3 veiksmingi ir natūralūs drabužių balinimo būdai

Skalbiniai / Fotolia nuotr.
Skalbiniai / Fotolia nuotr.
Šaltinis: Ji24.lt
2013-11-19 13:00
AA

Atrodo, šiais laikais skalbti labai paprasta: tik įmetei drabužius į skalbyklę ir tiek to darbo. Tačiau faktas, kad išmanioji pagalbininkė mūsų aprangai gali padaryti meškos paslaugą, irgi visiems puikiai žinomas. Na, greičiausiai ne vienai šeimininkei teko iš skalbiamosios mašinos ištraukti spalvą pakeitusį, papilkėjusį ar pageltonavusį drabužėlį... Šiandien norime pasidalyti veiksmingais ir natūraliais receptais, kurie padės išbalinti skalbinius. Išbandykite!

  1. Šis balinimo būdas dar vadinamas prancūziškuoju. Paimkite du indus, kurių talpa būtų ne mažesnė nei 7,5 litro. Į kiekvieną jų pripilkite po 5 l vandens ir užvirinkite. Į vieną puodą įberkite 10 g smulkiai sutarkuoto skalbiamojo (ūkiško) muilo, o kitame ištirpinkite kelis kalio permanganato kristalus. Vanduo turėtų būti ne violetinis, o švelniai rausvas. Abu tirpalus sumaišykite lazdele. Kas toliau? Sudėkite į gautą tirpalą kelis šviesių spalvų skalbinius. Visos dėmes ir nešvarumai iš skalbinių pasišalins per 6–8 val., todėl tokiu skalbimo būdu geriausia užsiimti vakare, prieš naktį. Kitą dieną skalbinius beliks ištraukti, perskalauti juos, išdžiovinti ir išlyginti. Štai ir viskas! Teigiama, kad toks būdas ir efektyvus, ir saugo patį audinį.
  2. Skalbinius, kojines ir įvairius drabužius balina, geltonas dėmes padeda panaikinti citrinų rūgštis arba baltojo vyno actas. Sumaišykite 2–3 valg. š. citrinų rūgšties arba 15 ml baltojo vyno acto su 1 l vandens. Gautą tirpalą užvirinkite, perliekite į kitą indą ir užmerkite jame baltus skalbinius. Palikite per naktį. Kitą dieną skalbkite įprastu būdu.
  3. Išbalinti skalbinius padės ir geriamoji soda bei druska. Į 5 l vandens įberkite 3–4 valg. š. valgomosios sodos arba tiek pat druskos. Viską gerai sumaišykite ir palikite skalbinius per naktį. Vėliau skalbkite įprastu būdu. Mirkykite šiltame vandenyje. Šis būdas jūsų drabužiams padės išlikti ne tik baltutėlaičiams – jie nepapilkės ir nepageltonuos. PLAČIAU APIE DRUSKOS PANAUDOJIMĄ BUITYJE SKAITYKITE STRAIPSNYJE „20 BŪDŲ, KAIP PANAUDOTI DRUSKĄ“.