15-ojo gimtadienio proga 4FUN išleidžia muzikinę knygą „Dalintis negalima slėpti“
15-ojo gimtadienio proga grupė 4FUN išleidžia neįprastos formos gyvo garso albumą.„Dalintis negalima slėpti“ – brošiūra su gyvo garso koncerto bei studijinių dainų versijų kompaktine plokštele. Knygą, iliustruotą Audriaus Šidlausko, sudaro dvi dalys: pirmoje – Julijos Ritčik haiku ir kiti trumpi eilėraščiai lietuvių bei rusų kalba, antroje – albumo autorinių dainų tekstai lietuvių ir anglų kalba.
Oficialiai savo darbą 4FUN pristatys vasario 25-28 dienomis Vilniaus knygų mugės muzikinėje salėje, kur šeštadienį 16.30 surengs dar ir gyvą pasirodymą akustinėje scenoje „Tamsta“. Vėliau, kovo 3 dieną, grupė kviečia į gimtadienio koncertą ir knygos bei albumo „Dalintis negalima slėpti“ pristatymą Vilniaus muzikos klube „Tamsta“.
„Dalintis negalima slėpti“ – trečiasis grupės albumas, prieš tai 4FUN išleido Lietuvos Radijo tiesioginio eterio koncertą „Gyvas“ (2004 m), dvigubą autorinių dainų albumą „Dėlionė/A puzzle“ (2009 m) ir singlą su 2007 m.„Eurovizijos“ dainų konkurse Lietuvai atstovavusia balade „Love or leave“.
Savo mintimis pasidalijo grupės lyderė Julija Ritčik:
„Grupės gimtadienis visuomet skatina atsigręžti ir apžvelgti, ką nuveikėme per metus. 15 metų muzikos grupei – tikrai nemažai, tad tokiais momentais norisi aprėpti daugiau nei vienerių metų kūrybą. Begalvodami, ką sukaupėme per penkiolika muzikavimo metų ir kuo šiuo metu norėtumėme pasidalinti su klausytojais, nusprendėme, kad labiausiai tiktų gyvo garso albumas. Geriausiai apibūdiname save kaip gyvai grojančią grupę – tai veikla, suteikianti mums didelį džiaugsmą ir daugiausiai malonumo. Nuo praeito dvigubo autorinių dainų albumo „Dėlionė/A puzzle“ išleidimo susikaupė naujų, dar neišleistų dainų, o ir kai kurios senesnės dainos tvirtai įaugo į mūsų repertuarą ir įgavo naujas aranžuotes: pastaraisiais metais pamėgome švelnesnį, labiau akustinį skambesį, pagrindą kuriam suteikia įvairiausi perkusiniai instrumentai, kuriais vietoj mušamųjų meistriškai groja mūsų būgnininkas Laimonas Staniulionis. Tuo gyvu skambesiu visų pirma ir norėjome pasidalinti su klausytojais: sugrojome septynias autorines dainas bei penkis labiausiai pastaruoju metu pamėgtus „koverius“, į albumą sudėjome ir penkias studijines autorinių dainų versijas, įrašytas anksčiau ir išleistas radijo singlų pavidalu, be to, trys iš jų – tai 4FUN bendri darbai su kitais muzikantais.
Gyvo garso įrašui pasirinkome kiek netikėtą iš pirmo žvilgsnio vietą – ne muzikos klubą ar koncerto salę, bet mūsų su Laimonu namų virtuvę. Šis sprendimas gimė natūraliai: pastaruoju metu virtuvė dažnai būdavo grupės jaukių pasisėdėjimų bei akustinių repeticijų vieta, o iš mūsų gerbėjų, su kuriais kartais socialiniuose tinkluose dalinomės tų repeticijų akimirkomis, sulaukėme nemažai teigiamų atsiliepimų bei palyginimų su jiems patikusiais mūsų ankstesniais gyvais muzikiniais vaizdo įrašais, darytais automobilyje kelionių metu.
Galvodami apie albumo apipavidalinimą, bandėme ieškoti šviežio sprendimo. Šiais laikais žmonės muzikos labiausiai klausosi ir parsisiunčia ją iš interneto, o kompaktinės plokštelės formato populiarumas menksta.Todėl norėjosi sukurti albumą, kurį būtų įdomu ir prasminga turėti kaip daiktą. Tuomet man ir kilo mintis, kad per daugelį metų vis dar neradau progos pasidalinti su gerbėjais kita savo kūrybos puse – pomėgiu kurti haiku ir kitos formos trumpus eilėraščius. Mintis iš pradžių buvo nedrąsi, tačiau grupės muzikantai labai ją palaikė, tad galiausiai mūsų albumas ir mano eilėraščiai susidėliojo į savotišką muzikinę knygą, kuriai tuomet ir sugalvojau pavadinimą „Dalintis negalima slėpti“ – tokią magišką frazę, kurios prasmė priklauso nuo to, kurioje vietoje padėsi kablelį. Kuriant neretai apima abejonės, ar tavo kūrinys pakankamai geras, kad galėtum juo dalintis su pasauliu, tad delsi... Tačiau vis dėlto, kai pagaliau nusprendi juo pasidalinti, jauti didžiulį džiaugsmą ir palengvėjimą.
Pristatydami albumą 4FUN nariai (o jų yra keturi: Julija Ritčik, Laimonas Staniulionis, Justas Jasenka ir Rimantas Jasenka, ir ta sudėtis nesikeičia jau aštuonerius metus) labai tikisi, kad šis jų darbas suteiks žmonėms malonumą ir džiaugsmą.“