10 kūrybiškų idėjų, ką veikti vaikams po pamokų

Moksleivis keliauja namo su paspirtuku
Moksleivis keliauja namo su paspirtuku
Šaltinis: Projekto partnerio turinys
2019-09-16 12:32
AA

Turbūt daugelis moksleivių po pamokų mielai leistų laiką prie kompiuterių. Tačiau toks poilsis nėra tinkamas augančiam organizmui. Bent valandą laiko vaikas turėtų praleisti žaisdamas drauge su kitais ar įsitraukdamas į aktyvią kūrybinę ar sportinę veiklą.

Ieškantiems, kaip paįvairinti kasdienę rutiną, pateikiame sąrašą smagių idėjų – veiklų vaikams.

1. Pieškite naudodami gamtos objektus

Kai turi teptuką – viskas paprasta. Kai jo neturi – tai jau užduotis! Pasiūlykite vaikui kūrybiškai pažvelgti į piešimą ir vietoj teptuko panaudoti medžio šakelę, plunksną, didesnį akmenuką ar kitą gamtinį radinį. Matydami savo potėpius jie stebės, kaip skirtingi objektai kuria vis kitokį vizualinį efektą, o taip pat galės išmėginti naujas tekstūras.

2. Susikurkite nusiraminimo stiklainį

Nusiraminimo stiklainiais šiandien yra vadinama unikali terapija, leidžianti vaikui ne tik gerai praleisti laiką, bet ir sąmoningai nusiraminti, atsipalaiduoti. Terapijai reikės – stiklainio, klijų su blizgučiais ir vaikiško klijų pistoleto. Beje, tokį nusiraminimo stiklainį verta pasigaminti ir suaugusiems!

Kaip įgyvendinti – žiūrėkite video.

3. Papasakokite istoriją

Lietingomis dienomis, kai norisi būti namuose, gera prisiminti pasakas. Dar geriau – jei vaikas gali sugalvoti savo istoriją! Žinoma, jam bus lengviau, jeigu turės mintį, nuo kurios galės atsispirti. Pavyzdžiui, „verkiantis krokodilas tupėjo po dideliu tiltu ir slėpėsi nuo lietaus“.

Paraginkite vaiką savo istorijoje panaudoti kuo daugiau detalių, regimų įvaizdžių. Jeigu vaikas dar nemoka rašyti, jis savo pasaką gali pasekti jums žodžiu.

4. Nudažykite kopūstus

Tai – tobula veikla mažiesiems mokslininkams. Juk dažyti kopūstu ne tik smagu, bet ir nauja. Šios veiklos metu vaikai galės patirti, kaip gamta, augalai įsisavina vandenį. Užduočiai atlikti reikės keleto kopūsto lapų, vandens, maisto dažų ir atskirų stiklinių (ar stiklainių).

Kaip įgyvendinti – žiūrėkite video.

5. Aplankykite mylimus Kakės Makės herojus

Visai neseniai Vilniaus „Akropolyje“ duris atvėrė pirmasis „Kakės Makės pasaulis“ – tai pramogų erdvė, kurioje vaikai gali naujai pažinti savo mylimus herojus ir patys dalyvauti nuotykiuose, kuriuos skaitė knygose apie Kakę Makę.

Čia mažieji galės leisti laiką Kakės Makės kambaryje, žaisti rolių žaidimus Nykštuko laboratorijoje. Vyresniems siūlomos aktyvios pramogos: laipiojimas tinklais ir per įvairias kliūtis, čiuožykla,kamuoliukų baseinas, čiuožimo lynu trasa.

6. Pastatykite dantų krapštukų bokštą

Jums reikės dviejų ingredientų – dantų krapštukų ir nedidelių zefyrų „Marshmallow“. Vaiko užduotis – pastatyti struktūrą (namą, bokštą, kubą), kuri nesugriūtų. Kai tik jų sujungtas objektas ims svyruoti, tada, sakoma, ir prasidės tikrasis mokymasis!

Kaip įgyvendinti – žiūrėkite video.

7. Pasigaminkite naminių ledų

Turbūt nėra vaiko, kuris nemėgtų ledų. Tačiau tikrai ne kiekvienas yra dalyvavęs jų gaminimo procese, kuris... iš tiesų gali būti labai paprastas! Paieškokite lengvai paruošiamų ledų receptų internete ir paruoškite savo desertą kartu su mažuoju!

8. Eksperimentuokite su citrinų vulkanais

Putos, daug spalvų ir nuostabus citrusinių vaisių kvapas – tik maža dalis šios veiklos smagumo. Panaudodami citrinos rūgštį ir kepimo sodą drauge, vaikai sužinos, kaip chemiškai reaguoja šios dvi medžiagos. Rezultatas – burbuliuojantis vulkanas, kurį, sumaišę su įvairiaspalviais maistiniais dažais, gausite pasakišką reginį!

Kaip įgyvendinti – žiūrėkite video.

9. Pasinerkite į piratų lobio paieškas

Aukso skrynios, didžiojo lobio paieškos – ne tik piratų, bet ir vaikų mėgiama veikla. Ją galite suorganizuoti ne tik kieme, bet ir namuose. Pasiruoškite žemėlapį, suslėpkite vertingą lobį (tai gali būti ir bilietai į laukiamą filmuką) ir leiskite namų sekliui atlikti savo darbą!

10. Pasigaminkite debesies tešlos

Masė, kurią gausite šio eksperimento metu, labai primena itin minkštą ir purų plastiliną. Jums reikės – kukurūzų krakmolo, plaukų kondicionieriaus ir maistinių dažų. Viską gerai išmaišę galėsitės džiaugti ir smagia, ir atpalaiduojančia debesies tešla.

Kaip įgyvendinti – žiūrėkite video.