12 priežasčių turėti ir pirkti mažiau
„Yra du būdai tapti turtingu žmogumi: vienas – sukaupti daug, kitas – norėti mažiau“ (Jackie French Koller).
Ar kada nors skundėtės, kad neturite kuo apsirengti, nors spinta pilna rūbų, prekybos centre įsigijote prekių, kurių net neplanavote pirkti? Beribis vartojimas Vakarų šalių gyventojams tapo tarsi religija. Žmonės perka ir kaupia kone kasdien. Troškimas turėti daugiau ne tik užverčia namus ir sandėliukus, bet ir mūsų smegenis.
Besaikis akcijų ir nuolaidų vaikymasis iš tiesų yra ne pinigų taupymas, o prekybininkų būdas įsiūlyti mums nereikalingų daiktų.
Minimalizmo, t. y. gyvenimo su mažiau, idėja dažnai supranta kaip ketinimas atsisakyti visko.
Tačiau tikroji minimalizmo esmė yra ta, kad kiekvienas daiktas (kalbant apie daiktus namuose) turi ne tik turėti aiškią savo paskirtį, bet ir būti naudojamas. Mažiau daiktų – daugiau laimės, daugiau pinigų, daugiau laisvės ir mažiau streso.
Dvylika priežasčių pirkti mažiau:
1. Pajusite smagumą tvarkantis
Mažesnis daiktų kiekis namų tvarkymąsi pavers malonesniu užsiėmimu. Sugaišite mažiau laiko šluostydami dulkes nuo daiktų, kurių niekuomet nenaudojate, galėsite lengviau ir paprasčiau tvarkyti namus.
2. Džiaugsitės erdvesniais namais
Namuose, kuriuose mažiau daiktų, yra svarbūs ne daiktai, o žmonės. Pasak specialistų, erdvesniuose namuose atsikratome klaustrofobiškumo jausmo, atsiranda daugiau erdvės ir gaivaus oro.
3. Taupysite pinigus
Pirkdami mažiau ne tik sutaupome daugiau pinigų, nes perkame retai, bet ir sutaupome pinigų, kurie būtų panaudoti tų daiktų priežiūrai. Besaikis akcijų ir nuolaidų vaikymasis iš tiesų yra ne pinigų taupymas, o prekybininkų būdas įsiūlyti mums nereikalingų daiktų.
4. Patirsite mažiau streso
Turėdami mažiau darbų ir daiktų sumažinsime stresą. Sumažės ne tik dulkių kiekis namuose, tvarkymosi laikas, lengviau rasite tai, ko ieškote, bet ir atsiras vidinė ramybė, kurios taip ieško daugelis šiuolaikinių žmonių.
5. Tapsite produktyvesni
Dauguma skundžiamės jog turime tiek mažai laiko, tačiau prioritetus dėliojame taip, lyg laikas būtų begalinis. Todėl darykime ir pirkime tik tai, kas svarbu, ir daugiau nieko. Specialistai pabrėžia, kad žmonės, kurie mažiau apsikrauna daiktais, turi daugiau laiko įgyvendinti savo svajones.
6. Naudosite geresnės kokybės daiktus
Sugedus daiktui kartais atrodo, jog paprasčiau yra ne taisyti, o išmesti ir vietoje jo nusipirkti kitą, bet taip tik didėja vartojimas, o produktai darosi vienkartiniai. Pirkdami mažiau turėsite galimybę įsigyti aukštos kokybės daiktus. Kokybiški daiktai, pvz., patalynė ar rūbai, ne tik atrodo gražiau, bet ir tarnauja ilgiau.
TAIP PAT SKAITYKITE: Etiketo ekspertas atskleidžia, kokių 12 dalykų nepatariama turėti namuose
7. Mažiau dirbsite kitiems
Įsigydami mažiau daiktų, turėsite mažiau skolų ir paskolų. Paprasčiausias būdas mažinti finansinę įtampą – skaičiuoti išlaidas ir nepirkti mažaverčių daiktų.
8. Neprisirišite prie praeities
Laikydami daiktus, kurie nėra naudojami, kuriame tikrai ne gausos jausmą. Perdovanodami nereikalingus daiktus ne tik padėsime žmonėms, kurie šiuo metu tokių daiktų įpirkti negali, suteiksime daiktams naują gyvenimą, bet ir pajusime, kiek daug iš tikrųjų turime.
10. Būsite geru pavyzdžiu vaikams
Minimalistinis gyvenimo būdas padės ugdyti kritiškai mąstančią asmenybę, kuri suvokia, kad laimės pojūtis slypi ne įsigyjamų naujų daiktų kiekyje, o patyrimuose.
11. Lengviau rasite daiktus
Jei kada nors pajutote, kaip sunku surasti vieną ar kitą daiktą namuose, kiek įtampos sukuria ir laiko sugaišina nevietoje padėtų daiktų paieška, tikrai pritarsite, kad mažesnis daiktų kiekis padeda daiktus surasti lengviau. Mažiau daiktų – mažiau netvarkos.
12. Naudosite daiktus, kuriuos JAU turite
Žinodami daiktus, kuriuos jau turite, išvengsite dvigubo pirkimo – kai namuose atsiranda du, tą pačią paskirtį atliekantys daiktais.
Dienos iššūkis – peržiūrėkite savo namus ir atsisakykite daiktų, kurių seniai nenaudojate (pvz., senas diržas, nenaudojama staltiesė). Svarbu atminti, kad pirmasis žingsnis erdvesnio gyvenimo link yra ne daiktų išmetimas, o mažesnis nereikalingų daiktų pirkimas.