35-ąjį gimtadienį mininti šokėja Katerina Voropaj: „Iki pilnos laimės trūksta tik vieno“

Katerina Voropaj / Gretos Skaraitienės nuotr.
Katerina Voropaj / Gretos Skaraitienės nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2021-05-27 18:04
AA

„Šis gimtadienis yra geriausias. Taip sau sakau kiekvienais metais“, – juokiasi gegužės 27 dieną 35-metį sutikusi charizmatiškoji šokėja Katerina Voropaj. It vijurkas ant parketo besisukanti šokio pedagogė šypsosi, kad šie metai jai negailėjo atradimų ir leido kitomis akimis pažvelgti į penkerių sūnų Rojų Patriką.

„Tas laikas nuo sūnaus gimimo, kuris buvo praleistas darbuose, dabar buvo visai kitoks. Man atrodo, su sūnumi visiems metams į priekį atsigriebėme dėmesio“, – kalbėdama su portalu Žmonės.lt juokiasi K.Voropaj.

35-mečio proga prisiminusi prabėgusius metus Katerina pasakoja, kad karantinui sustabdžius pramogų pasaulio veiklas, ji gavo neeilinę galimybę pasimėgauti šeimos ramybe. Šokėja šypsosi iki tol net nesusimąsčiusi, jog gali egzistuoti toks ramus gyvenimo būdas.

„Kai prabundi ir niekur nereikia skubėti, kai gali planuotis ilgus pasivaikščiojimus, tai yra nuostabu… Aš manau, kad tai buvo tiek savęs, tiek aplinkos atradimų metas“, – įsitikinusi ji.

Edgaras Vegys ir Katerina Voropaj / E.Blaževič LRT nuotr.

Kur kas daugiau laiko su sūnumi Rojumi Patriku galėjusi praleisti K.Voropaj džiaugiasi, kas atžala atsiskleidė visai kitomis spalvomis.

„Tikrai galiu sakyti, kad per pirmą ir antrą karantiną pažinau savo vaiką iš naujo, – juokiasi Katerina. – Mes kartu praleisdavome 24 valandas per parą, be jokio darželio, be nieko. Iki pandemijos būdavo taip, kad mes susimatome tik vakarais ir savaitgaliais, o kai vykdavo projektai, tai ir šeštadieniais tik trumpai pabūdavome. Man to laiko stigo, tad dabar branginau kiekvieną akimirką.“

Ne vieno mažojo šokėjo talentą ugdanti K.Voropaj atvirauja visuomet iš aplinkinių sulaukdavusi klausimo apie savo sūnaus gabumus, tačiau nežinodavo, ką tiksliai atsakyti. Pasak laimingos mamos, būtent per trumpam stabtelėti privertusius metus paaiškėjo neišsemiami penkerių metų Rojaus Patriko talentai. 

„Visą laiką manęs aplinkiniai klausdavo: tai jis šokėjas ar aktorius? Nors ankščiau nebuvo laiko stebėti, bet dabar jau matau, kad jis – ir šokėjas, ir aktorius. Jis ir gudrauja, ir puikiai juda. O ir pastebiu, kad labai savarankiškas vaikas. Ankščiau būdavo taip, kad paskubomis aprengi, pamaitini, o čia jau žiūri, kad nieko nereikia padėti – viską sugeba pats.

Prieš keletą dienų savo mamai nusiunčiau nuotrauką, kurioje mano sūnus pats kerpasi kojų nagus. Abi buvome nustebusios. Gal tokios įdomios smulkmenos, bet greičiausiai aš penkerių metų to pati nedariau“, – sūnumi džiaugiasi K.Voropaj. 

Katerina Voropaj / Gretos Skaraitienės nuotr.

Katerina šmaikštauja, kad per pastaruosius metus įsitikino ir tuo, jog egzistuoja karma – pati buvusi vikrus vaikas, šiandien ji namuose stebi augančią savo pačios kopiją. 

„Mano tėvai kentėjo nuo mano aktyvumo, o dabar viskas sugrįžo man. Matau mažą savęs kopiją. Jam visur reikia lįsti, viską pažiūrėti, visur pirštukus kišti. Dabar puikiai suprantu, ką išgyveno mano tėvai, bet reikia mėgautis šiuo momentu“, – juokiasi profesionali šokėja. 

Šis gimtadienis – geriausias

Gimimo dieną mininti K.Voropaj pasakoja niekuomet nebuvusi audringų švenčių organizatorė, tad  karantine sutinkamas jau antras gimtadienis jos neliūdina.

„Nesu mėgėja didelių fiestų, tai mano gimtadienio vakaras bus sutinkamas su šeima, su mama, su sese. Gal kitą dieną aplankysiu močiutę su tėčiu, o gal ir draugai vakare padarys staigmeną. Jie žino, kad vėlai grįžtu po darbų, tai dažnai būna, kad atvyksta pasveikinti, kad ir per saugų atstumą. Tikiu, kad šis gimtadienis yra geriausias. Taip sau sakau kiekvienais metais“, – šypsosi Katerina.

Katerina Voropaj / Vaivos Šimkienės nuotr.

Bėgantys metai dažną žmogų paskatina stabtelti ir susimąstyti apie gyvenimo prasmę. Tokie apmąstymai aplanko ir Kateriną, tačiau žvelgdama į praeitį, šokėja pasakoja nieko nenorinti joje pakeisti.

„Visos patirtys, visi išgyvenimai, visos laimės ir nelaimės, manau, mus padaro stipresniais ir tai, ką aš dabar turiu, tikrai kelia man didžiulę laimę. 

Vakar kaip tik sėdėjau ir galvojau, ko aš noriu iš gyvenimo. Supratau, kad viską turiu: sveiką sūnų, gyvus tėvus ir močiutes, seses, puikią šeimą. Iki pilnos laimės trūksta tik vieno – antros pusės. Reiškia, kad iki pilnos laimės trūksta tik 0,5 procento“, – juokiasi K.Voropaj. 

O ko K.Voropaj tikisi iš kitų metų? Pasak šokėjos, pasimėgavusi itin šeimynišku laiku, dabar ji svajoja apie akimirkas, kurias galėtų skirti sau. 

„Kadangi šie metai buvo skirti šeimai ir vaikui, labai norėčiau kitais metais turėti daugiau laiko sau. Man norisi aktyvių veiklų, sporto, kelionių, o ir knygų skaitymo. Norisi pabūti su savimi, nes vaikas atima be galo daug energijos. Norisi minutėlei atsipūsti“, – šypsosi K.Voropaj.

Katerina Voropaj (87 nuotr.)
+81