4 patarimai, kaip per kelias minutes padidinti vidinę motyvaciją
Motyvacija yra variklis, skatinantis mus ne tik norėti, bet ir daryti. Dėl motyvacijos mūsų svajonės virsta realybe, tikslai įgyvendinami, todėl labai svarbu jos nestokoti. Jei jaučiate, kad jūsų energijos ar idėjų baterija senka, siūlome kelis patarimus, kurie per greitą laiką gali pakelti ūpą.
1. Pasitelkite kūno kalbą
Galbūt nustebsite, tačiau kūno kalba turi įtakos ne tik tam, ką aplinkiniai pagalvos apie jus, bet ir jums patiems. Manoma, kad tai, kokia yra žmogaus kūno poza, turi įtakos jo savijautai.
Manoma, kad tai, kokia yra žmogaus kūno poza, turi įtakos jo savijautai.
Motyvacijai ir pasitikėjimui savimi skatinti tiktų vadinamoji „jėgos poza“. Harvardo verslo mokyklos profesorė Amy Cuddy ją 2012-aisiais pasiūlė kaip priemonę per trumpą laiką pasijusti geriau. Profesorės teigimu, tokia kūno poza skatina teigiamas mūsų mintis, protas paklūsta kūnui, mes atsipalaiduojame.
Gerai būtų tvirtai atsistoti ar tiesiai atsisėsti, sudėti rankas ant šonų (ar klubų apačios) ir pabūti taip dvi minutes. Tai padidins testosterono kiekį kraujyje, kuris padeda pasitikėti savimi, ir sumažins kortizolio kiekį, siejamą su stresu.
2. Gaukite motyvacijos iš maisto
Čia būtų tas nedažnas atvejis, kai ne tik galima, bet ir rekomenduojama suvalgyti šokolado. Žinoma, ne visą plytelę. Yra tam tikrų produktų, kurie daro teigiamą poveikį smegenims, skatina produktyvumą, gerą nuotaiką, ir kokybiškas, daug kakavos turintis šokoladas yra vienas jų.
Pastebėta, kad šalys, kuriose suvartojama daug šokolado, turi daugiau Nobelio premijos laureatų.
Dėl didelio magnio kiekio šokoladas veikia kaip antidepresantas – pakelia nuotaiką; taip pat skatina išsiskirti dopaminą, kuris šiek tiek paspartina širdies ritmą ir suteikia energijos. Šokoladas stimuliuoja protines galias – pastebėta, kad šalys, kuriose suvartojama daug šokolado, turi daugiau Nobelio premijos laureatų.
Koks dar maistas skatina darbingumą ir nuotaiką? Žuvis – tai klasikinis smegenų maistas, turintis daug omega-3 riebalų rūgščių, būtinų protiniam aktyvumui. Taip pat riešutai, sėklos, razinos, vynuogės, avokadai, kiaušiniai, viso grūdo produktai, mėlynės, morkos, lapinės ir ankštinės daržovės ir pan.
3. Daugiau žalios!
Žalia spalva skatina kūrybiškumą, padeda susikaupti ir motyvuoja.
Pasitelkę spalvų galią, galite taip pat gauti naudos. Štai žalia spalva skatina kūrybiškumą, padeda susikaupti ir motyvuoja. Mokslininkai yra iškėlę hipotezę, kad žalia spalva žmonėms asocijuojasi su augimu. Žalią galima interpretuoti kaip galimybę, erdvę mums augti, veikti. Žalia tai ir gamta, atgimimas, pasitikėjimas, harmonija, ramybė.
Kur pamatyti žalios spalvos? Pasigrožėkite kambariniais augalais arba išeikite į lauką – nutirpus sniegui, išlindo kad ir nelabai gražios spalvos, bet vis tik žalia žolė. O pušynuose ir eglynuose žalia būna kiaurus metus. Pabūti lauke, tarp žalumos, bus naudinga ne tik dėl žalios spalvos, bet ir dėl gryno oro.
Net ilgiau pasižiūrėjus į šią nuotrauką gali užplūsti teigiama energija.
4. Pajudėkite
Fiziškai neaktyviems žmonėms galbūt kiek ir įkyrėjo mankštoms bei sportui skiriami ditirambai, tačiau tai tiesa – fizinė veikla padeda daugelyje situacijų, šioje – taip pat. Sportas paspartina kraujotaką, skatina smegenų aktyvumą, kūrybiškumą, didina produktyvumą, pašalina stresą, suteikia energijos, pašalina nuovargį (jei nepersistengiame, nes gali nutikti atvirkščiai). Sportuojantys žmonės yra didesni optimistai, išmoksta džiaugtis paprastais dalykais.
Gali pakakti penkiolikos minučių intensyvesnės fizinės veiklos, kad pagerėtų nuotaika, nuo sąstingio atsigautų kūnas ir pajustumėte, kad iš tiesų gyvenate!