12 garderobo svarbiausių žaidėjų, kuriuos turėdamos išvengsite stiliaus užtemimo (II)

Paryžiaus gatvės stilius / Vida Press nuotr.
Paryžiaus gatvės stilius / Vida Press nuotr.
Šaltinis: Elaima.lt
2017-04-09 14:38
AA

Mūsų spintos kantriai priima savo minkštan glėbin visokius madingus naujokus ir naujokes – vieni lieka, kiti iškeliauja. Tačiau yra senbuvių, kurie spintos nepalieka – tai esminiai „basic“ drabužiai ir aksesuarai, dešimtmečius neužleidžiantys savo kertinių pozicijų. Šie drabužiai dera su visa įmanoma avalyne.

Dažnai manoma, kad esminis garderobas neblogai pliaukšteli per piniginę. Įmanoma, tačiau tokio garderobo nuostabus privalumas tas, kad šių daiktų visada rasite vintažiniuose butikuose ir dėvėtų drabužių parduotuvėse. Tad jei pirmą kartą planuojate solidų garderobo pamatą ar tiesiog norite atnaujinti jau turimą, štai jos, pamatinės kaladėlės.

Pirmąją straipsnio dalį skaitykite čia.

7. Šilkinė palaidinė

Su kaspinu po kaklu, raukinukais ar tiesiog vyriško stiliaus – šilkinė palaidinė kasdienių džinsų, kelnių ar sijono derinį padaro puošnų. Leiskite dar kartą priminti – venkite poliesterio palaidinės, nes ši nuo viršutinių drabužių pamušalo, sauso oro įsielektrins ir prikibs prie odos. O tai visai nepuošnu.

8. Sijonas

Manoma, kad jis turi būti pieštuko formos, tačiau kai kurioms figūroms labiau tinka „A“ silueto, t. y. platėjantis. Pirkite tokį, koks tinka figūrai. Sijono ilgis dažniau yra svarbesnis nei jo siluetas: iki kelių arba midi yra elegantiškiausi ir tinkantys daugumai.

9. Suknelė

Aha, pamanėte, kad siūlysiu juodą mažą suknelę? Nebūtinai! Prigludusi, sumetama, tiesi marškinių stiliaus ar platėjanti nuo liemens – ji neprivalo būti juoda, jokiu būdu. Ilgio taisyklė ta pati, kaip ir sijonams. Kuo kokybiškesnis audinys (nepuošnus), tuo paprasčiau derinama. Ieškodama esminės suknelės venkite atlasų ir bizgančių audinių. Raštai atrodo kasdieniškiau, vienspalviai audiniai – formaliau. Kokie tie raštai? Visi klasikiniai: taškiukai, bretono dryžiai, smulkios gėlytės, tvidas, langai.

10. Paltas

Minkštas vilnos paltas, sujuosiamas diržu tarsi chalatas, griežtas vyriško stiliaus yra svarbiausias šaltojo sezono drabužis. Kupranugario (smėlinės su karameliniu atspalviu), juodas, pilkas, tamsiai mėlynas – bet kokį derinį pavers elegantišku ir rafinuotu. Ilgis iki kelių arba midi.

11. Lietpaltis

Senas, geras, militaristinių šaknų drabužis, toks svarbus mūsų klimatui beveik kiaurus metus. Juodas arba smėlinis su vėžlio kiauto rašto sagomis, antpečiais, dvieiliu užsegimu visada suteikia deriniui raumens (kaip militaristinio stiliaus drabužiams ir priklauso).

12. Struktūriška rankinė

Visi šie drabužiai praras dalį savo galios, jei bus suderinti su kokia nevykusia beforme taše. Ieškokite architektūriškų formų rankinės su ilga nusegama rankena. Spalva – didelis privalumas.

Kaip pastebėjote, į sąrašą neįtraukiau jokių „esminių“ batų. Nes vienos-dviejų porų „basic“ batų XXI amžiaus esminiame garderobe nėra. Stiletai? Tai tik vieni iš klasikinių batų kolekcijos, apie kurią – kitą savaitę.