3 žingsniai pradedantiesiems: patarimai, kaip sukurti patrauklų internetinį tinklaraštį

Tinklaraščio kūrimas / pixabay.com nuotr.
Tinklaraščio kūrimas / pixabay.com nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
A
A

Atsisveikindami su vasara, rugpjūčio 31-ąją, švenčiame Interneto dienoraščių dieną. Šią dieną galite pasveikinti savo mylimiausius tinklaraštininkus, o jei kada nors svajojote patys pradėti rašyti asmeninį dienoraštį, šiandien tam yra puiki proga. Pateikiame 3 paprastus, tačiau labai svarbius žingsnius pradedantiesiems, kaip sukurti patrauklų ir populiarų internetinį tinklaraštį.

1 žingsnis: sugalvokite vardą ir užregistruokite tinklaraštį internete

Šis žingsnis yra vienas iš sunkiausių, nes nuo jo priklauso pirmasis skaitytojų įspūdis apie jūsų internetinį dienoraštį. Reikia sugalvoti tinklaraščio vardą, kuris būtų išskirtinis ir patrauklus, atspindintis jo autorių ir būsimą turinį. Šiam etapui skirkite kiek daugiau savo dėmesio ir laiko, o kai turėsite pavadinimą, galėsite jį užregistruoti internete.

Internete yra gausybė lietuviškų ir užsienietiškų tinklalapių, kuriuose galima užregistruoti internetinio puslapio domeną. Tačiau, jei neturite programavimo, tinklapių kūrimo įgūdžių ir nenorite skirti didelių investicijų, geriausia rinktis nemokamas platformas, kur blogą sukursite greitai ir lengvai vos per kelias minutes. Tam reikės išsirinkti tik spalvas, temą, dizainą ir foną.

Patarimas: Tinklaraščio pavadinime reikėtų vengti neiginių, kurie iš karto asocijuojasi su blogomis emocijomis. Užkoduota pozityvi žinutė pavadinime gali būti vienas iš sėkmės garantų.

2 žingsnis: apgalvokite tinklaraščio turinį ir užmegzkite ryšį su skaitytojais

Prieš pradedant rašyti, kiekvienas pradedantysis tinklaraštininkas turi gerai apgalvoti, kokia tema ir turinys dominuos jo interneto dienoraštyje. Rašyti verta tik apie tai, kas autorių iš tiesų domina. Svarbu nebijoti išsiskirti, nes interneto platybėse tikrai rasite bendraminčių.

Taigi tinklaraštis yra būtent ta vieta, kurioje jo autorius gali pasakyti viską. Todėl kaip ir pokalbis su draugu, taip ir internetinis dienoraštis turi būti atviras ir nuoširdus. Rašykite apie tai, kas įdomu jums, remkitės savo asmenine patirtimi. Skaitytojai tikrai įvertins atvirumą, klaus patarimų ir nuomonės, todėl nevenkite jiems atsakyti, ką galvojate iš tiesų.

Patarimas: Tam, kad tinklaraštis turėtų skaitytojų auditoriją, reikėtų jame išlaikyti reguliarumą ir vientisumą. Jei internetinis dienoraštis yra apie verslo naujienas, tikriausiai makiažo patarimai čia nebūtų tinkami.

3 žingsnis: skirkite dėmesio vizualizacijai

Nors tinklaraščio turinys išlieka svarbiausias, tačiau bet kuris užsukęs į jūsų puslapį pirmiausia dėmesį atkreips į jo vizualizacijas. Tam, kad interneto dienoraštis būtų patrauklus, jums nebūtinai reikia profesionalios foto ir vaizdo kameros gražioms nuotraukoms ar ypatingų kompiuterinių įgūdžių. Čia į pagalbą galite pasitelkti tiesiog išmanųjį telefoną, kurių kameros šiandien jau nėra prastesnės, o kai kuriais atvejais net ir geresnės, nei profesionalūs fotoaparatai ar vaizdo kameros.

Šiuolaikiniai išmanieji leidžia ne tik daryti aukštos kokybės nuotraukas ir vaizdo filmukus, bet ir juos profesionaliai redaguoti. Negana to, „Samsung“ flagmanai „Galaxy Note9“ turi rašiklį „S Pen“, kuriuo kiekvieną nuotrauką galima padailinti asmeniniu piešiniu, savo nupieštu veikėju ar nuspalvintu ornamentu. O gal tiesiog tinklaraštyje pasidalinkite savo pačių sukurta emotikonų kolekcija, kurios pagalba skaitytojai išreikš emocijas po dienoraščio įrašais?

Patarimas: Venkite ilgų tekstų be paveikslėlių, nebijokite būti originalūs, kūrybiški ir parodykite savo išskirtinumą. Tai gali tapti jūsų vizitine kortele.