2014-ųjų „Eurovizija“ pasiekė žiūrimumo rekordą

„Eurovizijos“ nugalėtoja Conchita Wurst / Lukas Balandis / BNS nuotr.
„Eurovizijos“ nugalėtoja Conchita Wurst / Lukas Balandis / BNS nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
2014-06-03 16:19
AA

2014-ųjų „Eurovizijos“ dainų konkurso transliacijas iš viso žiūrėjo daugiau nei 195 milijonų televizijos žiūrovų iš viso pasaulio, praneša eurovision.tv. Tai – naujas „Eurovizijos“ žiūrimumo rekordas.

Tokie skaičiai gauti susumavus visus televizijos žiūrovus, kurie bent vieną „Eurovizijos“ transliaciją – pusfinalių ar finalo – žiūrėjo nemažiau nei minutę. Pernai „Euroviziją“ žiūrėjo 173 milijonai televizijos žiūrovų, 2012-aisiais – 103 milijonai. 

Žmonės.lt primena skaitytojams, kad pastaraisiais metais „Eurovizijos“ dainų konkursas transliuojamas ne tik Europos valstybėse, bet ir kituose žemynuose: konkurso nepraleidžia Australijos, Hon Kongo, Jungtinių Amerikos Valstijų, Kanados, Kinijos ir kitų valstybių žiūrovai. 

Šiais metais daugiausia žiūrovų pritraukė „Eurovizijos“ finalas – net 61 milijoną. Palyginimui, pernai konkurso finalą žiūrėjo 55 milijonai žiūrovų. 

„Šie duomenys rodo, kad „Eurovizijos“ konkursas Europoje yra labai gyvas, jo auditorija vis jaunėja. Tai yra svarbu ir konkursui, ir jo dalyviams“, - sakė „Eurovizijos“ prodiuseris Johnas Ola Sandas. 

Žmonės.lt primena skaitytojams, kad šiais metais „Eurovizijoje“ dalyvavo 37 valstybių atstovai, pergalę be didesnės konkurencijos pasiekė Austrijai atstovavęs barzdotas transvestitas Conchita Wurst. Lietuvos atstovė konkurse neperkopė antrojo pusfinalio barjero ir į finalą nepateko – kartu su Estijos atstove Tanja dalinasi 27-28 vietomis. 

Conchita Wurst atvėrė savo namų duris ir parodė mylimąjį (7 nuotr.)
+1
Conchita Wurst: anksčiau ir dabar (10 nuotr.)
+4
2014-ųjų „Eurovizijoje“ triumfavo barzdotasis transvestitas iš Austrijos Conchita Wurst (36 nuotr.)
+30