15 žingsnelių laimės link

Laiminga moteris / Vida Press nuotr.
Laiminga moteris / Vida Press nuotr.
Šaltinis: Elaima.lt
A
A

Dažnai manome, kad laimės mums suteiks reikšmingi pasiekimai, nežemiška meilė, turtas ar šlovė. Tačiau įrodyta: laimė – tai menas grįsti savo gyvenimišką kelią mažais džiaugsmais.

„Laimė – kaip drugelis. Kuo labiau stengsies jį pagauti, tuo greičiau jis paspruks. Bet jei nukreipsite savo dėmesį į kitus dalykus, jis tyliai nutūps jums ant peties“, – sakė psichiatras Viktoras Franklis.

Norite gerų permainų? Pabandykite bent mėnesį vadovautis labai paprastais patarimais ir tikrai pastebėsite, kad jūsų gyvenimas taps spalvingesnis.

1. Dažniau žiūrėkite į žvaigždes

Žvaigždėtas dangus nepalieka abejingų. Pasijuntame maži taškeliai Visatoje, todėl tampame atlaidesni ir kantresni aplinkiniams. Bent taip tikina Kalifornijos universiteto psichologai.

2. Kuo mažiau sėdėkite namuose

Kartais vakarais užtenka tiesiog išeiti iš namų pasivaikščioti – ir tikrai pasijuntame daug geriau. Kinų mokslininkai pagal kraujo tyrimų rodiklius nustatė, kad net trumpas pasivaikščiojimas gerokai sumažina stresą.

Pasivaikščiojimas
Pasivaikščiojimas / Vida Press nuotr.

3. Elkitės taip, lyg jau būtumėte laimingi

Net ir prislėgti niūrių minčių ir sunkių išgyvenimų žmonės gali pradėti mąstyti pozityviai, turėdami bent vieną motyvuojančią idėją, – teigia Kalifornijos universiteto mokslininkai.

4. Medituokite

Banalus patarimas, bet veiksmingas. Joga ir meditacija – nerimo ir depresijos priešai.

Pasivaikščiojimas
Pasivaikščiojimas / Vida Press nuotr.

5. Skaitykite nuotykių romanus

Slegia bloga nuotaika? Perskaitykite kelis „Hario Poterio“ skyrius – ji ne tik paaugliams padeda pasinerti į kitokį pasaulį, iš kurio galima pasisemti teigiamų emocijų.

Pasivaikščiojimas
Pasivaikščiojimas / Vida Press nuotr.

6. Klausykitės liūdnos muzikos

Taip, taip – nesuklydome. Liūdnos melodijos mums kelia nostalgiją laimingiems gyvenimo periodams, ramina ir leidžia lengviau išgyventi išsiskyrimą, – tikina berlynietė psichologė Liila Taruffi.

7. Mėgaukitės gamta

Pusantros valandos gamtoje – ir jūsų nerimas kaipmat sumažės. Viskonsino universiteto visuomenės sveikatos fakulteto specialistai pažymi, kad kukliai gamtos prieglobstyje gyvenantys žmonės jaučiasi kur kas laimingesni už turtingus, įsikūrusius brangiuose būstuose miestų džiunglėse.

8. Kelkite tikslus

Norite kontroliuoti savo gyvenimą? Išmokite planuoti artimus ir tolimus tikslus. Tai padės geriau pažinti save, suteiks energijos dirbti. O kai jums pavyks, tikrai jausitės laimingi.

Pasivaikščiojimas
Pasivaikščiojimas / Vida Press nuotr.

9. Rašykite dienoraštį

Tai padės susivokti jausmuose ir išvysti savo gyvenimą tarsi iš šalies. Tada galėsite lengviau rasti įvairiausių problemų sprendimą.

10. Skirkite pinigų padėti kitiems

Po sunkios darbo dienos norisi pasilepinti, tačiau užuot nusipirkę ką nors sau, bent retkarčiais paaukokite labdaros fondams ar konkretiems žmonėms, kuriems reikia pagalbos. Patikėkite – jausitės daug geriau. Na, bent pavaišinkite vakariene draugą.

11. Sekite kultūros įvykius

Žmonės, kurie dažnai lankosi teatruose, muziejuose ir koncertuose, mažiau nerimauja ir yra mažiau linkę į depresiją už tuos, kurie tuo nesidomi.

Pasivaikščiojimas
Pasivaikščiojimas / Vida Press nuotr.

12. Mokykitės – nesvarbu, kiek jums metų

Tai visai nereiškia, kad reikia siekti dar vieno aukštojo mokslo diplomo ar užsirašyti į japonų kalbos kursus. Mokytis – tai neapkerpėti ir domėtis vis kuo nors nauju. Pavyzdžiui, kompiuteriniais žaidimais ar vandenlentėmis.

Pasivaikščiojimas
Pasivaikščiojimas / Vida Press nuotr.

13. Išeikite pietų į lauką

Palikite kontorą nors pusvalandžiui. Nebūtina kramtyti sumuštinį toje pačioje įgrisusioje kavinėje – išsineškite jį į parką ant suolelio, pasivaikščiokite – tai suteiks jums energijos popietei.

14. Gerkite kavą!

Kofeinas padeda sutelkti dėmesį ir pakelia nuotaiką. Mitybos specialistai iš Harvardo nustatė ryšį tarp kavos vartojimo ir depresinių nuotaikų mažėjimo.

15. Kiekvieną savaitę, pavyzdžiui, sekmadienio vakare, užsirašykite tris dalykus, dėl kurių jaučiatės dėkingas gyvenimui

Dėkingumo psichologijos tyrėjas Robertas A.Emmonsas įsitikinęs, kad kuo dažniau dėkosime likimui, tuo jausimės laimingesni.