13 kasdienių laimės punktų

Laiminga moteris / Vida Press nuotr.
Laiminga moteris / Vida Press nuotr.
Šaltinis: Elaima.lt
A
A

Rytoj bus geriau, o poryt – vėl kaip nors. Nesklandumai tuo ir geri, kad jie kada nors išeina. Arba galima pamėginti nuo jų išsisukti, vadovaujantis laimės punktų strategija. Jeigu ji ir nepadės šią akimirką, galbūt bent suteiks vilties. Ir išmokys žvelgti į pasaulį ramiai ir mąsliai – juk daugybė dalykų, dėl kurių jūs jaudinatės, niekada neįvyks. Dėl tų, kurie jau įvyko, irgi nėra didelės prasmės jaudintis. Taigi lieka keli esminiai punktai, išties verti nerimo. O su jais kaip nors susidorosite.

1. Šokite. Iš visų fizinės veiklos rūšių šokis, ko gero, maloniausias būdas apsirūpinti endorfinais (ši medžiaga, dar vadinama laimės hormonu, teigiamai veikia savijautą, emocijas, elgesį, miegą, atmintį). Smagus būdas judėti, linksma muzika, fizinis kontaktas su žmonėmis – privalumai.

2. Glaustykitės. Sakoma, kad 20 sekundžių glaustymosi (arba 6 apsikabinimai) per dieną skatina išsiskirti oksitociną – šis hormonas mažina nerimą. Glamones gali pakeisti masažas. 

Apsikabinimas
Apsikabinimas / Vida Press nuotr.

Naujausi tyrimai rodo, kad mėlyna padeda jaustis... laimingai.

3. Spalvokite gyvenimą. Visi žino, kaip raminamai žmogų veikia žalia spalva. O naujausi tyrimai rodo, kad mėlyna padeda jaustis... laimingai. Jeigu dangus aptrauktas debesų, tiks ir mėlynas nagų lakas ar žydros jūros nuotrauka ant darbastalio. 

TAIP PAT SKAITYKITE: 15 būdų pasikelti ūpą, kai užplūsta savigaila ir liūdesys

4. Dalykitės. Net ir skeptiškumo eroje žmogus yra sociali būtybė. Aukokite turintiems mažiau (nebūtinai kalbame apie pinigus) laiką, darbą, tapkite kraujo donore – jausmas, kad galite duoti, teikia didelę palaimą. Ir nesvarbu, kad uždirbate nedaug. 

5. Skaičiuokite. Pozityvumo mokančios technikos siūlo registruoti, kas gero nutiko per dieną (net yra suskaičiuota, jog reikia 3 malonių dalykų, kad atsvertų vieną nemalonų). Tinka viskas: nauja knyga knygyne, pražydęs medis pakeliui į darbą ar ilgai lauktas laiškas pašto dėžutėje. 

Apsikabinimas
Apsikabinimas / Vida Press nuotr.

6. Uoskite. Kvapai labai greitai veikia nuotaiką ir gali išsklaidyti net blogiausias mintis. Labiausiai optimizmą skatina jazminai, rožės, citrinos, saldymedžiai, levandos.   

7. Sėdėkite tiesiai. Netaisyklinga laikysena kenkia sveikatai, sukelia raumenų skausmą, trukdo organizmui apsirūpinti deguonimi ir, žinoma, prisideda prie blogos nuotaikos. 

Apsikabinimas
Apsikabinimas / Vida Press nuotr.

8. Skanaukite. Vaisiai ir daržovės sveika ne tik kūnui: tyrimas, kuriame dalyvavo 80 000 žmonių, parodė, kad tie, kas per dieną suvalgė bent 500 g vaisių ir daržovių, buvo linksmesni ir optimistiškiau žvelgė į ateitį. 

9. Žiūrėkite. Japonai įsitikinę: žmonės, dažnai žvelgiantys į nuotraukas, kuriose įamžinti gyvūnų mažyliai, jaučiasi laimingesni ir geriau dirba. Tokį patį poveikį turi kačiukų fotografijos.

Apsikabinimas
Apsikabinimas / Vida Press nuotr.

10. Ieškokite rūgščių. Omega-3 rūgštys (jų šaltinis – riebios jūrų žuvys, žalios lapinės daržovės, riešutai) gerina atmintį, padeda įveikti stresą ir kovoti su depresija, mažina agresyvumą.

TAIP PAT SKAITYKITE: Trukdantys įpročiai: 15 dalykų, kurių turėtumėte nebedaryti

11. Rąžykitės ir tempkitės. Vos pabudusi ir prieš eidama miegoti, ir apskritai kiekviena proga. Lankstumo malonumas neprilygstamas. Darykite tai bent 15 sekundžių – per tiek laiko raumuo pajunta, kas su juo dedasi.

Apsikabinimas
Apsikabinimas / Vida Press nuotr.

12. Mankštinkite pėdas. Vaikščiokite basomis, sukiokite ir lankstykite pėdas, ištempkite jas, mėginkite pirštais pakelti nuo grindų pieštuką. Specialistai sako, kad tokie pratimai net padeda išmokti vaikščioti su aukštakulniais.

Gilus kvėpavimas – paprasčiausias būdas pagerinti nuotaiką.

13. Kliaukitės fiziologija. Gilus kvėpavimas – paprasčiausias būdas pagerinti nuotaiką (įkvėpkite per 5 sekundes, sulaikykite orą 5 sekundes ir per 5 sekundes iškvėpkite). Juokas padeda išsklaidyti nerimą. O išsakiusi neigiamą emociją garsiai (net jei jūsų niekas negirdės) lengviau ją įveiksite. 

TAIP PAT SKAITYKITE: 7 įpročiai, kad rytas būtų geras