10 vasaros pasimatymo idėjų: nuo gongų meditacijos iki pikniko Levandų kaime

„Etno hut“/Organizatorių nuotr.
„Etno hut“/Organizatorių nuotr.
Giedrė Voroneckė
Šaltinis: Žmonės
2019-08-05 09:59
AA

Gana pasiteisinimų ir atidėliojimų. Vasara - pats laikas pakviesti ją į pasimatymą, kurio ji niekuomet nepamirš. Dėl santykių juk reikia šiek tiek pasistengti. Kartais per darbus ir nuolatinį skubėjimą neturime laiko pagalvoti apie tai, dėl to dalinuosi idėjomis, kurios gali nuskaidrinti jūsų savaitgalius arba eilinį darbo dienos vakarą.

Prancūziškas piknikas Levandų kaime

Netoli Vilniaus įsikūrusiame Levandų kaime pasijusite kaip sapne. Ten Provanso kvapai susilieja su lietuviško kaimo jaukumu ir leidžia jums mėgautis ramybe. Su savimi pasiimkite patiesalą, sūrio, kumpio, kepyklėlėje nusipirkite bagetę, o vyno krautuvėlėje gaivaus rosé. Štai ir tobulas planas netikėtam pasimatymui, kurio metu galite planuoti ateitį arba padėkoti už praeitį. Jei kelias iki namų pasirodys per tolimas, Levandų kaime galite pasilikti ir pernakvoti jaukiame kambaryje su levandomis kvepiančia patalyne.

Saulėlydžiai vonioje

Prie Kauno marių tarp javų laukų yra labai jauki „Atokampio“ sodyba. Joje be šeimininkų namų yra dar du (o šiuo metu statomas ir trečias) nameliai su ofūro voniomis lauke. Jie labai jaukūs ir patogūs, o svarbiausia – atokūs. Čia, gulėdami tris valandas neatvėstančioje vonioje, galite stebėti saulėlydžius ir be šeimininkų daugiau nesutiksite nieko (nameliai specialiai yra pastatyti taip, kad galėtumėte netrukdomi mėgautis ramybe).

Tiesa, yra labai draugiškas šuo, kuris mėgsta prisistatyti tuo metu, kai nuo grilio yra nuimamas kepsnys, tačiau palaukęs keletą minučių jis mandagiai pasišalina. „Atokampis“ yra puikus variantas, kai pabėgę iš miesto ramybe norite mėgautis itin patogiai ir estetiškoje aplinkoje.

Hedonistiniai malonumai „Vilkinėje“

Begaliniams savaitgalio malonumams skirti savaitgalio brunch atpalaiduoja – juk niekur nereikia skubėti, darbų kalendorius tuščias, o telefoną drąsiai galima išjungti. Kol patiekiami visi patiekalai gali praeiti ir penkios valandos, kurios tikrai neprailgsta vaikštant po nuostabią, naujai įrengtą dvarą-sodybą, apžiūrinėjant čia pat auginamas daržoves ar tiesiog gulint ant žolės ir žiūrint į debesis.

Baltomis staltiesėmis nukloti apvalūs „Vilkinės“ stalai, pastatyti ant pievos, nuteikia šventiškai ir kviečia prisėsti ilgiems pokalbiams, pasimėgauti vienas kito draugija ir kaskart vis kitu sezoniniu meniu. Dvaro šeimininkai pilsto rožinį Crémant ir leidžia pasijausti tarsi seniai nematytiems išsiilgtiems draugams. Šių metų „Vilkinės“ naujovė ta, kad galite išsinuomoti ir autentiškai įrengtus jaukius kambarius ir prasitęsti savaitgalio puotą, jei vis dar nesinori grįžti realybėn.

Pasivaikščioti ežeru

Iš pirmo žvilgsnio atrodo, kad plaukimas irklentėmis reikalauja labai daug jėgų ir pastangų. Bet tikrai taip nėra. Patikėkite, jei aš atsistojau ir nuplaukiau į ežero vidurį, tikrai galite ir jūs. Tiesa, aš nugriuvau nuo lentos, bet tik dėl to, kad mano vyras sugalvojo priplaukti artyn ir mane pabučiuoti.

Tai siūlyčiau romantiką palikti vėlesniam laikui, tačiau jausmas plaukiojant ežere ant irklentės tikrai yra labai geras. Galima nuplaukti į atokesnę ežero pusę ramiai pasideginti ir neskubant grįžti atgal. Irklentes nuomoja daug kur: Žaliųjų ežerų paplūdimyje, Trakuose, Palūšėje... Puikus užsiėmimas dviems.

Ekskursija po Sapiegų rūmus

Galima savo antrąją pusę pakviesti pakeliauti laiku. Istorikė ir rašytoja Sonata Šulcė vesdama ekskursija po Sapiegų rūmus atskleidžia tokių įdomių faktų apie mūsų didikų praeitį, kad net sunku tuo patikėti. Antakalnyje pastatyti rūmai slepia buvusią neįtikėtino lygio prabangą, aukščiausio kalibro menininkus, kūrusius Sapiegų rūmus bei negailestingus faktus apie meną ir gyvenimus griaunantį elementarų žmogišką pavydą.

Dvi valandos vaikščiojant praeities pėdsakais po šiek tiek atstatytus rūmus ir pralekia labai greitai, tačiau sužinosite daug įdomių faktų apie architektūrą, meną ir praeities elito gyvenimą. Šių rūmų ateitis miglota, tad kol dar galima, labai siūlau pasižvalgyti į tai, kas išliko.

Karaokė kambarys

Žinau, kad tai ne kiekvienam, bet... Juk mes esame daininga tauta, gal kiek drovoki, bet dainavimas tikrai daugumai teikia malonumą. Vilniuje, Gedimino prospekte įsikūrusiuose „Sing“ karaoke namuose yra atskiri kambariai, kuriuose yra visa reikalinga įranga dainuoti, turbūt visos įmanomos dainos ir be abejo, mikrofonai. Galite dainuoti dviese vienas kitam serenadas ar plėšti Kastyčio Kerbedžio „Dėl tavęs galiu“. Vienaip ar kitaip tai bus neeilinis ir smagus vakaras kartu. Scenos baimei vietos čia nėra, nes daugiau niekas jūsų negirdi. Taigi pirmyn!

Pažaisti indėnais glampinge

Jeigu dar nesugalvotoje, būtinai pakvieskite ją iškylauti. Ir ne šiaip sau, įprastai, bet taip, kaip šiandien madinga – į glampingą. Žodis glampingas vartojamas vis dažniau ir dažniau. Tai dažniausiai reiškia komforto ir estetikos atributais pagerintą stovyklavimą gamtoje. Lietuvoje taip pat galima išmėginti tokią pramogą. „Wake way” vandenlenčių parke įrengta „Ikea“ stovyklavietė – itin jauki ir miela.

Galima pasirinkti iš šešių palapinių, kurios visos įrengtos skirtingu stiliumi. Kiekvienoje yra patogios lovos, spintelės, dekoracijos, augalai, pagalvėlės ir daugybė lempelių. Dieną čia galima pasitreniruoti plaukti ant vandenlenčių, o naktį (jeigu pasiseks) klausytis kaip lietus barbena į aukštą palapinės stogą. Puikus ir paprastas būdas apversti kasdienybę aukštyn kojomis netgi tiems, kas nemėgsta stovyklavimo.

Slaptam pabėgimui dviese

Tarp Vievio ir Elektrėnų visai neseniai buvo pastatytas namelis, pavadintas „Etno hut“. Šio namelio interjero nuotraukos buvo publikuotas „Archdaily“. Tai itin mažas ir maloniai asketiškas namelis, kuriame yra būtiniausi dalykai. Tačiau geriausias dalykas apie šį namelį yra terasa iš kurios atsiveria vaizdas tarsi į lietuvišką Provansą – tolumoje plyti pievos, miškai ir kalvelės. Tai namelis ramybę vertinantiems žmonėms, kadangi pasiėmę raktus nesusitiksite daugiau nieko. Netgi šuns. Šalia yra statoma tokio pat šiuolaikiško stiliaus pirtelė iš kurios pro didelius langus taip pat turėtų atsiverti gražus lietuviškas peizažas. Nuostabi vieta slaptam pabėgimui dviese.

Baltas vakaras

Pakviesdami į „Le Diner en Blanc“ savo antrajai pusei dovanojate ypatingą šventę, kurios atmosferą sunku nupasakoti žodžiais ir kurią supranta tik kartą tai jau patyrę žmonės. Visame pasaulyje šis renginys organizuojamas jau daugybę metų, o ir Vilniuje jis pamažu tampa tam tikra vasaros pabaigtuvių tradicija.

Šiais metais „Le Diner en Blanc“ vyks rugpjūčio 23 dieną. Kaip visada vienoje iš gražiausių Vilniaus vietų. Kur tiksliai – niekas nežino iki pačios paskutinės minutės. Netikėtumo faktorius svarbus visos šventės metu – niekada nežinai, ką sutiksi ir niekada negali nuspėti, kuo vakaras baigsis. Galbūt tą vakarą kas nors norės prisiekti amžiną meilę ir savo išrinktajai užmauti žiedelį su deimantu? Jei taip, pakuždėkite apie tai organizatoriams – jie patars jums kada geriausiai tai padaryti. O gal norite surengti savo vestuves? Tai irgi įmanoma ir netgi labai paprasta, o ir švęsite drauge su visu miestu.

Kad pasiruošimas šiai prancūziškai estetikos fiestai būtų dar paprastesnis, maisto neruoškite patys. „Le Diner en Blanc“ organizatoriai paskelbė apie naują partnerystę su „Stiklių” restoranu. Iš trimis „Michelin“ žvaigždutėmis įvertinto Paryžiaus restorano „L’Atelier“ į Lietuvą dirbti grįžęs virtuvės šefas Gerdvilas Žalys „Le Diner en Blanc“ sukūrė specialų meniu, tad norintieji pasimėgauti prancūziška virtuvės elegancija, galės užsisakyti vieną iš trijų pikniko rinkinių.

Registraciją į renginį iki rugpjūčio 14 d. rasite ČIA

„Vakarienė baltai“ jau ketvirtąjį kartą priviliojo minią vilniečių (72 nuotr.)
+66

Gongų meditacija

Kuo įdomesnis pasimatymas, tuo geriau. Kuo daugiau netikėtumo faktoriaus, tuo ilgiau išliks prisiminimai. Pasiūlykite savo antrajai pusei pasinerti į gongų meditacijos garsus. Vos porą valandų trunkantis užsiėmimas leis susitelkti į save, pajausti savo kūną ir atsipalaiduoti. Gongų garsai veikia raminamai ir švelniai panardina į malonią meditacinę būseną. Jokios magijos, tik į save sutelktas kvėpavimas ir atsipalaidavimas po kurio galbūt norėsite pasikalbėti, o gal tiesiog bus gera tylėti kartu.