Vos 36 doleriai – ir vietoje jūsų eilėje pastovės profesionalus šio reikalo žinovas. Juk išbūti eilėje toks varginantis ir sunkus darbas, kai tuo metu galite užsiimti kuo nors kur kas įdomesniu. Tokią stovėtojo eilėje paslauga siūlo kompanija Amerikoje „Linestandings“. Tačiau idėja plinta ir kituose pasaulio krašteliuose. 

Skaitykite daugiau