20 karališkosios šeimos tradicijų kūdikiams, apie kurias net neįtarėte

Kembridžo hercogienė Catherine ir princas Williamas su sūnumi / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.
Kembridžo hercogienė Catherine ir princas Williamas su sūnumi / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
A
A

Jau balandį Jungtinės princas Williamas su žmona Catherine susilauks trečios atžalos ir taps pirmąja karališka pora per 58-erius metus, auginanti daugiau nei du vaikus. Kol pasaulis sulaikęs kvapą laukia mažojo princo arba princesės gimimo, mes siūlome pasidomėti, kokių neįprastų tradicijų, susijusių su kūdikiais, šimtmečius buvo laikomasi karališkojoje šeimoje.

1. Gimdymas – tik namuose

Karalienė Elizabeth II gimė privačiame karališkosios šeimos name Londone. Tuo tarpu ji pati sūnus Charlesą, Andrew ir Edwardą pagimdė Bakingamo rūmuose. Karalienės dukra princesė Anne gimė karališkojoje rezidencijoje Clarence House.

Princesė Diana sulaužė šią seną tradiciją ir tapo pirmąja karališkosios šeimos nare, gimdymui pasirinkusi ligoninę. Tiek princas Williamas, tiek princas Harry pasaulį išvydo Šv. Marijos ligoninėje. Toje pačioje ligoninėje savo atžalų susilaukė Kembridžo hercogienė Catherine.

2. Liudininkas gimdyme

Ištisus šimtmečius karališkojo kūdikio gimimą turėjo paliudyti tam paskirtas asmuo. Pavyzdžiui, kai 1926 metais gimė karalienė Elizabeth II, kambaryje buvo ne tik gydytojai, bet ir namų sekretorius. Jis turėjo patvirtinti, kad gimdymas išties įvyko, o kūdikis priklauso karališkajai šeimai. Ši tradicija buvo sulaužyta 1948-aisiais, kai karalienė Elizabeth II susilaukė sūnaus princo Charleso. Be to, tai buvo pirmas kartas karališkosios šeimos istorijoje, kai gimdyme dalyvavo sutuoktinis.

Princas Charlesas su princese Diana ir sūnumis Williamu bei Harry
Princas Charlesas su princese Diana ir sūnumis Williamu bei Harry / Vida Press nuotr.

3. Išsilavinimą įgydavo namie

Anksčiau karališkosios šeimos vaikai išsilavinimą įgydavo namie. Pati karalienė Elizabeth II į mokyklą niekada nėjo. Nors šiandien mažieji princai ir princesės lanko mokyklas, jos pasirenkamos privačios, pelniusios prestižinius įvertinimus. Princesė Diana buvo pirmoji, išleidusi savo atžalą į valstybinę mokyklą. Po jos žūties daugiau niekas šitaip neeksperimentavo.

4. Menkas ryšys su seneliais

Anksčiau princai ir princesės būdavo atskirti nuo savo nekilmingų senelių – būdavo pasistengiama, kad vaikai ryšį užmegztų tik su seneliais iš karališkosios šeimos. Tiesa, bėgant laikui šios taisyklės atsisakyta. Štai ir dabar princas George'as ir princesė Charlotte – dažni svečiai Middletonų namuose.

5. Pribuvėjų vaidmuo

Pranešama, kad antrajame Kembridžo hercogienės Catherine gimdyme dalyvavo trys pribuvėjos. Visų jų tapatybės griežtai slepiamos, jos pasirašė konfidencialumo sutartį.

Princo Williamo ir Kembridžo hercogienės Catherine dukrai princesei Charlotte gegužės 2 d. sukako dveji metai
Princo Williamo ir Kembridžo hercogienės Catherine dukrai princesei Charlotte gegužės 2 d. sukako dveji metai / Vida Press nuotr.

6. Kūdikio gimimo paskelbimas

Žinia apie karališkojo kūdikio gimimą paskelbiama oficialiu raštu, kuris pakabinamas priešais Bakingamo rūmus. Raštą pirmiausiai pasirašydavo gydytojai ir jis būdavo skubiai nugabenamas į Bakingamo rūmus.

Informacinių technologijų laikais popierinio skelbimo tradicija vis dar gyva, tačiau dabar pirmiausiai žinia pranešama internetu. Pavyzdžiui, princas Williamas ir Catherine apie princo George'o gimimą pirmiausiai pranešė tviteryje ir el. paštu.

7. Kūdikio pagerbimas

Kai gimsta karališkasis kūdikis, švenčia visa šalis. Jo gimimas pagerbiamas 62 šūvių salvėmis prie Londono Tauerio ir 41 salve Žaliajame parke.

8. Daug vardų ir jokios pavardės

Karališkosios šeimos vaikai tradiciškai turi po tris-keturis vardus. Pavyzdžiui, princo George'o pilnas vardas yra George'as Alexanderis Louisas, o princesės Charlotte – Charlotte Elizabeth Diana. Tuo tarpu princo Williamo pilnas vardas – Williamas Arthuras Philipas Louisas, o princo Harry – Henry Charlesas Albertas Davidas. Įdomu tai, kad jų asmens dokumentuose nėra nurodyta pavardė, tačiau viešosiose įstaigose pavardė turi egzistuoti – princas George'as mokykloje užregistruotas George'o Cambridge'o vardu ir pavarde. Visas vingrybes dėl karališkosios šeimos narių pavardžių sužinosite čia.

9. Mažamečiai taip pat turi titulus

Karališkajai šeimai priklausantys vaikai taip pat turi atitinkamus titulus. Pavyzdžiui, Charlotte yra Jos Didenybė Kembridžo princesė. Jai šis titulas atiteko iš tėvo – po vestuvių su Kate Middleton princui Williamui buvo suteiktos Kembridžo žemės, jis tapo Kembridžo hercogu.

Princas Williamas, Kembridžo kunigaikštienė Catherine, princas George'as ir princesė Charlotte
Princas Williamas, Kembridžo kunigaikštienė Catherine, princas George'as ir princesė Charlotte / „Scanpix“ nuotr.

10. Miesto šauklio vaidmuo

Apie karališkojo kūdikio gimimą miestui praneša šauklys – šiuo metu šias pareigas eina Tony Appletonas. Miesto šauklio vaidmuo šiame procese liko dar nuo viduramžių, kai didžioji visuomenės dalis nemokėjo rašyti ir skaityti.

11. Pirmiausiai informuojama karalienė

Kai gimsta karališkasis kūdikis, apie tai pirmiausiai informuojama karalienė. Tik po to žinia oficialiai pranešama visuomenei. Kai gimė princas George'as, princas Williamas užšifruotu telefonu paskambino savo močiutei ir pranešė džiugią naujieną.

12. Pirmenybė berniukams

Iki pat 2013-ųjų sostą paveldėjimo teisė pirmiausiai būdavo suteikiama berniukams. Pavyzdžiui, jei karaliui pirmiausiai gimė dukra, o tik po to – sūnus, pirmas eilėje į sostą vis tiek būtų sūnus. Tačiau 2013 metais, kai Kembridžo hercogienė Catherine laukėsi pirmagimio, karalienė Elizabeth II paskelbė, kad nuo šiol sosto paveldėjimo teisė nebepriklausys nuo kūdikio lyties. Modernus sprendimas priimtas dėl kitos karališkosios tradicijos – kūdikio lytis neskelbiama iki pat jo gimimo. Kalbama, kad princas Williamas su žmona patys nežinojo princo George'o lyties.

Karalienė Elizabeth II su sūnumi princu Charlesu ant rankų
Karalienė Elizabeth II su sūnumi princu Charlesu ant rankų / Vida Press nuotr.

13. Maitinimas krūtimi

Karališkojoje šeimoje įprasta, kad kūdikis būtų maitinamas krūtimi. Karalienė Elizabeth II pati maitino savo vaikus, tą patį darė ir princesė Diana. Nors oficialiai nėra patvirtinta, teigiama, kad Catherine taip pat maitino princą George'ą ir princesę Charlotte krūtimi.

14. Ką gali nuspręsti motina?

Karališkosios šeimos narių laisvę varžo galybė taisyklių, tačiau moteris pati gali nuspręsti, ar nori visuomenei pranešti numatytą gimdymo datą, kada paskelbti kūdikio vardą. Pavyzdžiui, princesė Diana princo Harry vardą paskelbę tądien, kai paliko ligoninę, o pirmagimio princo Williamo vardas buvo paviešintas tik po kelių dienų.

15. Augintiniai

Karalienė Elizabeth II garsėja meile gyvūnams (tik prisiminkite jos korgių armiją!), tad ir vaikams leidžiama turėti savo augintinių. Štai princas Williamas turėjo savo ponį.

Princas Williamas ant savo Šetlando ponio
Princas Williamas ant savo Šetlando ponio / Vida Press nuotr.

16. Pareigos

Vaikai nėra verčiami atlikti karališkąsias pareigas, tačiau jie privalo pasirodyti „Trooping the Colour“ iškilmėse, skirtose pagerbti karalienės Elizabeth II gimtadienį. Tądien visa karališkoji šeima susirenka rūmų balkone.

17. Auklių apmokymai

Karališkosios šeimos auklė turi mokėti kur kas daugiau, nei nuraminti verkiantį kūdikį ar lavinti vaiko įgūdžius. Auklės yra apmokomos gynybinio vairavimo, kai reikia atsiplėšti nuo persekiotojų, jos moka saugumo protokolą, kovos menus.

18. Krikštynos

Kūdikis privalo būti pakrikštytas netrukus po gimimo – uždelsti galima tik kelias savaites. Žiniasklaidos atstovų kiekis krikštynose griežtai ribojamas. Tačiau po krikštynų rūmai išplatina oficialų šeimos portretą.

Princas Williamas ir Kembridžo hercogienė Catherine su princese Charlotte Elizabeth Diana ir princu George'u
Princas Williamas ir Kembridžo hercogienė Catherine su princese Charlotte Elizabeth Diana ir princu George'u / Mario Testino nuotr.

19. Krikštynų rūbas

Per krikštynas kūdikis aprengiamas specialiu drabužėliu, primenančiu suknelę. Jis – 1841 metais sukurto krikštynų rūbo kopija. Su tokiu apdaru buvo pakrikštyti jau 62 karališkieji kūdikiai.

20. Daug krikštatėvių

Karališkojoje šeimoje galioja tradicija – vaikai turi daug krikštatėvių. Tarkime, princas George'as turi septynis krikštatėvius, o princesė Charlotte – penkis. Įdomu tai, kad krikšto tėvais negali tapti šeimos nariai.