4 tūkst. eurų sąskaitą už elektrą gavęs M.Mikutavičius: „Pagaliau mes „biškį“ Kardashian!“

Marijonas Mikutavičius / BNS foto ir socialinio tinklo nuotr.
Šaltinis: Žmonės
AA

Pastaruoju metu daugybė vilniečių stebisi ir piktinasi išaugusiomis sąskaitomis už šildymą. Gerokai nustebo ir muzikantas, laidų vedėjas Marijonas Mikutavičius, sulaukęs sąskaitos su neįtikėtino dydžio suma, kurią jis turi sumokėti elektros tiekėjams.

Marijonas Mikutavičius trečiadienį socialiniame tinkle prisipažino gavęs jį sugluminusią sąskaitą. Už sunaudotą elektros energiją 80 kv. m būste, kuriame nesilankė kelis mėnesius, atlikėjo šeima pagal sąskaitą turėtų sumokėti tūkstantinę sumą.
 
Nuostabą keliančiu atveju M.Mikutavičius pasidalijo „Facebook“ paskyroje.
 
„Mačiau žmonės piktinasi elektros sąskaitomis. Bet aš tai laimingas. Ne visi turi galimybę šviesti namus deginant deimantus, Rubenso paveikslus ir siunčiant elektrą platinininiais kabeliais. Čia už 80 kv. m, kuriuose nebuvom tris mėnesius. Vivat rinkos liberalizavimas ir žalioji energija. Pagaliau mes biškį Kardashian!“ – rašė M.Mikutavičius.

Mačiau žmonės piktinasi elektros sąskaitomis. Bet aš tai laimingas. Ne visi turi galimybę šviesti namus deginant...

Posted by Marijus Mikutavicius on 2022 m. sausio 12 d., trečiadienis
Vis tik dainininkas vylėsi, kad čia bus įsivėlusi paprasčiausia klaida. Situaciją jis bandė išsiaiškinti su elektros tiekėju, tačiau trečiadienį M.Mikutavičiui su juo susisiekti kol kas nepavyko.
 
„Manau, kad klaida, aišku. Bet kai tiekėjas pusė valandos nekelia rago, taip norisi pasiūbuot“, – po savo įrašu komentavo atlikėjas. Kol neišsiaiškino situacijos, jis neįvardijo ir 4118,46 eurų sąskaitą išrašiusio tiekėjo.
 
Komentarų sekcijoje užvirė tikra diskusija. Nemažai žmonių rašė, kad panašūs atvejai pasitaikę ir jiems.
 
„Puiki tema! 4 dienas laukiu, kol susisieks su manimi namo administratorius. Gavau sąskaitą, apsloliučiai neatitinkančią situacijos ir realybės“, – savo patirtimi dalijosi viena komentatorė.
 
„Su vienu gerai žinomu tiekėju draugaujam dar nuo rudens. Niekaip neranda klaidos, kad ir kaip rodyčiau į iš oro trauktas 1000kwh papildomų už nedidelį namuką“, – stebėjosi kitas.
Marijonas Mikutavičius / Gedmanto Kropio nuotr.
Anot komentatorių, nesusipratimai lydi ir sąskaitas už šildymą.
 
„Kietai. Stipriau net už šildymą Antakalnyje!“ – rašė M.Mikutavičiaus bičiulis, žurnalistas ir keliautojas Martynas Starkus.
 
„Pamiršai lygintuvą išjungti?“ – su šypsena teiravosi kitas Marijono bičiulis Vytaras Radzevičius.
 
„Aš panašią sąskaitą pernai už balandžio mėn. šildymą gavau. Ilgokai aiškinimasis užtruko, paaiškėjo, kad ne ten kablelį padėjo. Sakau – tai atsiųsit pataisytą sąskaitą? Atsakymas – negalim pataisyt“, – rašė internautė.
 
„Kažkas darosi su tais kableliais. Mano tetai nenorėjo duoti kompensacijos už šildymą, nes ji, matot, 3000 pensijos gauna. Juokiamės ilgai, pasvarstydami, ar bent Grybauskaitė tokią pensiją gauna?“, – retoriškai klausė kita.

Kainų šuolis

Pernai Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT) du kartus pakėlė visuomenines elektros ir dujų kainas buitiniams vartotojams.
 
Iš anksto buvo prognozuota, kad dėl išaugusios kuro kainos centralizuotas šildymas šį sezoną Lietuvoje gali brangti vidutiniškai iki 30 proc., o Vilniuje, kur šilumos gamybai daugiausiai kūrenamos dujos, – net iki 60 procentų.
 
Pernai lapkritį nutarta, kad nuo sausio elektra reguliuojamiems buitiniams vartotojams turėtų brangti vidutiniškai 10 proc., o dujos 27–36 proc. Vis dėlto, jeigu kainų šuolį lygintume ne per pusmetį, o metus, dujų ir elektros kainų kilimas – kur kas reikšmingesnis mūsų piniginėms.
 
VERT skaičiavimu, 2022 m. pirmąjį pusmetį palyginus su 2021 m. tuo pačiu metu, elektros „Standartinis“ planas atsieis 18,4 proc. daugiau.
 
Tiesa, kaip skelbė BNS, Seimas rudenį priėmė įstatymų paketą, skirtą palengvinti drastišką energijos išteklių brangimą vartotojams. Dujų kainų augimas bus išdėstytas iki penkerių metų, o elektros kainų augimą turėtų mažinti tai, kad pusmečiui atidėtas terminas beveik pusei milijono vartotojų pasirinkti nepriklausomą tiekėją.
Skaitykite daugiau