14 vietą „Eurovizijos“ finale užėmusi Monika Liu: kaip už ją balsavo šalių komisijos ir žiūrovai?

Monika Liu „Eurovizijoje“ Turine / Scanpix nuotr.
Monika Liu „Eurovizijoje“ Turine / Scanpix nuotr.
15min
Šaltinis: Žmonės
2022-05-15 14:00
AA

Šių metų „Eurovizijoje“ Lietuvos atstovė Monika Liu su lietuviška daina „Sentimentai“ pasibeldė į Europos širdis ir finale užėmė 14 vietą. Paaiškėjo, kaip šalys ir televizijos žiūrovai balsavo už šią žavingą atlikėją ir jos kūrybą.

Naktį iš šeštadienio į sekmadienį Turino „Pala Olimpico“ vykusio 2022-ųjų „Eurovizijos“ finalo metu triumfavo Ukrainai atstovavusi grupė „Kalush Orchestra“. Tuo metu Lietuvos atstovė Monika Liu su daina „Sentimentai“ pelnė 14-ą vietą.

Pasirodymus vertino ne tik žiūrovai, bet ir žiuri. Ją sudaro iš visų konkurse dalyvaujančių šalių išrinkti atstovai – po penkis iš kiekvienos valstybės. Beje, nors žiūrovai balsavo tiesiogiai finalo metu, komisija savo verdiktą tarė dar finalo išvakarėse, stebėdama generalinę repeticiją.

Pasibaigus finalui, oficialiame „Eurovizijos“ puslapyje Eurovision.tv paskelbta, kam turėtume būti dėkingi už finale gautus balus.

Žiūrovų balai Lietuvos atstovei finale susidėliojo taip: Latvija (10), Norvegija (10), Ukraina (10), Airija (8), Estija (7), Jungtinė Karalystė (7), Danija (7), Sakartvelas (5), Moldova (4), Kroatija (3), Švedija (3), Serbija (3), Slovėnija (2), Suomija (2), Lenkija (2), Islandija (2), Australija (2), Kipras (2), Armėnija (2), Portugalija (1), Šiaurės Makedonija (1).

Užsienio komisijos narių balai Lietuvos atstovei finale išsidėstė taip: Slovėnija (10), Kroatija (7), Portugalija (5), Danija (3), Juodkalnija (2), Norvegija (2), Estija (2), Serbija (2), Islandija (1), Latvija (1).

Iš viso Monika Liu per finalą surinko 128 balus – 35 iš komisijos ir 93 iš žiūrovų.

Kaip už Moniką Liu žiūrovai ir komisija balsavo finale / Ekrano nuotr.
Monika Liu po „Eurovizijos“ finalo Turine (7 nuotr.)
+1
„Eurovizijos 2022“ finalas Turine (59 nuotr.)
+53