15 dalykų, kuriuos turite padaryti dėl savęs

Svajonės mus veda į priekį / „Shutterstock“ nuotr.
Svajonės mus veda į priekį / „Shutterstock“ nuotr.
Šaltinis: Ji24.lt
2017-06-05 15:00
AA

Paulo Coelho rašė: „Vieną dieną pabusite ir nebus daugiau laiko daryti to, ką jūs visada norėjote. Darykite tai dabar.“ Daugelis iš mūsų savo laimę ir svajones nukelia kitai dienai, kai gyvenimas vyksta dabar. Jei norite sulaukti teigiamų pokyčių, veikite šiandien.

Norite žinoti, nuo ko pradėti? Štai 15 dalykų, kuriuos reikia pradėti daryti dėl savęs jau šiandien.

Paulo Coelho rašė: „Galimybė įgyvendinti svajonę – štai kas gyvenimą daro įdomų.“

Klausykite savo širdies ir intuicijos

Jūsų širdis yra raktas į jūsų gyvenimo tikslus ir ji geriausiai žino, ko jums reikia, todėl suteiks išminties ir patarimų. Jei prieš ką nors darydami jaučiate, kad jums to nereikia, netinkama, tai ir yra jūsų intuicija, tiesiog reikia išmokti į ją įsiklausyti.

Pakeiskite savo rutiną

Negalima diena iš dienos gyventi taip pat. Permainos būtinos, kad galėtume eiti į priekį. Tad neskriauskite savęs ir išbandyti ką nors naujo: keliaukite nauju maršrutu į darbą, išbandykite naują kavinę, pėsčiųjų taką, veiklą, aplankykite miestą. O gal atėjo laikas keisti darbą? Jei nepamėginsite, niekada nesužinosite.

Skaitykite

Sakoma, kad per knygas galima susitikti su daugeliu įvairių žmonių, pamatyti įvairių pasaulio kraštelių. Žmogus, kuris neskaito, daug ką iš savęs atima. Tad skaitykite ir atraskite tai, apie ką iki šiol net nesusimąstėte.

TAIP PAT SKAITYKITE: Knygų pasaulyje. Kokias skaito garsūs žmonės?

Mergina skaito knygą. / Fotolia nuotr.

Sukurkite savo ritualus

Nesvarbu, ar tai rytinis ritualas, kai geriate kavą, malda, vakare skaitoma knyga ar vėlyvieji pusryčiai savaitgalį – ritualai gali padėti jums padaryti jūsų gyvenimą gražesnį ir prasmingesnį. Jei neturite jokių, susikurkite.

Dėkokite

Dėkingumas yra magija – jis padeda pastebėti nuostabius gyvenimo dalykus kiekviename žingsnyje. Šiandien puikiai jaučiatės? Nusišypsojo kaimynas? Gėrėte skanią kavą? Ar tai nėra priežastis padėkoti? Nustebsite, kaip padėka, net jei dėkojate savo viduje, gali padėti kitaip pažvelgti į pasaulį.

Įgyvendinkite savo svajones

Paulo Coelho rašė: „Galimybė įgyvendinti svajonę – štai kas gyvenimą daro įdomų.“ Be abejo, kiekvienas ras pasiteisinimų, kodėl negali padaryti to, ko nori, ir tikriausiai jie bus pagrįsti. Tačiau pagalvokite, ar gyvenimo saulėlydyje nesigailėsite, kad nepadarėte to, ko norėjote? Svajojate apkeliauti pasaulį? O gal tai nėra tokia beprotiška mintis, kaip jums dabar atrodo. Jei tai padarė daugybė žmonių, vadinasi, tai įmanoma.

Laiką leiskite su gera kompanija

Kiekvienas žino posakį „su kuo bendrausi, toks ir pats būsi“. Gyvenimas per trumpas, kad jį leistume su tais žmonėmis, kurie mums nemieli. Mes stipriai esame veikiami aplinkos, todėl į savo gyvenimą priimkite tuos žmones, kurie jums išties mieli širdžiai.

Judėkite

Dabar yra daug galimybių judėti. Tam visai nebūtina pirkti abonemento į sporto klubą. Žinokite, kad kuo daugiau judėsite, tuo šviesesnės bus jūsų mintys. Kad ir koks judėjimas būtų – mankšta, ėjimas, bėgimas, joga ar kt., judėkite kiekvieną dieną.

TAIP PAT SKAITYKITE: Andrė Amiya Pabarčiūtė: „Kiekviena moteris – genijus“

Mergina skaito knygą. / Fotolia nuotr.

Skirkite laiko malonioms akimirkoms

Daugelis neretai labiau rūpinasi kitais, o ne savimi. Tačiau juk sakoma, kad kitiems gali padėti ir duoti tai, kas geriausiai, kai pačiam viskas yra gerai. Bent kartą per dieną prisiminkite save ir pagal galimybes nuveikite tai, ką tuo metu norėtumėte: pagulėkite vonioje, skirkite laiko savo pomėgiams ir pan.

Daugiau būkite gamtoje

Jei gyvenate vietoje, kurioje jus supa gamta, esate laimingas žmogus. Tačiau jei ne, tikrai reikėtų daugiau laiko joje praleisti. Gamtoje mes pastebime grožį, pajaučiame pasaulio balansą, joje žmogus randa ryšį su savo siela. Henris Deividas Thoreau rašė: „Gamtos sutvėrime galima rasti patį mieliausią ir švelniausią, nekalčiausią ir labiausiai padrąsinantį bičiulį netgi vargšui mizantropui ir užkietėjusiam melancholikui.“

Paleiskite praeitį ir tikėkite dabartimi

Kiekvienas prisimena senus laikus, galbūt romantizuoja savo praeitį, kuri buvo gražesnė, geresnė. Tačiau gyvenimas vyksta čia ir dabar. Kai jūs nuolat galvojate apie praeitį, negalite sukurti gražios, kupinos laimės dabarties ir ateities. Neapiplėškite savęs – gyvenkite dabar.

Išmeskite daiktus, kurių jums nereikia

Mūsų daiktai ne tik fiziškai sveria mus žemyn, jie išsunkia mūsų energiją, kartais slegia, todėl jaučiamės vangūs. Paprasčiausiai supraskite, kad senų, nereikalingų daiktų laikymas namuose neduoda jokios naudos, o tik kenkia.

Tačiau apsišvarinimas neapsiriboja tik daiktų išmetimu ir dulkių nuvalymu. Jei jaučiatės išsekę, emociškai pavargę, pamąstykite, galbūt per daug neigiamos informacijos gaunate iš televizijos, nerimą kelia socialinės žiniasklaidos siunčiamos žinutės?

Kas savaitę padarykite vieną dalyką, kurio niekada nedarėte

Daugelis mūsų gyvenime yra nedarę įvairių dalykų. O nauji potyriai atneša inspiracijų. Išsikelkite sau uždavinį – kas savaitę padaryti tai, ko niekada nedarėte. Toks žingsnis jums gali padėti į gyvenimą pažvelgti kitaip. Ir visai nereikia daryti įspūdingų dalykų. Vieną savaitę galite skaityti knygą, kurios niekada neskaitėte, nusipirkti produktą, kurio niekada neragavote, dar kitą – nuvažiuoti ten, kur niekada nebuvote, galbūt pabendrauti su žmogumi, su kuriuo nė nemanėte bendrauti ir pan.

Šypsokitės

Kiekvienam maloniau, kai sutinka besišypsantį žmogų. Kartais, norint būti laimingam, reikia šypsotis net jei nesinori, kol tai tampa įpročiu ir natūralia būsena. Tačiau šypsena padeda lengviau ištverti nemalonias situacijas ir kitus žmones nuteikia geriau.

Kurkite tikslus

Jei turėsite viziją ir jos sieksite, jūs nenustosite gyventi. Sunku kurti tikslus metams ar keliems? Sukurkite savaitei ir pasistenkite juos įvykdyti. Pamatysite, kaip vėliau galėsite savimi didžiuotis.

TAIP PAT SKAITYKITE: Nerandate laimės? Rašytojas Alex Monaco žino, kodėl