10 tiesų apie seksualumą
Jau būdamos paauglės girdime, kad vyrai mylėtis trokšta labiau už moteris, kad prastas seksas nulemia šeimos griūtį, kad visi vyrai neištikimi ir dar daug panašių „tiesų“ apie intymųjį žmonių gyvenimą. Vis dėlto, atidžiau jas patyrinėjus, paaiškėja, kad daugelis jų tėra mitai...
1. Vyrai mylėtis nori dažniau nei moterys.
Galbūt statistiškai šį teiginį būtų galima patvirtinti, bet tikrovėje, kalbėdami apie norą, susiduriame su daugybe niuansų. Pavyzdžiui, moterys dažnai ne tik visą dieną dirba. Po darbo jos skuba į parduotuvę, ruošia pietus, tvarko namus, tikrina vaikų namų darbus... Atsigulusios į lovą, tetrokšta kelių valandų ramaus miego. Taip pat reikia nepamiršti to, kad moterys labiau nei vyrai seksą sieja su emocijomis. Taigi, jei diena buvo bloga: nesisekė darbe, susirgo vaikai ar buvo apšaukta viršininko, jų nuotaika seksualiniams žaidimams bus išgaravusi it dūmas.
2. Išties geras meilužis sugeba patenkinti bet kurį partnerį.
Išties daugiau šansų, kad žmogus, kuris sekso srityje turi daug patirties, juo domisi ir dažnai praktikuoja, bus geresnis meilužis nei tas, kuris vos vakar patyrė pirmąjį meilės nuotykį. Vis dėlto, net jei žmonės nėra patyrę meilužiai, bet beprotiškai vienas kitą myli, jų suartėjimas bus nuostabiausias pasaulyje. Juk malonumo patyrimas kur kas labiau susijęs ne su tobula sekso technika ar idealiomis pozomis, o su nuoširdžiais jausmais. Antraip kaip būtų galima paaiškinti situacijas, kai daugybę metų drauge gyvenantys partneriai pradeda bodėtis vienas kitu. Juk „technine“ prasme patirties jie turi daugiau nei santykių pradžioje. Taigi faktas akivaizdus: kai jausmai atvėsta, nepadės jokia stebuklinga sekso poza. Tokiu atveju reikia gaivinti jausmus.
3. Vyrai smerkia daug meilužių turėjusias moteris.
Sena kaip pasaulis tiesa apie tai, kad vyrai, turintys dešimt ir daugiau partnerių per metus, yra vertinami kur kas palankiau nei moterys, vis dar gyva ir šiandien (na, bent jau Lietuvoje). Apklausų duomenimis, seksualiai aktyviam vyrui Lietuvoje pritaria 42 proc. vyrų ir 21 proc. moterų, bet aktyviai moteriai pritaria 32 proc. vyrų ir apie 20 proc. moterų. Įdomiausia tai, jog daug meilužių turėjusias moteris labiau smerkia ne vyrai, o pačios moterys.
4. Laimingų porų seksualinis gyvenimas visuomet puikus.
Porų tarpusavio santykių ir seksualinio gyvenimo kokybę nustatyti išties sunku, nes visų pirma laimės ir gero sekso sąvokas visi suprantame skirtingai. Antra, ar gali būti taip, kad dešimtmetį, o gal ir daugiau metų bendru guoliu besidalijantys sutuoktiniai kas kartą mylėdamiesi būtų be galo aistringi, išradingi ir patirtų begalinį malonumą? Tiesa ta, kad gyvenimas ir visi jo „prieskoniai“ šiokių tokių nesklandumų atneša į kiekvieno mūsų miegamąjį. Tad galbūt posakiu „laimingų porų seksualinis gyvenimas puikus“ norima pasakyti tai, kad darnios poros į „blogas“ naktis tiesiog nekreipia daug dėmesio, o stengiasi susitelkti į „gerąsias“.
5. Suplanuotas seksas – pavojaus signalas santykiams.
Nenumaldomas troškimas mylėtis čia ir dabar dažniausiai užklumpa įsimylėjėlius pačioje santykių pradžioje, bet vėliau šios hormonų audros natūraliai nurimsta. Tai nereiškia, kad vienas kito niekada nebegeisite, jums tiesiog kartkartėmis reikės priminti savo kūnui ir smegenims, kaip jus jaudina vienas kito artumas. Nors paneigti to, kad spontaniškas seksas išties suteikia nuostabių pojūčių, negalime, visgi suplanuotas erotiškas vakaras – gerai apgalvotas ir laukiamas – taip pat kaitina kraują.
6. Vyrai didesni pasileidėliai nei moterys.
Tiesa ta, kad pasakodami apie savo seksualinį gyvenimą vyrai dažniausiai gerokai perdeda, o moterys, priešingai, savo patirtį linkusios sumenkinti. Be to, vadinamasis seksualinis aktyvumas priklauso ir nuo žmogaus požiūrio į gyvenimą bei pasitikėjimo savimi. Pavyzdžiui, dėmesio nestokojanti liberalių pažiūrų moteris greičiausiai turės daugiau sekso partnerių nei savo jėgomis nepasitikintis to paties amžiaus vyras. Nors Lietuvoje atlikta apklausa rodo, kad statistiškai vyrai turi daugiau partnerių nei moterys (pavyzdžiui, vieną partnerį yra turėjusios 38 proc. moterų ir 15 proc. vyrų, o daugiau nei 6 partnerius – 31 proc. vyrų ir 14 proc. moterų), tai anaiptol nereiškia, kad pildydami anketas vyrai skaičių šiek tiek nepagražino.
7. Kai tarp partnerių stiprus ryšys, nebereikia klausti jo troškimų.
Nors iki šiol jūsų seksualiniame gyvenime nebuvo nesklandumų, pasikalbėti apie seksualinius poreikius ir norus nepakenks. Ypač pereinamaisiais gyvenimo etapais, pavyzdžiui, besilaukiant, gimus vaikui, menopauzės, andropauzės (vyriškosios menopauzės) metu. Jei pastebėjote, kad jūsų seksualiniai troškimai pasikeitė, leiskite apie tai žinoti savo partneriui. Pašnekesys apie tai jus tik suartins. Ir apklausos duomenys atskleidžia, kad romantikos ypač ilgisi namų šeimininkės ir vaiko priežiūros atostogose esančios moterys, o kaip kitaip nei iš jų pačių apie tai sužinoti jų vyrams? Trumpai tariant, jei jums reikia dėmesio, pasakykite apie tai vyrui. Juk jis ne aiškiaregis...
8. Moterys nemėgsta erotinių filmų ir pikantiško sekso.
Kas jau kas, bet daugelis moterų dar geriau už vyrus žino įvairių gundymo metodų. Taip pat ne visada jos trokšta ilgų glamonių rožių žiedlapiais nubarstytoje lovoje ir sentimentalių kuždesių. Nors, Lietuvoje atliktos apklausos duomenimis, vyrai kur kas labiau domisi erotika, dažniau žiūri filmus suaugusiesiems ir skaito erotinius žurnalus. O štai Jungtinėse Amerikos Valstijose vienai iš šešių moterų diagnozuojama priklausomybė nuo pornografijos.
9. Sulaukus tam tikro amžiaus, seksas tampa nebesvarbus.
Seksualinis aktyvumas reikšmingas kiekvieno bet kurio amžiaus žmogaus fizinio ir emocinio gyvenimo gerovei. Tiesiog, pasak gydytojų, metams bėgant mūsų organizme mažėja seksualumą veikiančių hormonų estrogeno ir testosterono kiekis, todėl natūraliai susilpnėja lytinis potraukis, sunkiau susijaudinti. Seksualinio apetito praradimas gali būti siejamas ir su daugeliu kitų priežasčių, pavyzdžiui, nerimo, šalutinio vaistų poveikio ar ilgamečio sutuoktinio praradimu. Vis dėlto padedant gydytojams ar be jų pagalbos net ir brandžiame amžiuje seksualumą galima susigrąžinti. Aišku, jei to tikrai reikia. Neverta vaikytis visuomenės primetamų stereotipų. Jei nesi sekso gigantas, tai visai nereiškia, kad esi „nurašytas“. Juk gyvenime esama ir daugybės kitų malonumo šaltinių, skatinančių suartėti vėstančius santykius su daugybę metų pažįstamu partneriu.
10. Vyrai visada pasirengę mylėtis.
Jei kalbame apie jaunuolį, kuris neseniai prarado nekaltybę, šis teiginys daugeliu atvejų tikrai teisingas. Vis dėlto, kai vyras įpusėja ketvirtą ar penktą dešimtį, pradeda rūpintis ir kitomis savo gyvenimo sritimis, energiją bei dėmesį skirti ne tik seksualiniams potyriams. Darbas, stresas, spaudimas, mokesčiai už šildymą... Juos taip pat išvargina gyvenimo rūpesčiai ir noras mylėtis pamažu slopsta. Be to, gal nustebsite, bet, atliktos apklausos apie seksualinį gyvenimą ir seksualumą Lietuvoje duomenimis, daugiau romantikos nei daugiau sekso savo gyvenime norėtų net 58 proc. vyrų.