4 kavos panaudojimo būdai buityje

Puodelis kavos / Fotolia nuotr.
Puodelis kavos / Fotolia nuotr.
Šaltinis: Ji24.lt
2013-04-16 09:00
AA

Kad ir ką kalbėtų mokslininkai, gydytojai ar sveiko gyvenimo šalininkai, dauguma žmonių rytinį ritualą pradeda būtent nuo puodelio kavos. Garuojantis jos aromatas kaipmat priverčia pamiršti visas bėdas ir smagiai pradėti dieną. Beje, kava taip pat gali būti puiki pagalbininkė buityje!

1. Oro gaiviklis

Greičiausiai ne viena šeimininkė kovoja su nemaloniais kvapais namuose. Na, o plautuvei šiuo atveju galime skirti 1-ąją vietą. Ką daryti? Pabandykite puse puodelio tirščių gerai įtrinti plautuvės angą ir užpilti litru verdančio vandens. Išbandžiusieji teigia, kad tai puikus būdas bent savaitei išvengti nemalonių aromatų. Namuose pakvips kava, jeigu jos tirščius ar pupeles vos pakepinsite keptuvėje. Jei nemalonus kvapas tvyro šaldytuve, skirtingose lentynose pastatykite po puodelį drungnos plikytos kavos.

 

2. Padeda prižiūrėti odinius gaminius

Gardi kava tinka tamsiai rudiems ir odiniams bei dirbtinės odos gaminiams prižiūrėti. Kad suteiktumėte jiems minkštumo ir ryškesnį atspalvį, į marlės maišelį įkrėskite drėgnų kavos tirščių ir pavalykite pirštines, diržą, rakinę ar švarkelį. Tokios priemonės pakaks, kad mėgstamą daiktą išsaugotumėte ir kitam sezonui.

 

3. Tinka indams plauti

Jeigu mūsų protėviai indus šveitė smėliu, mes tai galime padaryti kavos tirščiais. Maltose kavos pupelėse yra pakankamai šveičiamųjų dalelių, be to, jos pasižymi rūgštingumu. Taigi, jeigu indams plauti pritrūko įprasto indų ploviklio, išmėginkite kavos tirščius. Jei nušveitusi kavos tirščiais dar perskalausite vandeniu su šviežiai spaustomis citrinų sultimis, jūsų indai bus ir švarūs, ir blizgės. Dar vienas privalumas: indų plovimas tokiomis priemonėmis  puoselėja rankas. Kavos tirščiai puikiai švelnina sugrubusią rankų odą – šveisdama indus, tuo pačiu tirščiais ištrinkite ir rankas.

 

4. Valykime židinį be dulkių

Židinys mus džiugina savo šiluma, sukuria išties jaukius namus. Tačiau tik pradėjus jį valyti (o tai daryti būtina),  pelenai kaipmat pakyla pilkšvu debesėliu, tik besitaikančiu nusėsti ant šviesių baldų, grindų, užuolaidų... Ką daryti? Ir vėl gali padėti kava. Ant pelenų pabarstykite šlapių kavos tirščių, kurie sugers juos. Taigi židinio valymas nebebus tokia dulkėta pareiga.