4 aktualiausios rudens kepurės ir skrybėlės

Kepurės / Vida Press nuotr.
Kepurės / Vida Press nuotr.
Šaltinis: Elaima.lt
2017-11-07 09:14
AA

Stilius prasideda nuo galvos – nuo to, kas joje ir ant jos. Lietuvoje žiema ilga ir dangstytis striukių kapišonais, suveržtais šaliku, – nebūtinai stilinga išeitis. Visgi daug žmonių drovisi galvos apdangalų – be reikalo, nors ne per seniausiai jie buvo privaloma garderobo dalis. Iki šeštojo dešimtmečio.

Aš savo skrybėles ir kepures, ypač klasikines fedoras ir panamas, perku vyrų skyriuose – tenka pripažinti, kad vyrams jos gaminamos kaip dalis garderobo (skiriama daugiau dėmesio kokybei ir dizainui), moterims – kaip dar vienas aksesuaras ir dažnai – padabintos dalykais, kurių visai nereikia.

Be šio sezono pažibos – kepėjo, madingos ir senos geros klasikinės, tik naujai interpretuojamos: fedora, megzta ir kailinė.

Kaip jas derinti? Griežtų taisyklių nėra – minkštos megztos kepurės nesugadina kostiumų, struktūriškos fedoros tinka net su plevėsuojančiomis suknelėmis, o kailinės ir kepėjo kepurės tinka praktiškai prie visko.

Tiesa, viena taisyklė yra – nepersistengti ir nekurti dirbtinio „įvaizdžio“. Idealiausia, kai galvos apdangalas atrodo reikalingas, o jo nešiotoja – pasitikinti. Blogiausia, kas gali nutikti, tai atrodyti, tarsi derindama skylę veidrodyje pražiūrėjote, kepurė / skrybėlė atrodo taip, tarsi jos galėtų nebūti. Ar tiesiog derinyje visko per daug ir / ar nefunkcionalu – aukštakulniai, besipainiojančiomis rankenomis rankinukas, veržiantis diržas, makiažas ir šukuosena, kuriuos nuolat reikia koreguoti, kokie nors barškantys papuošalai, o skrybėlę baisu nusiimti, nes viskas susigadins. Šiuo atveju tinka madam Chanel patarimas – prieš išeinant pažiūrėti į veidrodį ir nusiimti vieną aksesuarą. Geriau, jei tai ne galvos apdangalas.

Tai, kas ant galvos, – svarbiausia, o tinkamas galvos apdangalas bet kokį derinį gali paversti ypatingu (tai sakiau apie batus. Tačiau kai yra, sakykim, skrybėlė, batams tenka trauktis į antrą planą). Kaip rasti tinkamiausią? Svarbiau derinti ne pagal veido formą, o ieškoti harmoningos proporcijos – per didelės skrybėlės „nukąs galvą“, per mažos – atrodys kaip karnavalinio kostiumo aksesuaras. Tad matuokitės!

Kepėjo / laikraštininko kepurė

Kepėjo kepurę dažnai matysite vadinamą konduktoriaus, vairuotojo – ji struktūriškesnė, nei minkšta laikraštininko, tačiau tokia pat nostalgiška. Gatvės pamaivos šias kepures derina su grubaus mezgimo megztinių ir džinsų deriniais, kostiumais ir klasikiniais paltais.

Alex Carl / Vida Press nuotr.

Beveik gangsteriška fedora

Elegantiška, androginiška fedora (vasarą jos pinta versija – panama) suteikia struktūriškumo, galios, yra lengvai derinama ir tinka beveik visiems veidams. Kaip klasikiniams dalykams ir priklausytų.

Moteris / Vida Press nuotr.

Megzta

Megzta kepurė patikima – ji šilta ir į ją, kaip į skrybėlę, nesikėsins vėjas. Ji universali ir nepretenzinga. Tačiau mes kalbame apie madingus dalykus ir truputis „pretenzijos“ nepatrukdys. Tai – ypač stori siūlai ir stambūs raštai, kailiniai bumbulai ir / ar didelė apimtis.

„Trussardi“ ruduo / žiema'17 / Vida Press nuotr.

Kailinė

Sena gera užankė arba ausinukė, „Prada“ plunksnuotos interpretacijos ar ta kailinė kepėjo kepuraitė – ryškios ir efektingos.

„Miu Miu“ ruduo / žiema'17 / Vida Press nuotr.
4 aktualiausios rudens kepurės ir skrybėlės (40 nuotr.)
+34