20 interjero dekoravimo paslapčių

„Misija Interjeras“ pristatymas / Lukas Balandis / BNS nuotr.
„Misija Interjeras“ pristatymas / Lukas Balandis / BNS nuotr.
Šaltinis: 15min.lt
2014-09-24 15:20
AA

Neskubėkite rinktis sienų atspalvio – palaukite, kol įsigysite ar užsisakysite visus baldus. Nebijokite rinktis skirtingų spalvų, tekstūrų kėdžių – tai sukuria autentiškumo įspūdį. Nepamirškite įrengti apšvietimo spintose – tai menka, bet daug jaukumo pridedanti detalė. Šiuos bei daugybę kitų paprastų interjero dekoro paslapčių pateikia housebeautiful.com.

1. Pagalvėlių tvirtovė

Pagalvėlių niekada nebus per daug. Jeigu jau turite 2, įsigykite dar bent vieną porą. Būtinai skirtingų spalvų, tekstūros ar medžiagos.

Interjeras / Fotolia nuotr.

2. Rinkitės didesnę lovą

Didesnė lova – daugiau komforto. Be to, mažo dydžio baldai nedidelio ploto erdvėje atrodo dar mažesni. Išmėginkite aukštą lovą su aukšta galvūgalio lenta. Kambarys atrodys žymiai didesnis.

Interjeras / Fotolia nuotr.

3. Palikite svetainės indaujas praviras

Atvira indauja, kurioje laikote įvairius gėrimus, dekoratyvinius indus ar specialias serviravimo lėkštes gali būti palikta atvira. Juk tai nėra ypatinga privačių daiktų talpykla! Atviros erdvės sukuria jaukumo įspūdį, o uždaros – šalčio ir formalumo pojūtį.

4. Rinkitės tamsią spalvą

Tamsios sienos sudaro priešingą įspūdį nei galvojate: mažesnį kambarį vizualiai paverčia didesniu.

Interjeras / Fotolia nuotr.

5. Tapetuoti – paprasta

Norite pakeisti funkcinę kambario erdvę? Atsinaujinti? Pradėkite nuo spintų. Lengviausias būdas atnaujinti slankiojančias sistemas turinčią sieninę spintą – ją ištapetuoti. Tą galima padaryti patiems!

6. Kolekcijoms reikalinga tvarka

Sieninės įvairių formų ir dydžių lentynėlės gali įvesti daugiau tvarkos, ypač kai turimi daiktai atlieka estetinę/atmintinę funkciją. Tinkama ekspozicija atrodys deramai, o ir kasdienės reikmės baldai (stalai, komodos) nebus nukrauti trapiais, nejudinamais daiktais.

Interjeras / Fotolia nuotr.

7. Naudokite tikrą kilimą vonioje

...Vietoj vonios kilimėlių. Patikėkite, tikri kilimai yra paruošti atlaikyti kur kas didesnes „apkrovas“ nei šlapia pėda.

8. Nėra sofos – na ir kas?

Įsirenginėdami svetainę visuomet svarstome, kokį minkštą komplektą reikėtų pastatyti. Tačiau ne visuomet šis baldas randa savo vietą bei gali visiškai atlikti funkciją. Ypač nedidelėse, kampuotose patalpose. Nesukite galvos – visuomet galite rinktis patogius fotelius ar minkštas kėdutes.

9. Balta tiesiog veikia

Nežinote, kaip suderinti spalvų margumyną? Rinkitės baltą ir niekada neapsiriksite. Be to, tai viena nepretenzingiausių ir mažiausiai apkraunančių spalvų, tad nevargins jūsų net ir po daugybės laiko.

Interjeras / Fotolia nuotr.

10. Nevenkite eklektikos

Maišykite įvairių stilių baldus. Tarkime, keturių rėmų lova puikiausiai gali derėti modernaus interjero kontekste.

11. Daugiasluoksnis apšvietimas

Šviesos reikia tiek, kiek jos pakanka konkrečiai funkcijai atlikti. Jeigu skaitote – norite, kad skaitymo vieta turėtų gerą, stiprų apšvietimą.

Tačiau vakarodami su draugais tikrai nenorite sėdėti visas namų kertes užpildančios šviesos apsuptyje. Turėkite kelis apšvietimo variantus ar režimus.

Interjeras / Fotolia nuotr.

12. Sukamšykite pledus

Turbūt dažnas žmogus šalia mėgstamo fotelio ar sofos laiko šiltą ir švelnų užklotą. Deja, visuomet iškylanti mįslė – kur jį gražiai padėti matomoje vietoje, iš kurios bet kada prireikus būtų galima pasiimti.

Sprendimas: paprasčiausiai sulankstykite pledą į kelias dalis ir gražiai išlyginę įkiškite į minkštojo kampo dalis.

13. Atsikratykite tradicinio kavos staliuko

Yra žymiai įdomesnių ir erdvę taupančių sprendimų, kaip multifunkciškai galite panaudoti daiktą, jau turimą namuose, kaip kavos staliuką. Tarkime, kavos staliuku gali tapti pufas ant kurio uždėtas paprasčiausias padėklas.

14. Per daug kojų pridengs sijonas

Kambaryje sukaupėte daug daiktų, stovinčių ant skirtingos rūšies medienos, raižinių bei formų kojelių? Nėra darnos? Tokiu atveju puikiai pasitarnaus stalui ir kėdėms skirti sijonai.

Interjeras / Fotolia nuotr.

15. Auksas atrodo puošniai

Be abejo, savo namuose veikiausiai nekuriate valdovų menės, todėl ir su tauriaisiais metalais nederėtų persistengti. Vis dėlto keletas mažų, bet subtilių akcentų gali klasikinio stiliaus išplanavimui suteikti jaukumo.

16. Gėlės užpildo tuščias erdves

Tuščias kampas dideliame kambaryje atrodo nykiai? Ilgalapė vazoninė gėlė šiai erdvei suteiks gyvumo ir žaismingumo.

Interjeras / Fotolia nuotr.

17. Oda išlieka

Mąstote ne tik apie estetinį vaizdą ir funkcinį panaudojimą, bet ir apie daiktų ilgaamžiškumą? Rinkitės odinius baldus, nes jie išlaiko savo pirminę išvaizdą žymiai ilgesnį laiką. Šis patarimas ypač naudingas tiems, kurie nori minkštų kėdžių svetainėje.

18. Prie valgomojo stalo – ne tik kėdės

Įprasta manyti, kad prie valgomojo stalo būtinai turi būti parinktos identiškos kėdės. Tačiau kas sugalvojo tokią taisyklę? Priderinkite kelis pufus, suolelį ir turėsite daugybę opcijų susodinti savus svečius. Netikite? Išmėginkite patys.

19. Apšvietimas spintose ir sandėliukuose

Net ir ši uždara namų zona turėtų būti jauki. Juk siekiame, kad kiekviena mūsų būsto erdvė mums teiktų teigiamų jausmų. Tad nepamirškime ir tų erdvių, kurias dažniausiai paliekame nedekoruotas.

20. Perdažykite vintažinius radinius

Juk kiekvienas baldas negali būti rudas! Vintažinio stiliaus baldų forma puikiai prisitaiko ir prie alternatyvaus kolorito.