104 kg svėrusi M.Radzevičienė atskleidė, kaip jai pavyko numesti svorio: „Privalėjau kažko griebtis“

Milisandra Radzevičienė su vyru Algirdu / Asmeninio albumo nuotr.
Milisandra Radzevičienė su vyru Algirdu / Asmeninio albumo nuotr.
Pranešimas spaudai
Šaltinis: Žmonės
2021-11-14 10:48
AA

Prieš keletą metų Lietuva buvo įrašyta į labiausiai nutukusių žmonių penketuką Europoje. Tai buvo aiškus signalas sunerimti dėl lietuvių mitybos įpročių. Beveik kas trečias mūsų šalies gyventojas turi antsvorio ir iš to kylančių sveikatos problemų. Ne išimtis buvo šiandien jau puikią figūrą turinti ir pagaliau gerai besijaučianti verslininkė, buvusi grupės „Blogos mergaitės“ atlikėja Milisandra.

„Buvau tokia putlutė mergaitė, mėgdavau valgyti skaniai ir nemažai, bet atėjo paauglystė, norėjosi atrodyti kitaip, gražiau, nešioti gražesnius drabužius. Na, ir teko susirūpinti. Būdama 18 metų aš visą laiką galvoju apie save, kaip nepapilnėti ir taip prasidėjo dietų maratonas“, – laidos „Sveikas rytojus“ filmavime pasakojo buvusi dainininkė Milisandra Kvaraciejūtė-Radzevičienė.

Nors medikai nuolat kartoja, jog dažnos dietos ir jų kaitaliojimai gali išsekinti imuninę sistemą ir išbalansuoti žarnyno veiklą, Milisandra jų išbandė ne vieną ir visos buvo nesėkmingos.

Milisandra Radzevičienė / Asmeninio albumo nuotr.

„Kai neturėjau šeimos ir gyvenau nepriklausomą, laisvą, linksmą gyvenimą, tai pasiekiau tokią ribą, kad užlipus ant svarstyklių pamačiau, jog sveriu 104 kilogramus. Privalėjau kažko griebtis. Per pusantrų metų aš numečiau 44 kilogramus. Aišku, būdavo tokių tarpų, kai keli kilogramai sugrįždavo. Svoris ėmė šokinėti, pablogėjo miegas, prasidėjo nuotaikų kaitos, sutriko žarnyno veikla“, – sakė žinoma moteris.

Anot Lietuvos dietistų asociacijos valdybos pirmininkės, dviejų knygų autorės, žinomos sveikos mitybos ekspertės Vaidos Kurpienės, antsvorio turintys žmonės dukart daugiau rizikuoja susirgti virusinėmis ligomis, diabetu, sąnarių, odos, širdies, virškinamojo trakto negalavimais ir net onkologinėmis ligomis. Šiame užburtame rate ypatingą vietą užima mityba ir žarnynas, nuo kurio didžiąja dalimi priklauso imuniteto stiprybė.

„Jeigu žarnynas yra pavargęs, tai ten sutrinka labai daug dalykų. Didėja žarnyno pralaidumas, reiškia, gali patekti ne visai tai, kas turėtų patekti. Blogiau pasisavinami įvairūs mikroelementai ir įvairios medžiagos, blogiau virškinamas maistas, o tai reiškia, kad mes gauname mažiau naudos iš to maisto. Užkietėja viduriai, prasideda uždegiminiai procesai – daug bėdų atsiranda“, – laidoje pasakojo Lietuvos dietistų asociacijos valdybos pirmininkė, sveikos mitybos ekspertė V. Kurpienė.

Milisandra Radzevičienė / Stop kadras

„Nuo to, ką valgome, labai priklauso, kokios bakterijos gyvena mūsų žarnyne. Jeigu valgome mažai daržovių, tai tų gerųjų bakterijų pasigamina labai mažas kiekis ir tada trinka imunitetas, net ir svoris greičiau auga“, – pasakojo sveikos mitybos ekspertė V.Kurpienė.

„Aš prieš porą metų pajutau, kad svoris priklauso ir nuo žarnyno veiklos. Kai pradėdavau dietas, visada jausdavau šalutinius poveikius, kaip vidurių užkietėjimas, odos bėrimai ar pilvo maudimas. Iš tikrųjų, tai man tos dietos buvo kankynė, nes vis vien norėjosi įvairesnio maisto. Kreipiausi į dietologę, ir ji man sudėliojo mitybos planą“, – sakė M.Kvaraciejūtė-Radzevičienė.

Specialistai Milisandrai paaiškino, kokį svarbų vaidmenį reguliuojant kūno svorį turi žarnynas ir darni jo veikla.

Milisandra ir Algirdas Radzevičiai su sūnumi Roku / Asmeninio albumo nuotr.

„Ėmiau domėtis viskuo, kas tiktų mano žarnynui, nes supratau kaip tai reguliuoja ir svorį. Pasitarusi su medikais ir vaistininkais, išsirinkau britų moksliniais tyrimais pagrįstus papildus, sudarytus iš brokolių, granatų, ciberžolių ir žaliosios arbatos“, – kalbėjo dainininkė Milisandra.

Verslininkė ragina visas moteris įsiklausyti į savo kūną ir ne stačia galva pulti į alinančias dietas, o pagalbos ieškoti pas specialistus bei pasikliauti tik moksliniais tyrimais patvirtintais būdais, padedančiais ne tik kovoti su antsvoriu, bet ir puoselėti žarnyno sveikatą.

Medicinos aktualijų ir sveikatos laida „Sveikas rytojus“ – sekmadieniais, 12 val. per TV8 televiziją!

Algirdas ir Milisandra Radzevičiai (19 nuotr.)
+13