3 patarimai, kurie padės tinkamai prižiūrėti vilnonius pledus

Katinas vilnoniame plede / Shutterstock nuotr.
Katinas vilnoniame plede / Shutterstock nuotr.
Šaltinis: Reklama
A
A

Niekas nesukuria tokio komforto kaip jauki vilnonė antklodė. Žiemos mėnesiams slenkant, o dienoms ir naktims šaltėjant, galite dažniau naudoti vilnonę antklodę. Nors vilna yra pastebimai patvaresnė nei kai kurie kiti tekstilės gaminiai ir gali lengvai susitepti, ją vis tiek karts nuo karto reikia nuvalyti. Išmokus prižiūrėti ir skalbti mėgstamas vilnones antklodes, jos gali išlikti gaivios ilgus metus. Štai ką reikia žinoti apie vilnos antklodės skalbimą, džiovinimą ir laikymą.

Ar galima skalbti 100% vilną?

Taip, dažniausiai. Žinokite, kad jei ketinate skalbti 100 % vilnos antklodę, nesvarbu, ar ji dėvėta ar nauja, ar kietesnio pynimo, pavyzdžiui, Pendleton vilna, su ja teks elgtis labai švelniai. Naudokite tik šaltą vandenį ir rinkitės vilnai tinkantį skalbiklį, bet apie tai vėliau. Nuo vilnos, iš kurios pagaminsite jaukią antklodę, priklauso, kaip ji bus skalbiama. Yra keletas natūralios vilnos rūšių, naudojamų antklodėms gaminti, įskaitant:

Alpaka: universali alpakų vilna naudojama lovatiesėms, antklodėms, kostiumams ir viršutiniams drabužiams. Alpakų vilna populiari dėl savo patvarumo ir minkštumo. Huacaya vilna dažnai naudojama antklodėms, o šilkesnė Suri vilna naudojama drabužiams.

Angora: ši vilna, pagaminta iš Angoros ožkų, yra trapi, bet puri ir lengva. Nesupainiokite su Angoros ožkų moherio vilna. Ji geriausiai sugeria drėgmę iš vilnos ar kito natūralaus pluošto. Angoros vilna dažnai maišoma, kad ji būtų tvirtesnė.

Kupranugariai: vienas iš ekonomiškesnių pasirinkimų, kupranugarių vilna išpopuliarėjo XX a. 2 dešimtmetyje ir toliau naudojama drabužiams, kilimams ir apmušalams. Retai pasitaiko antklodžių, tačiau kai kurias galite pamatyti su kupranugarių mišiniu.

Kašmyras: Prabangus kašmyras gaunamas iš kašmyro ožkų ir jį sunku pagaminti. Nors ir ne tokia patvari kaip avies vilna, kašmyras yra lengvas ir itin minkštas.

Ėriukų vilna: dar vadinama gryna vilna, ėriukų vilna kerpama iš jaunų avių. Ji yra lygi, minkšta, atspari raukšlėms ir hipoalergiška. Ėriukų vilna yra brangesnė, nes viena avis gali duoti ėriukų vilną tik vieną kartą prieš subręsdama.

Melton: viena šilčiausių ir patvariausių vilnos rūšių. Melton yra storas, nepralaidus vandeniui ir atsparus vėjui, todėl puikiai tinka sunkioms vilnonėms antklodėms ir viršutiniams drabužiams.

Merino: merino vilna, dažniausiai naudojama sportiniams drabužiams ir žiemos antklodėms, kilusi iš merino avių, gyvenančių Ispanijoje, Australijoje ir Naujojoje Zelandijoje.

Šetlandas: auginamas iš avių, kilusių iš Škotijos Šetlando salų. Ši vilna naudojama mezgimui ir yra šilta, lengva ir universali, tačiau retai matote, kad ji naudojama antklodėms.

Vilnoniai pledai / Užsakovo nuotr.
Vilnoniai pledai / Užsakovo nuotr.

Kuo skiriasi kašmyro ir vilnos antklodės?

Kašmyras yra labai plonas vilnos pluoštas, todėl jis yra daug mažiau patvarus nei kai kurios kitos rūšys. Tai reiškia, kad kašmyrą turite plauti itin atsargiai. Palyginti su storesne vilna, kašmyras taip pat turi mažiau pleiskanų arba mikroskopinių įdubų. Dėl to žemos kokybės vilnos ir kašmyro gaminiai gali sukelti niežulį, nes ant odos užkliūna jos žvyneliai.

Ar galima skalbti Pendleton vilnonę antklodę?

Pendleton antklodė šiek tiek skiriasi nuo jūsų įprastos vilnos antklodės. Pendleton antklodes daugiau nei 140 metų gamina Oregono Pendleton Woolen Mills.

Šiuo metu yra keletas Pendleton vilnos antklodžių, tačiau visos jos yra pagamintos iš merino vilnos arba 100% grynos vilnos. Norėdami sužinoti, ar galite skalbti Pendleton vilnos antklodę, perskaitykite skalbimo instrukcijas. Kai kurias galima skalbti mašinoje arba rankomis, o kitas reikia valyti sausai.