10 mados klaidų, kurių reikėtų vengti

Mada / „Scanpix“ nuotr.
Mada / „Scanpix“ nuotr.
2012-10-14 11:02
AA

Kad ir kokie vėjai siaustų mados padangėje, privalote išlikti budrios. Juk ir garsaus dizainerio kurta suknutė ar dabar madingos aptemptos kelnės gali visiškai nederėti su jūsų figūra. Taigi keletas aktualių patarimų, kaip nepasiklysti madoje.

 

1. Pernelyg seksualūs drabužiai

Kad ir labai norėtumėte atrodyti kaip garsioji serialo „Auklė“ herojė Franė Fain, pirmiausiai atsistokite visu ūgiu ir kritiškai apžiūrėkite savo atvaizdą veidrodyje. Jeigu iškilumų kur kas daugiau nei įdubimų, vietoje bambą apnuoginančių marškinėlių, džinsų pažemintu juosmeniu ir trikotažinių mini sijonėlių verčiau rinkitės subtilesnius ir gražiausią kūno dalį paryškinančius drabužius. Atminkite, norint atrodyti seksualiai galioja auksinė taisyklė – visko su saiku! Antraip rizikuojate atrodyti ne seksualiai, o veikiau vulgariai. O vulgarumas, kaip sakydavo mados guru Cristianas Dioras, yra pats didžiausias mados priešas. Todėl prie mini sijonėlio vilkitės ne pilvą apnuoginančią glaustinukę, o ilgesnius marškinėlius. Arba atvirkščiai. Kaip ir visur – svarbu harmoninga pusiausvyra!

2. Ankšti drabužiai

Pagirtina, jei per išpardavimus renkatės mažesnio dydžio drabužius ketindama sulieknėti. Tačiau jei tokius drabužėlius perkate tik todėl, kad jie žinomo dizainerio ir visai nebrangūs, tai klaida. Nepamirškite, kad suknutė, kurią dėvėjo liesa podiumu žygiuojanti manekenė, ant jūsų gali gulėti toli gražu ne taip... Tik pagalvokite, kokių asociacijų sukelia per krūtinę ir pilvo raukšleles pokšinčios palaidinukės sagos ar išdavikiškai kiekvieną celiulito duobutę  išryškinantis trikotažinis sijonukas. Patarimas: jeigu norite paslėpti vieną kitą papildomą kilogramą, rinkitės juodus vizualiai liekninančio modelio drabužius.

3. Blogai pasirinktas stilius

Natūralu, kad rengiatės vienaip, kai jums aštuoniolika ir galvoje šėlsta vėjai, kitaip – sulaukusios rudens brandos. Tačiau ką daryti toms, kurios jau išaugo iš maištaujančio paauglės stiliaus, bet nė už ką nenori sendinti savęs solidžios damos įvaizdžiu? Garsus stilistas Konstantinas Bogomolovas pataria mažiau pasikliauti draugių patarimais, o vadovautis įgimtu harmonijos jausmu arba, jeigu yra galimybė, kreiptis į profesionalų stilistą. Tad, jeigu perkopėte keturiasdešimtmetį, eksperimentuoti kniedėmis nusagstytomis glaustinukėmis ar dvidešimtmetei derančiais odiniais sijonėliais gal ir nevertėtų.

4. Avalynė, kuri nedera

Kurdama madingos moters įvaizdį, neturėtumėte pamiršti, jog svarbu ne tik apranga, bet ir tinkami aksesuarai: papuošalai, rankinė, ypač avalynė. Galite įsigyti prašmatniausią vakarinę suknelę, tačiau pakaks apsiauti netinkamus batelius, ir jūsų pastangos atrodyti tobulai nueis perniek. Nepamirškite, kad prie vakarinių ar kokteilių suknelių patartina avėti batelius su kulniukais. Tokie svaičiojimai kaip „man netinka“ arba „man nepatogu“ čia negalioja. Be to, bateliai su kulniukais vizualiai ilgina kojas, eiseną daro grakštesnę. Kaip sakė garsusis avalynės kūrėjas Monolo Blahnik, „man visuomet pasidaro liūdna, kai pamatau moterį, avinčią plokščiapadžiais“.

5. Netinkančios spalvos drabužiai

„Kodėl žydra palaidinukė, kurią susigundžiusi akcija „du už vieno kainą“ parsisiunčiau internetu, draugę taip jaunina, o aš tampu panaši į liūdnąją Malviną iš garsiųjų „Buratino nuotykių?“ – stebitės žiūrėdama į veidrodį? Nieko keista – matyt, netinkamai pasirinkote jos spalvą. Jeigu drabužis tinka kolegei, nebūtinai tiks ir jums. Paslaptis ta, kad  pagal gamtos suteiktus bruožus visas dailiosios lyties atstoves galima suskirstyti į tam tikrus spalvinius tipus. Kurdama stilingos moters įvaizdį, turėtumėte atkreipti dėmesį į tai, kokios drabužių spalvos, makiažas bei plaukų spalva jums tiktų.

6. Per dideli drabužiai

Jeigu manote, kad keliais dydžiais didesniais drabužiais paslėpsite apvalumus, labai klystate. Kaip ir per ankšti, taip ir per dideli drabužiai gadina figūros proporcijas – galite pasirodyti stambesnė, nei esate iš tiesų. Pirkite savo dydžio drabužius, o ne to, kokio norėtumėte. Juk net mados guru Karlas Lagerfeldas kažkada lieknėti ryžosi tik todėl, kad jam baisiai įgriso tunikos ir kiti palaidi stambią figūrą maskuojantys drabužiai.

7. Išdavikės spalvos ir raštai

Ar žinote, kad tinkamai parinkti raštai ir spalvos gali pridėti ar numesti keletą kilogramų? Todėl rinkdamasi juostuotus ir dryžuotus drabužius atkreipkite dėmesį į savo sudėjimą. Jeigu krūtinė ar klubai dideli, palaidinė ar sijonas horizontaliais dryželiais juos dar labiau pabrėš. Kaip ir baltos spalvos drabužiai – jie tinka tik lieknoms.

Nepatartina piktnaudžiauti ir spalvomis – pasak stilistų, viename komplekte pakaktų derinti ne daugiau nei tris spalvas. Ne veltui madų kritikas ponas R. Blackwellas duodavo pylos spalvų makalynę mėgstantiems stilistams – esą ryškios spalvos visiškai užgožia moteriškumą.

8. Vakariniai drabužiai darbe

Viena didžiausių klaidų, bylojanti, kad pasiklydote madoje, – darbo ir vakarinių drabužių painiojimas. Turėtumėte žinoti, kad biure nederėtų dėvėti permatomų, blizgančių ar labai prašmatnių audinių drabužių, taip pat puoštis į akis krintančiais aksesuarais. Blogo tono požymis – į įstaigą atkulniuoti vadinamąja vestuvine šukuosena. Tokią pasilikite vakarui ar kitai iškilmingai progai, o darbe plaukus verčiau šukuokitės paprastai, kukliai ir tvarkingai – tikrai neprašausite.

9. Ne to ilgio pirštinės

Jeigu esate dažna kviestinių pobūvių viešnia, tikriausiai žinote, kad su ilga vakarine suknele dera tik ilgos pirštinės, kurias valgant etiketo žinovai pataria nusimauti. Pusilgės pirštinaitės dėvimos prie suknelių trijų ketvirčių ilgio rankovėmis. Renkantis pirštines, nereikėtų pamirši, kad jos turi derėti su rankinės spalva.

10. Blogo modelio kelnės

„Labai mėgstu mūvėti kelnes, tačiau mano figūra netobula: esu kresna, vyriško sudėjimo, trumpomis kojomis. Kokio modelio kelnės man tiktų?“, – neretai girdimas klausimas. Ypač iš vyresnių moterų...

Netinkamo modelio kelnės iš tiesų gali paversti jus animacinių filmukų heroje, todėl nesirinkite platėjančių, rytietiško silueto apačioje parauktų ar galifė stiliaus kelnių. Moterims, kurios negali pasigirti ilgomis lieknomis kojomis, geriausiai tiks tiesios, ilgos, vienspalvės tamsių audinių klasikinės kelnės su kantu ar be jo. Derėtų avėti su jomis aukštakulnius – kojos atrodys ilgesnės, o figūra grakštesnė. Žinoma, nederėtų pamiršti, kad kelnės  turi dengti dalį bato kulno.