20-ojo „Kino pavasario“ uždaryme – būrys garbių svečių ir apdovanojimai geriausiems kūrėjams

„Kino pavasario“ uždarymo vakaras / Irmanto Gelūno / 15min nuotr.
„Kino pavasario“ uždarymo vakaras / Irmanto Gelūno / 15min nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
2015-04-02 18:07
AA

Dvi savaites trukusi kino šventė baigėsi. Ketvirtadienio vakarą Vilniaus senamiestyje „Kino pavasario“ kūrybinė komanda iškilmingai atšventė festivalio uždarymą. Į Lietuvos nacionalinę filharmoniją raudonu kilimu žengė būrys garbių svečių, tarp kurių – kino kūrėjai, režisieriai, aktoriai, prodiuseriai, kultūros, meno, pramogų ir verslo pasaulio atstovai.

Jau 20-tus gyvavimo metus skaičiuojantis festivalis neabejotinai gali vadintis vienu svarbiausiu metų kultūros renginiu bei svarbiausiu metų kino renginiu. Jubiliejinio festivalio metu žiūrovams buvo parodyta daugiau nei 270 filmų, čia buvo galima susitikti su žinomais ir sparčiai populiarėjančiais Lietuvos ir užsienio kino kūrėjais, dalyvauti įvairiuose susitikimuose, diskusijose.

„Kino pavasario“ uždarymo vakaras (112 nuotr.)
+106

Renginį simboliškai pradėjo grupės „Subtilu Z“ kolektyvas, čia, kaip ir viso festivalio metu, skambėjo kūrinys iš Leoso Caraxo filmo „Šventieji motorai“. Iškart po to tylos minute buvo pagerbtas balandžio 2 dienos rytą Anapilin išėjęs 106-erių sulaukęs portugalų režisierius Manoelis de Oliveira.

„Turiu prisipažinti, kad per atidarymą, kai jums visiems linkėjau panirti į gerą sapną... Nežinau, kaip jums, bet man būtent taip ir atsitiko. Iki šiol jaučiuosi lyg sapne. Dėkui visiems ir iki kitų metų“, – sveikindama susirinkusius svečius kalbėjo Vida Ramaškienė.

„Kino pavasario“ uždarymo vakaras / Irmanto Gelūno / 15min nuotr.

Netrukus buvo išdalyta dešimt apdovanojimų, iš kurių penki – konkursinėje programoje „Baltijos žvilgsnis“, keturi – konkursinėje programoje „Nauja Europa – nauji vardai“ ir vienas – žiūroviškiausią festivalio filmą.

Juo tapo jubiliejinio „Kino pavasario“ atidarymo filmas, Xaviero Dolano režisuota juosta  „Mamytė“. Apie šį apdovanojimą paskelbė festivalio vykdantysis direktorius Algirdas Ramaška. „Noriu, kad visi žinotumėte, kad mūsų komanda yra pati geriausia pasaulyje“, – scenoje sakė jis.

„Kino pavasario“ uždarymo vakaras / Irmanto Gelūno / 15min nuotr.

Įvertinimo sulaukė ir lenkų režisierės Paulinos Skibinskos filmas „Objektas“, jis buvo pripažintas geriausiu festivalio trumpametražiu filmu.

Specialaus paminėjimo prizas programoje „Baltijos žvilgsnis“ atiteko latvių režisierės Signe Baumane filmui „Akmenys mano kišenėse“. Geriausia aktore buvo pripažinta Bianca Kronlof, nusifilmavusi švedų režisieriaus Ronnie Sandahlo juostoje „Nesava“. Geriausio aktoriaus kategorijoje už vaidmenį lenkų režisierės Malgorzatos Szumowskos filme „Kūnas“ pripažinimo sulaukė Januszas Gajos.

Geriausiu režisieriumi festivalyje paskelbtas Joshua Oppenheimeris, jis įvertinimo sulaukė už Danijoje, Indonezijoje, Norvegijoje, Suomijoje ir Didžiojoje Britanijoje  filmuotą juostą „Tylos žvilgsnis“. Geriausių metų filmu „Baltijos žvilgsnio“ programoje buvo pripažintas vokiečių režisieriaus Sebastiano Schipperio filmas „Mano vardas Viktorija“.

„Kino pavasario“ uždarymo vakaras / Irmanto Gelūno / 15min nuotr.

Konkursinėje programoje „Nauja Europa – nauji vardai“ apdovanojimai buvo įteikti keturiems kino kūrėjams. Geriausiu filmu čia buvo pripažinta režisieriaus Ivano Ostrochovsky juosta „Koza“, Geriausia aktore tapo režisierių Kristinosn Grozevos ir Petaro Valchanovo filme „Pamoka“ vaidmenį sukūrusi Magrita Gosheva, Geriausiu aktoriumi paskelbtas Martonas Kristofas, suvaidinę vaidmenį vengrų režisieriaus Virago Zomborsczo filme „Pomirtinis gyvenimas“. Pagerbtas buvo ir Myroslavas Slaboshpytskiy – už filmą „Gentis“ jis sulaukė pripažinimo kaip Geriausias režisierius.

20-asis „Kino pavasaris“ sinefilus Lietuvoje džiugino kovo 19–balandžio 2 dienomis ir prasitęs dar keletui dienų. 

„Kino pavasario“ uždarymo vakaras / Irmanto Gelūno / 15min nuotr.