12 geriausių gyvenimo įpročių
Laimė – didžiausia mūsų gyvenimo siekiamybė, nes į šią sąvoką sutelpa viskas, ko siekiame. Kad būtume laimingi, norime būti sėkmingi, mylintys ir mylimi, sveiki ir t. t. Tik problema ta, kad dažniausiai elgiamės pagal tipinius elgesio modelius ir kažką pakeisti gyvenime atrodo sunku. Bet jei norite tą padaryti, keiskite blogus įpročius į gerus.
1. Kelkitės anksti
Ankstus rytas – tai laikas sau, savirefleksijai, atsipalaidavimui ir nusiteikimui naujos dienos pradžiai. Ypač tiems, kurie siekia sėkmės, pravartu žinoti, kad ankstyvas rytas yra puikus laikas ilgalaikiams tikslams numatyti.
2. Būkite dėkingi
Galima būti dėkingiems netgi už sunkumus, nes tik jie paskatina kitąkart elgtis kitaip arba įvertinti, ką turite.
Daugiau galvokite ne apie tai, kaip jums gyvenime nepasisekė, o tai, kas gero nutiko, už ką esate dėkingi. Galima būti dėkingiems netgi už sunkumus, nes tik jie paskatina kitąkart elgtis kitaip arba įvertinti, ką turite.
3. Mankštinkitės
Tai bene sveikiausias šio sąrašo įprotis, pagerinsiantis ir daugumą kitų sričių. Nes fiziškai aktyvūs žmonės yra sveikesni, energingesni, atviresni idėjoms, motyvuoti. Geba geriau susikoncentruoti ir kartu apvalyti galvą nuo minčių-šiukšlių.
4. Šypsokitės
Moksliniai tyrimai rodo, kad besišypsantys žmonės yra laimingesni, net jei pradžioje tenka truputėlį prisiversti šypsotis. Šypsena apgauna protą, tad pasijuntate emociškai stabilesni. O būtent emocinis disbalansas mums daug kur gyvenime pakiša koją.
5. Eikite
10 000 – turbūt jau visi žino šį auksinį skaičių, kuris nurodo, kiek žingsnių per dieną turi nueiti žmogus. Australai ir šveicarai šiuos normatyvus beveik įgyvendina, o visi kiti... Na, sakykime, dar reikia perpus daugiau padirbėti. Taigi įsigykite žingsniamatį arba atsisiųskite išmaniąją programėlę ir pirmyn.
6. Planuokite laiką
Jei norite daug nuveikti, neišvengiamai teks planuoti laiką, net jei neturite vadybinių sugebėjimų. Kasdien susižymėkite svarbiausius kitos dienos, savaitės darbus, susitikimus, ir aplink tai dėliokite laisvalaikį. Matant savo dienotvarkę prieš akis, daug paprasčiau įsprausti neplanuotą susitikimą su draugais, treniruotę ar gero filmo pažiūrėjimą.
7. Mokykitės naujų dalykų
Įgykite naujų įgūdžių, analizuokite save, užsiimkite savigalba – viskuo, kas darys jūsų asmenybę geresnę. Tai padės tiek asmeniniame gyvenime, tiek socialiniame, tiek darbe. Dabar mes turime neįtikėtinas galimybes tobulintis ir tam net nebūtina išleisti pinigų.
8. Imkitės veiksmų
Kitaip tariant, ne tik norėkite ir postringaukite, bet ir darykite. Nes nieko nevyks, jei sėdėsite sudėję rankas. Pamirškite, kad kažkada kažkas nepasisekė. Situacija – nauja, jei iš nesėkmių pasimokėte – puiku, dabar galite elgtis kitaip, bet tai nereiškia, kad neverta bandyti.
9. Ieškokite įkvėpimo
Motyvacija, įkvėpimas, svajojimas – tai, kas skatina mus veikti, eiti pirmyn ir netrypčioti vietoje. Tad, norint pokyčių, reikia rasti būdų, kaip save motyvuoti, kad niekada nepavargtumėte siekti. Kiekvieną motyvuoja skirtingi dalykai, tad išbandykite viską, kol atrasite, kas jums tinka labiausiai.
10. Džiaukitės laisvu laiku
Paklauskite savęs: „Kas mane daro laimingą?“
Ypač jei jums jo trūksta. Išnaudokite laisvą laiką savęs tobulėjimui, bendravimui, hobiui, muzikos klausymui, o galbūt miegui – ir tai nebus blogai. Jei neišmanote, kaip elgtis su laisvu laiku, paklauskite savęs: „Kas mane daro laimingą?“. Štai, jums ir atsakymas.
11. Mąstykite pozityviai
Galima labai greitai užsiciklinti ties negatyviais dalykais, bet neleiskite tokioms mintims užsibujoti. Jos kaip balandžiai – pašersit, suskris pulkais. Ir tai virs ne tik žodžiais, bet ir užprogramuotais veiksmais. Mąstykite pozityviai.
12. Skaitykite, domėkitės
Nesvarbu, tai laikraštis, žurnalas, knyga ar interneto portalas, skaitymas būtinas savišvietai ir vaizduotės skatinimui. Per žodžius mes pažįstame pasaulį ir save.