10 produktų, kurių patariama vengti lieknėjantiems

Dieta / Fotolia nuotr.
Šaltinis: Projekto partnerio turinys
AA

Nepersivalgius ištrūkti iš švenčių maratono bėgant nuo stalo prie stalo – ne taip paprasta. Mitybos specialistas Artūras Sujeta sako, kad kelias dienas palepinti save – nieko blogo, tačiau nuolaidžiavimai sau neturėtų užsitęsti. Tiek lieknėjantiems, tiek savo figūra patenkintiems žmonėms per šventes jis pataria leisti sau šiek tiek atsipalaiduoti, tačiau nepamiršti laiku sustoti.

Pasak mitybos specialisto, mes nesame robotai, todėl per didžiąsias šventes, ypač, kai stalai nukrauti skanėstais, galima šiek tiek save palepinti. Svarbiausia, kad savęs lepinimas neužsitęstų.

„Režimas – geriausias būdas užtikrinti gerą savijautą, tačiau ne visada pavyksta jo laikytis. Mano pozicija paprasta – nuklysti visada galima, svarbu, kad tai neužsitęstų. Kelios sotesnės dienos, jei laiku sustosime, tikrai nepadarys didelės žalos. Žmones, kurie lieknėja ar yra priklausomi nuo maisto, kelios atsipalaidavimo dienos gali vėl nublokšti atgal, į pradinį tašką“, – įspėja A.Sujeta.

Jeigu per šventes tenka valgyti dažniau ir sočiau, tai po švenčių mitybos specialistas rekomenduoja sąmoningai planuoti dienos valgymus. Taip lengviau kontroliuoti tiek valgymo režimą, tiek suvalgomo maisto kiekį.

Ne tik lieknėjantys padarys sau didelę paslaugą, jeigu per šventes rinksis kuo sveikesnius patiekalus. Mitybos specialialistas išskiria 10 maisto produktų, kurių geriau vengti tiems, kurie rūpinasi savo figūra.

Lieknėjantiems patariama vengti:

  1. Baltos duonos
  2. Baltų ryžių
  3. Baltų miltų
  4. Bulvių
  5. Kaliaropių
  6. Pupų
  7. Pastarnokų
  8. Saldumynų (šokoladų, ledų, saldainių ir t.t.)
  9. Burokų
  10. Vaisių sulčių

Išvardytuose produktuose yra daug cukraus, todėl jie nėra tinkami tada, kai norime kokybiškai lieknėti. Jeigu turite galimybę, šiuos produktus pakeiskite sveikesniu ir jūsų organizmui naudingesniu maistu.

Skaitykite daugiau