12 idėjų kitokiems margučiams

Velykiniai kiaušiniai / Pinterest nuotr.
Velykiniai kiaušiniai / Pinterest nuotr.
Šaltinis: Elaima.lt
2017-04-10 16:18
AA

Artėjant Velykoms, pradedame sukti galvą ne tik apie šventinį stalą, bet ir jo puošybą bei velykinių kiaušinių marginimą. Ir vėl tie patys dažai, svogūnų lukštai ar lipdukai? Siūlome dvylika idėjų, jei norisi kažko įdomiau.

1. Tai – žaislai-kiaušiniai, tačiau jei turite mažų vaikų, taip nudažyti kiaušiniai jiems tikrai patiks! Kurkite abstrakcijas arba gyvūnėlius.

2. Taškučiai grįžo į madą. Išmėginkite tokį margučių dekorą. Vienspalviai margučiai taškuojami dviem-trim harmoningomis spalvomis. Galite išmėginti ir spalvų perėjimą.

3. Jeigu nesinori ryškių spalvų... Galite piešti baltais ir juodais dažais; apklijuoti laikraščių iškarpomis. Arba ant baltų kiaušinių juodu markeriu užrašyti ką nors prasmingo ar šmaikštaus. Jei ranka neįgudusi, paieškokite trafaretų.

4. Tos pačios spalvos, įsiliejantys į aplinką, derinami su stalo dekoru. Puikiai atrodys ir po Velykų (juk visi žinome, kad bent keletas margučių tikrai liks).

5. Kaip marmuriniai! Klasika suderinta su modernumu. Pagrindą turi sudaryti šalti atspalviai.

6. Be pastangų. Pasirinkite kelių neryškių, aiškių spalvų dažus ir nemaišykite jų. Tarp jų puikiai derės ir keletas nedažytų baltų ir rudų kiaušinių.

7. Samanoti arba puošti namie augintos žolytės stiebeliais tiks mėgstančioms natūralumą ir norinčioms šviežio, pavasariško įvaizdžio ant velykinio stalo. Platesniu teptuku užtepkite klijų ir priklijuokite ant baltų kiaušinių.

Velykiniai margučiai / Pinterest nuotr.

8. Galaktiniai kiaušiniai. „Dream a little bigger“ siūlo juos pradžioje nudažyti juodais akriliniais dažais, o tuomet, jiems išdžiūvus, netolygiai tepti mėlynus, violetinius, auksinius atspalvius. Galiausiai kempinėle įspauskite baltų dažų.

Velykiniai margučiai / Pinterest nuotr.

9. Abstrakcija ir tekstūra. Baltus kiaušinius dažykite popieriniais rankšluosčiais arba kempine. Įspauskite dažų ir dėliokite skirtingų spalvų plotus. Geriausia, kad spalvos spėtų atskirai nudžiūti – tuomet jos nesusimaišys.

Velykiniai margučiai / Pinterest nuotr.

10. Nuostabi „Studio DIY“ idėja: pastelinės spalvos ir auksinė konfeti. Nudažykite kiaušinius pageidaujamomis spalvomis ir priklijuokite (čia klijuota dekupažiniais klijais) sukarpytos folijos gabaliukus vienoje kiaušinio pusėje.

Velykiniai margučiai / Pinterest nuotr.

11. Šiuos fainuolius tikriausiai matėte – ne pirmi metai jie siūlomi kaip margučių alternatyva. Mieliau nelabai ką ir sugalvosi! Ant rudų kiaušinių nupieškite akis, burną ir nosį, o ant galvos apsukite šviežių arba džiovintų gėlyčių vainikėlį.

Velykiniai margučiai / Pinterest nuotr.

12. Gegutės lizdas. Paprasta, modernu, praktiška. Žinote, kaip išgauta ši turkio spalva? Iš raudongūžio kopūsto ir acto. Dažymo „receptą“ rasite „Honestly Yum“ tinklaraštyje.

Velykiniai kiaušiniai / Pinterest nuotr.

Ir nepamirškite margučių patepti aliejumi – taip jie gražiai blizgės.