Dėl šalyje paskelbto karantino Lietuvos moksleiviai tęs mokslus virtualiai iš namų. Visgi, nuotoliniu būdu galės mokytis ne visi. Skaičiuojama, jog 35 tūkst. Lietuvos vaikų savo namuose neturi kompiuterio ar išmaniojo įrenginio. Socialiai atsakingo verslo iniciatyva „Mokykla namuose“ kviečia įmones dovanoti ar laikinai perleisti nenaudojamus kompiuterius, planšetes bei monitorius.
Vienas iš pagrindinių iniciatyvos „Mokykla namuose“ tikslų – suteikti technologinius įrankius tiems moksleiviams, kuriems jų labiausiai trūksta. „Vieni kompiuterio namuose neturi iš viso. Dalis daugiavaikių šeimų namuose turi tik vieną išmanųjį įrenginį. To neužtenka, jeigu norime, kad pamokos, užsiėmimai, transliacijos vyktų sinchronizuotai. Jau dabar pasaulinėje medijoje stebime, kaip, pavyzdžiui, Silicio slėnyje per tinklą susijungia 20 vaikų choras ir dainuoja iš namų. Sukurkime tokias galimybes ir čia, Lietuvoje, sujungdami verslą, kuris gali padėti, ir tuos, kuriems reikia pagalbos“, – Žmonės.lt sakė inovatorius, verslininkas Vladas Lašas.
Projektą „Mokykla namuose“ inicijuoja Švietimo ir mokslo ministerija ir nuotolinio programavimo maratonas („hakatonas“) „Hack The Crisis“, į kurį susibūrė 300 technologijų entuziastų ir startuolių.
Pavyzdžiui, Silicio slėnyje per tinklą susijungia 20 vaikų choras ir dainuoja iš namų. Sukurkime tokias galimybes ir čia.
„Nuotolinio mokymosi reformą švietime, kuriai vis pritrūkdavome laiko, nesiryždavome, dabar galime įgyvendinti žymiai greičiau ir drąsiau, – atkreipia dėmesį Vladas Lašas. – Norime sukurti skaitmeninę aplinką, kuri suteiktų jauniems žmonėms galimybes patiems veikti, bendrauti ir nešti atsakomybę šiuo laikotarpiu, kai vyksta labai sudėtingi procesai. Juk jie smalsūs, judrūs, ir kompiuteris gali padėti jų smalsumą nukreipti produktyvia linkme, juos įkvėpti ir motyvuoti. Tikiu, kad geriausi žmogaus pasiekimai įvyksta tuomet, kai jis to pats siekia.“
KAIP DOVANOTI: užpildyti paraišką ir padovanoti ar laikinai perleisti įrangą moksleiviams kviečiame čia – mokyklanamuose.lt. Visa, akcijos metu surinkta įranga bus paskirstyta savivaldybėms, kurios toliau ją paskirstys mokiniams, kad būtų užtikrintas nuotolinio mokymo prieinamumas.
„Mokymosi platformos yra, interneto ryšys – bene geriausias Europoj, tik kai kuriems vaikams ir mokytojams trūksta priemonių – kompiuterių, planšečių. Aš tikiu, kad visi susitelkę mes galim nepalikti nei vieno vaiko balanos gadynėj prie kreidos ir lentos. Turit veikiantį kompiuterį? Paklauskit kaimynų, gal jų vaikams trūksta. Atsinaujinot? Perleiskit dar veikiantį kompą švietimui. Kartu mes tapsim išmanesni!“ – prie iniciatyvos kviečia prisijungti asociacijos „Infobalt“ direktorius Mindaugas Ubartas.
Ekonomikos ir inovacijų ministerijos viceministro Elijaus Čivilio teigimu, mokymasis nuotoliniu būdu išliks aktualus ne tik ekstremalių situacijų metu: „Dabar mokymasis yra suvaržytas vietovių, pastatų, ribotų švietimo išteklių, todėl visiškai neatitinka ateities, kuriai ruošiasi mūsų vaikai. Ateitis yra atvira ir be sienų, todėl mokykla namuose yra būtent tai ko mums jau reikėjo vakar. Ačiū „Mokykla namuose” už vektorių teisinga linkme!“