11 grožio gudrybių, kurias šiais metais verta įgyvendinti

Ji / Fotolia nuotr.
Ji / Fotolia nuotr.
Šaltinis: Ji24.lt
2014-01-01 15:00
AA

Moters grožis – tai ne tik dailus makiažas ar vešlūs plaukai. Tai kur kas daugiau... Tai – būsena, sklindanti ir iš vidaus.

Tad pirmoji metų diena – ypač palankus metas įsirašyti keletą grožio punktų į savo dienoraštį ar užrašų knygelę. Vis primindama sau juos ir įgyvendindama praktiškai, tapsite ne tik žavesnė ir labiau pasitikinti savimi. Jūs lyg magnetas trauksite aplinkinių žvilgsnį. 

1. Dažniau šypsokitės...

...ir pasaulis nusišypsos jums. Kai esame draugiškai nusiteikusios, aplinkiniai mus priima teigiamai ir pripažįsta. Tyrimai rodo, kad žmonės, kurie atrodo džiugūs, laikomi gražesniais. Beje, kai šypsomės, mūsų smegenys nusiteikia teigiamiems dalykams, nors apie tai nė negalvojame.

2. Stebėkite savo laikyseną

Tada tikrai nepamiršite, ar jūsų ūgis 180, ar 160 centimetrų. Geriausia stovėti taip: galva (tiksliau, viršugalvis) patempta aukštyn, mentės suvestos,  pilvo ir sėdmenų raumenys lengvai įtempti. Nepaprastai naudinga dažniau daryti jogų rekomenduojamą pratimą „medis“. Taigi atsistokite ant vienos kojos, kitos kojos pėdą įremkite į atraminės kojos kelį, plaštakas suglauskite ir laikykite ties krūtine. Įsivaizduokite, kad jūsų galva siūlu pririšta prie lubų. Suskaičiuokite iki 10 ir sukeiskite kojas. PLAČIAU APIE TAISYKLINGĄ LAIKYSENĄ SKAITYKITE ČIA.

3. Išsirinkite tinkamą plaukų spalvą

Kokie turėtų būti jūsų plaukai – šiltai rudi su raudonomis sruogelėmis ar kavos rudumo? Paprastai net mažiausi spalvos pokyčiai lemia, ar jūsų veidas atrodys žavingas ir kupinas gyvybės, ar išblyškęs, papilkėjęs. Regis, toks nedidelis niuansas – plaukų spalva, o pokyčiai gali būti didžiuliai. Dabar grožio salonuose yra įvairių galimybių išgauti individualią plaukų spalvą, todėl verta pasikonsultuoti su kvalifikuotais specialistais, o ne pačiai eiti bandymų ir klaidų keliu. Plačiau skaitykite straipsnyje KAIP SUŽINOTI, KOKIOS SPALVOS MUMS NETINKA.

4. Išbandykite masažą

Žinoma, periodiškai apsilankyti pas gerą masažuotoją būtų nuostabu. Tačiau jei neturite tam laiko ar pinigų, galite tai padaryti ir pati. Skirkite bent pusvalandį laiko atsipalaiduoti, įsijunkite ramią muziką ir su kvapiu aliejumi švelniai pasimasažuokite kojas, rankas, veidą... Šitaip masažuodamosi ne tik atsikratysite veidą raukšlėtis skatinančios įtampos, bet ir geriau pažinsite savo kūną, išmoksite jį priimti tokį, koks yra – tai aktyvina savimonę. 

5. Atsipalaiduokite

Įtempti kaklo raumenys, nuleisti pečiai, skaudantis juosmuo – nuolat jaučiama įtampa turi daug daugiau įtakos išvaizdai, nei galime įsivaizduoti. Visąlaik įsitempę žmonės atrodo užspausti gyvenimo, nesimpatiški. Žvalumo galėtų suteikti įvairūs mankštos pratimai, joga, pilatesas, šiaurietiškas ėjimas ir pan.

6. Džiaukitės savo pojūčiais

Judėjimas, muzika, skonis, kvapas arba išskirtiniai pomėgiai – kiekvienas žmogus turi savo būdą, kaip pažadinti teigiamus jausmus arba pojūčius. Jei leisite sau mėgautis, sugebėsite atsipalaiduoti ir jausitės gyvenančios visavertį gyvenimą. O geriausia, kad jūsų energijos vibracijas jaus aplinkiniai, ir jos grįš atgal kaip emocinis penas.

7. Būkite vienintelė

Jei jūsų kvepalų aromatas yra išskirtinis, kokiu niekas kitas nesikvėpina, atrodote labai ypatinga. Pabandykite pati susikurti savo kvapą – sumaišykite aromatus, kurie papildo vienas kitą. Pavyzdžiui, galite pasikvėpinti jausmingais vanilės ir anyžių kvapais, o tada dar užsipurkšti pikantiško greipfrutų aromato. Įsimintini kvapai atkreipia dėmesį bei suteikia asmenybei išskirtinumo. 

8. Pajuskite savo kūną

Kol juda, žmogus yra jaunas, energingas, gyvybingas, kupinas gyvenimo džiaugsmo. Tad nuolat judėkite. Nesvarbu, kokią sporto rūšį pasirinksite, svarbiausia, kad jaustumėte pasitenkinimą ir būtumėte sportiška. Pavyzdžiui, šokdamos salsą ar flamenką, galite ypač gerai pajusti ritmą ir išsiugdyti tinkamą laikyseną. Tai suteiks pasitikėjimo savimi, kuris išliks ir už šokių aikštelės ribų. O KAS BUS, JEI NUSTOSIME JUDĖTI, SUŽINOSITE PASPAUDUSIOS ČIA.

9. Pabrėžkite savo privalumus

Užuot pykusi dėl įvairių savo grožio trūkumų, verčiau pabrėžkite privalumus. Spindintys dantys ir ryškios lūpos gerai nuteiks visus, su kuo bendrausite. Nebijokite ryškių šiuolaikinių spalvų: apibrėžusios lūpų kontūrus pieštuku ir pasirinkusios matinius lūpų dažus, galėsite išgauti labai tikslią formą, o dažai neišsklis už lūpų ribų ir nedažys dantų. Jei jūsų kojos stambios, o liemuo plonas, nesidrovėkite ir, užuot slėpusi kojas, verčiau diržu susijuoskite liemenį, kad išryškėtų grakštus liaunumas, tada jūsų kojos liks antrame plane. Kad būtų lengviau, dabar pat imkite ir susirašykite savo bruožus, kurie jums patinka ir tuos, kuriuos norėtumėte paslėpti – tada bus daug lengviau pasirinkti tinkamus akcentus. Tik nesakykite, kad jumyse nėra nieko gražaus. Kiekviena moteris be išimties turi kažką, kuo galėtų didžiuotis.

10. Ieškok akių kontakto

Per tris pirmąsias susitikimo sekundes žmonės nusprendžia, ar tarpusavyje galėtų bendrauti, ar ne. Išnaudokite jas. Kai žmogus akimis sutinka atvirą ir draugišką žvilgsnį, pašnekovas jam atrodo simpatiškas, patikimas ir kompetentingas. Užmegzti akių kontaktą naudinga ne tik darbe – jei flirtuodamos pagausite žvilgsnį, irgi atrodysite mielos ir patrauklios. Pokalbio metu žiūrėkite (tik nespoksokite) pašnekovui į akis, tai rodo jūsų susidomėjimą ir sukuria pasitikėjimą. O jei jūsų žvilgsnis eis iš spinduliuojančių, dailiai padažytų akių, įspūdis bus dar stipresnis.

11. Puoselėkite nagus

Jei retai lakuojatės nagus, tikriausiai pajutote, kad su nulakuotais nagais rankos ima kitaip judėti, jos staiga pasidaro kur kas grakštesnės nei įprastai. Tad nepatingėkite skirti dėmesio nagams.

Pirštams grakštumo, o nagams stiprumo suteikia ir daromos mudros, pavyzdžiui, prithivi mudra, skirta pasisemti energijos ir įgauti pasitikėjimo savimi. Kaip ją daryti? Lengvai suspauskite abiejų rankų nykščius ir bevardžius pirštus, likusius pirštus ištieskite. Laikykite 5 ar 10 minučių.