12 būdų atsispirti darganai ir tamsai
Kai už lango temsta vis anksčiau ir anksčiau, kai rytais norisi užsikloti galvą ir nesikelti iki pusiaudienio, kai viskas atrodo pilka, niūru, melancholiška ir mieguista, reikia ieškoti vaistų, kad vėl būtume žvalios. O jie paprasti ir prieinami!
1. Vilnos magija
Rudens vakarais nieko nėra jaukiau, kaip apsikloti vilnoniu pledu, užsimauti vilnones kojines ir skaityti knygą. O jei sumanysite pernakvoti sodyboje prie židinio, pravers... jauki kepurė. Pamenate istorinius filmus, kuriuose anglai džentelmenai miegodavo šaltuose nekūrenamuose kambariuose (nes šaltas oras esą stiprina sveikatą) su naktinėmis kepuraitėmis? Jie buvo teisūs, nes taip neprarasdavo kūno šilumos.
2. Jaukios šlepetės
Kai kojoms šilta ir minkšta, jaučiamės visiškai kitaip. Net jei mėgstate po namus vaikščioti basa, įsigykite gražias šiltas šlepetes – galbūt šiek tiek vaikiškas, juokingas, bet su jomis jausitės kaip pūkuose.
3. Karšta sriuba
Oranžinė moliūgų sriuba ar auksinis vištienos sultinys, o gal kvapnūs barščiai? Net sriubų nekentėjoms šaltuoju metų laiku verta pakeisti įpročius. Išvirkite sriubos savo artimiesiems ir draugams – net pačios paprasčiausios – sušildysite ne tik jų skrandžius, bet ir sielą!
TAIP PAT SKAITYKITE: Moliūgų sriuba: 13 receptų
4. Liepsna
Jei namie neturite židinio, kuo dažniau užsidekite žvakių, ypač aromatinių. Savaitgaliais galite išvažiuoti į gamtą – laužavietėse susikurti laužą, išsikepti dešrelių – kas sakė, kad tai tik vasaros pramoga?
5. Šokiai
Nebūtina niekur eiti – šokite namie, vietoj mankštos, skambant mėgstamiausiai muzikai. Na, o savaitgaliais visai sveika išsidūkti klube.
6. Katė
Dar neturite? Daug prarandate. Mmm… tas švelnus murkimas, aksominis kailiukas, švelnumas ir šiluma, kurią kasdien jums dovanos tas nuostabus gyvūnėlis, su niekuo nesulyginama. Na, o jei pasiimti katytę iš prieglaudos jums kol kas misija neįmanoma, retkarčiais apsilankykite kačių kavinėse – patirsite nepamirštamų emocijų.
7. Medus ir imbieras
Jie gerina imunitetą, pakelia tonusą ir suteikia energijos. Medumi gardinkite ne tik arbatą – jo įsidėkite į košę, užsivarvinkite ant blynų. Išsivirkite indiškos arbatos su prieskoniais ir pagardinkite ją medumi.
8. Oranžinė spalva
Jei nėra saulės, tegul jus apsupa saulėtos spalvos – visi geltonos ir oranžinės atspalviai. Nusipirkite tokių spalvų pledą, staltiesę, žvakių, šviestuvą ar užuolaidas, gražioje lėkštėje ant stalo pasidėkite mandarinų. Sekmadienį galite netgi suruošti oranžinius pietus, kuriuose karaliautų morkų salotos su džiovintais abrikosais, moliūgų sriuba, raudonieji lęšiai, ryžiai ir vištiena, paskaninti oranžinių prieskonių mišiniu – fantazijai ribų nėra.
TAIP PAT SKAITYKITE: 30 paprastų įpročių, kurie pagerins fizinę ir psichinę sveikatą
9. Aromatiniai aliejai
Sušildyti gali ir kvapai. Nusipirkite aromatinių kedro, pačiulių, gvazdikėlių, kiparisų aliejaus, naudokite jį aromatinėse lempose, užlašinkite po lašelį ant patalynės.
10. Šildyklė
Na, nebūtinai ta guminė, pripilta kašto vandens, kurią močiutės mums kišdavo į lovą kaime – šildyklių yra ir modernių, elektrinių ir ne elektrinių. Jei gyvenate ir miegate viena, miegosite tikrai saldžiau.
11. Pyragai
Ruduo – pats blogiausias metas dietoms. Organizmas reikalauja atsargų žiemai, todėl, stokodami maisto, šąlame, būname blogos nuotaikos, apatiški. Taigi, bent kartą per savaitę nusipelnome pasigardžiuoti pyragu, pyragaičiais ar šokoladu. Dar geriau, jei pyragas bus naminis!
TAIP PAT SKAITYKITE: Pyragų diena: varškės, obuolių ir šokoladinių skanumynų receptai
12. Mergaitiški pokalbiai
Su ištikimomis draugėmis lengviau išgyventi nykius etapus. Susirinkite paplepėti, apsikeisti nusibodusiais drabužiais ar papuošalais, pasigaminti ką nors skanaus. Taps tikrai šilčiau! Sieloje.