16-metė Greta Kalitončikaitė: „Jei tėvai nepritartų, modelio karjeros tikrai nesiekčiau“

Greta Kalitončikaitė / Asmeninio albumo nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
AA

Iš Švenčionių kilusi Greta Kalitončikaitė (16) šiuo metu modelio karjeros siekia Milane. Nuo 13 metų „Image Group“ modelių agentūrai priklausanti mergina sako, kad tiesiog atsidūrė tinkamu laiku tinkamoje vietoje.

„Keliauti galėjau tik nuo 14 metų Kaip dabar prisimenu savo pirmąją kelionę į Tokiją (Japoniją). Vėliau sekė Taipėjus (Taivanas) ir Hangzhou (Kinija). Šiais metais man suėjo šešiolika, todėl gavau pasiūlymą keliauti į Milaną ir dirbti su modelių agentūra „Next“.  Galvoti ilgai nereikėjo ir sprendimą priėmiau greitai, nes buvo labai smalsu pamatyti mados pasaulio virtuvę iš arčiau. Šiaip esu žmogus, mėgstantis iššūkius, tad kelionei  buvau visiškai pasiruošusi. Svarbiausia – pozityvus mąstymas ir pasitikėjimas savimi“, – portalui Žmonės.lt sakė paauglė. Taigi, išsilaikiusi 10-tos klasės egzaminus, po kelių dienų Greta išskrido į Milaną, kur būtent šiuo metu ir gyvena.

Modelis Greta Kalitončikaitė (40 nuotr.)
+34

Į atranką atlydėjo draugę

Vienos merginos modelių skautų yra pastebimos gatvėje, kitos dalyvauja atrankose, trečioms ramybės neduoda artimieji ir draugai, kurie žūtbūt skatina išbandyti laimę bei nusiųsti savo nuotraukas modelių agentūroms. G.Kalitončikaitė buvo pastebėta jos miestelyje surengtoje modelių agentūros naujų veidų paieškoje.

„Tą dieną, kai Meda Jonaitytė ir Julija Ulvydienė-Maslinskaja atvyko į mano miestą ieškoti naujų veidų, aš visai nebuvau pasiruošus eiti į šią atranką kaip dalyvė. Tiesiog viena mano draugė ten ėjo, tad aš nusprendžiau pasižiūrėti, kaip jai seksis. Ėjau kaip palaikymo komanda (juokiasi). Na, bet išėjo taip, jog mane pastebėjo ir pasikvietė prieiti arčiau, susipažinti, pasišnekėti“, – pasakojo mergina.

Greta pamena, kad iš pradžių spyriojosi ir nenorėjo niekur eiti, bet galų gale buvo įkalbėta. Meda su Julija užsirašė G.Kalitončikaitės duomenis, nufotografavo ir pasakė, kad po kelių dienų paskambins. „Taip ir buvo. Po kelių dienų paskambino mano mamai, paaiškino visą situaciją, kas ir kaip. Mano tėvai sužinoję, kad atsirinko mane, manė, jog juokauju! Juk niekada net nesvajojau apie jokią modelio karjerą. Aš pati buvau sutrikusi ir galvojau, ką jau čia, užsirašė duomenis ir tiek. Pasirodo – ne“, – pasakojo šiuo metu Milane gyvenanti lietuvė.

Greta Kalitončikaitė / Asmeninio albumo nuotr.

Sulaukė dėmesio iš Europos ir Azijos agentūrų

Greta buvo pakviesta dalyvauti didžiojoje atrankoje, kuri vyko Vilniuje, o į ją suvažiavo modelių agentūrų atstovai iš Italijos, Ispanijos, Japonijos, Taivano ir kitų šalių. Kaip prisimena G.Kalitončikaitė, toje atrankoje buvo ir naujai atrinktų mergaičių, ir jau nemažai patirties turinčių modelių. „Jaučiausi visiškai „žalia“, nieko nežinojau, nieko nepažinojau, net nežinojau kaip vaikščioti aukštakulniais (juokėsi). Dėl viso to išgyvenau, į atranką mane lydėjo tėvai“, – pasakojo iš Švenčionių kilusi mergina.

Jau pirmoje atrankoje Greta sulaukė dėmesio tiek užsakovams iš Azijos, tiek iš Europos. Koją kišo jos amžius, mat ji buvo per jauna keliauti. „Meda su Julija sakė, kad mane auginsis. Jos manyje matė perspektyvą. Tai buvo tik pradžia. Vėliau man buvo suorganizuota pirmoji bandomoji fotosesiją. Kuo toliau, tuo labiau mane pradėjo traukti ši sritis. Žinoma, neslėpsiu, kad prieš tai, kaip ir daugumai mergaičių, patikdavo maivytis prieš fotoaparatą. Taip pat dažnai išgirsdavau tokių frazių, kaip: „Va, tu galėtum būti modelis, juk aukšta, liekna, graži ir panašiai.“ Bet niekada negalėjau pagalvoti, kad visa tai virs kažkuo daugiau, kad teks pozuoti garsiems fotografams. Manau, taip turėjo būti“, – pasakojo modelis.

Greta Kalitončikaitė / Asmeninio albumo nuotr.

Pirmoji kelionė svetur – į Tokiją

Prisiminusi pirmąją išvyką svetur Greta pasakojo, kad nejuto streso, tačiau buvo sunku žiūrėti į nerimaujančius tėvus. „Kad jūs žinotumėt, kiek man teko jų prašyti, kad išleistų mane į tokią kelionę. Čia ne kokia nakvynė pas draugę, čia du mėnesiai svetimoje šalyje – Tokijuje, be tėvų, be draugų, aplinkui tik nauji žmonės, kultūra, kitas pasaulis. Buvo visokių kalbų, neva kokie kvaili tėvai, išleidžiantys savo vaiką ten, kur net patys nėra buvę, nieko nežino, o matai siunčia vaiką kažkur į Aziją, gal ji daugiau nebegrįš ir panašiai“, – portalui Žmonės.lt pasakojo G.Kalitončikaitė.

Mergina prisipažino, kad tėvai ilgai galvojo, ar išleisti dukrą. Kartais atrodė, kad juos paveikė pašalinių kalbos, o kelionę Gretai teks pamiršti, kaip ir visa kita, kas susiję su modelio karjera. „Manau, kad dėl savo užsispyrimo gavau leidimą keliauti. Kam aš turiu dabar dėkoti už tai, kur esu? Tik tėvams už jų investicijas į mano karjeros pradžią, kad jie visgi išleido mane į tolimą šalį, nors galėjo pasakyti, kad jokių kelionių ir viskas būtų tuo pasibaigę. Aišku, nereikia pamiršti ir mano pirmosios modelių agentūros „Image Group“, kuri yra be galo rūpestinga ir puikiai išmano savo darbą“, – kalbėjo šešiolikmetė.

Greta Kalitončikaitė / Asmeninio albumo nuotr.

Azijos sužavėta

Greta džiaugiasi, kad jos pirmoji kelionė buvo į Tokiją, mat Azijoje nuolatos yra rūpinamasi modeliais – jie yra pristatomi nuo durų iki durų, todėl pačiai nereikia rūpintis, kaip nusigauti į atrankas. „Į fotosesijas taip pat dažniausiai klientai nuveždavo, kartais reikėdavo su metro nuvažiuoti iki tam tikros vietos, bet viskas buvo aiškiai parašyta ant lapo, kur eiti, kur važiuoti, kas pasitiks ir panašiai. Nors buvo šaunu, kad tavimi rūpinasi ir vežioja iš vienos vietos į kitą, tačiau sėdėti visą dieną mašinoje, pavyzdžiui, nuo 9 ryto iki 10 vakaro, o kai kada ir vėliau baigdavome, nebuvo didelis malonumas“, – pasakojo mergina.

Greta išskyrė dar vieną dalyką, kas ją sužavėjo Azijoje. Tai yra tai, kad buvo privaloma informuoti, kur esi, ką veiki ir panašiai. Viskas buvo daroma dėl modelių saugumo. „Kaip jaučiausi pirmoje kelionėje? Gerai! Galbūt, todėl, kad buvo daug veiklos, nebuvo kada liūdėti. Jaučiausi kaip namuose dėl mane kiekvieną dieną supančių nuoširdžių žmonių. Kalbant konkrečiai apie japonus, jie labai rūpestingi ir šilti žmonės. Dėl to, jie ir sukuria labai malonią atmosferą“, – sakė lietuvė. Ji džiaugėsi, kad pradžia buvo labai gera, jos laukė nauji įspūdžiai, pažintys, kultūra ir daug kitų naujovių.

Geriausias dalykas darbe – kelionės

Paklausta, kas ją labiausiai žavi jos darbe, Greta atvira – tai kelionės, naujos pažintys, kalbos įgūdžių lavinimas, savarankiškumo ugdymas ir patirtis, kuri yra neįkainojama. Mergina džiaugiasi, kad kiekvieną dieną susipažįsta su naujais žmonėmis, ypač kai dirba užsienyje. Dar vienas dalykas, kuris žavi ją, tai yra fotosesijos, kuriose turi įsikūnyti į bet kokį personažą, ir visai nesvarbu, ar tai žmogus, ar gyvūnas. „Taip pat kelionės. Ach... Turbūt viskas nuo to ir prasideda: neapsakomi vaizdai, kurių tikro grožio nepamatysi nuotraukose. Nieko nėra gražiau, kai viską matai prieš savo akis. Žinoma, kelionėse puiki galimybė bent šiek tiek pramokti tos šalies gimtosios kalbos, nes tai yra tiesiog neišvengiama: kiekvieną dieną girdi tą kalbą“, – pasakojo iš Švenčionių kilęs modelis.

Greta Kalitončikaitė / Asmeninio albumo nuotr.

Greta teigė, kad jos šeimos nuomonė yra labai svarbi, todėl jei jie jos nepalaikytų, ji tikrai nedirbtų modelio darbo. „Šeima ir artimieji mane palaiko, didžiuojasi manimi ir kaskart laukia manęs sugrįžtančios. Antrosios pusės neturiu. Tiesiog mano gyvenimas dabar yra nenuspėjamas: vieną dieną galiu būti vienur, kitą – kitur. Tų išsiskyrimų su artimaisiais ir taip užtenka, o dar jei vaikinas būtų... Viskam ateina laikas“, – įsitikinusi paauglė.

Viskas dar prieš akis

G.Kalitončikaitė Azijoje teko dirbti su begale dizainerių, o Lietuvoje – su Ramune Piekautaite, Ana Romanova ir Dovile Cibulskaite, Erika Vizgirdaitė ir Rasa Jarmolavičiūte, Natalija Kobernik. Viršelių Gretai dar neteko papuošti, bet viskas prieš akis, tačiau mergina džiaugiasi, kad ji buvo „Image Group“ atrankų plakato veidas.

Greta Kalitončikaitė / Asmeninio albumo nuotr.

Paklausta, kaip atrodo jos tipiška diena, Greta pasakojo, kad kai būna Lietuvoje per mokslo metus, jos eilinė diena niekuo nesiskiria nuo mano bendraamžių: mokykla, namų darbai, draugai. Kelionių metu diena prabėga dalyvaujant atrankose ir fotosesijose. „Labai mėgstu būti su draugais, tačiau tenka vis dažniau ir ilgiau išsiskirti su jais, todėl kiekviena minutė, praleista kartu su jais, man labai brangi. Taip pat turiu gitarą, tad mėgstu kartais pagroti. Negaliu nepaminėti ir šokių. Šokau beveik 8 metus, tad tai man tikrai daug reiškia. Kažkada net galvojau su tuo sieti savo ateitį“, – sakė mergina.

Daugelis modelių turi savo idealus ar jau žinomus veidus madų pasaulyje, kurių karjera žavisi ir tikisi ateityje pasiekti tokį lygį. „Idealo neturiu, tačiau labai patinka Sasha Luss. Tai be galo graži ir šilta asmenybė. Teko bendrauti Tokijuje, nes buvo su ta pačia agentūra kaip ir aš. Ji būtent pastaraisiais metais pasiekė daug aukštumų. Tai labai geras jausmas, kada eini pro žurnalų lentynas ir matai tau pažįstamą žmogų. Aišku, svajoji kada nors atsidurti jos vietoje“, – atsidūsta Greta.

Greta Kalitončikaitė / Asmeninio albumo nuotr.

Pagundoms atsispiria

Gražioms merginoms viskas paduodama ant lėkštutės, jos sulaukia įvairių pasiūlymų, jas nuolatos supa prabanga. Kokių pasiūlymų sulaukia lietuvė? „Sulaukiau visokių pasiūlymų, kai pradėjau dirbti modeliu. Kaip visada yra gundomos merginos kelionėmis, dovanomis, kviečiamos į vakarėlius, pasimatymus, kur yra siūloma ir negerų dalykų. Tiesiog reikia turėti galvą ant pečių, nepasiduoti pagundoms ir viskas bus gerai, nes tikrai būna merginų, kurios tiesiog pasuka neteisingu keliu ir visa karjera žlunga“, – įsitikinusi paauglė.

Paklausta apie svajones, G.Kalitončikaitė tikino gyvenanti šia diena. „Pasvajoju pavaikščioti podiumu demonstruodama garsiausių dizainerių drabužius ar nusifotografuoti kokiam „Vogue“ viršeliui, bet čia tik svajonės. Manau, kiekvienas modelis pasvajoja apie tai. Nors reikia svajoti atsargiai, girdėjau, svajonės pildosi“, – juokėsi mergina.
Greta Kalitončikaitė / Asmeninio albumo nuotr.

„Mokausi 10-toje klasėje, dabar būsiu vienuoliktokė. Viską puikiai suderinu: tiek mokslus, tiek keliones. Mokslo metus baigiau puikiai, taigi viskas įmanoma, jei tik yra noro. Džiaugiuosi, kad mokyklos direktorė mane palaiko ir duoda leidimą keliauti per mokslo metus. Taip pat ir mokytojai labai supratingi, tad visas tas palaikymas ir veda į priekį“, – sakė Greta. Paklausta apie ateities planus, G.Kalitončikaitė tikino, kad jos planuose studijos. Tačiau nenorėjo sakyti, kokio dalyko, nes dar iki galo nėra apsisprendusi. „O ką planuoju veikti, kai baigsiu modelio karjerą? Dar negalvoju, juk tik pradėjau. Bijau taip drąsiai galvoti į priekį“, – teigė mergina. Ji atviravo, kad savo ateitį taip pat norėtų sieti su užsieniu, tačiau kaip viskas bus, parodys laikas.

Greta Kalitončikaitė / Asmeninio albumo nuotr.
Skaitykite daugiau