5 antivėžinių savybių turinčios žolelės

Prieskoninės žolelės / Fotolia nuotr.
Prieskoninės žolelės / Fotolia nuotr.
Šaltinis: Ji24.lt
A
A

Natūraliosios ir holistinės medicinos specialistai pasitiki tikrai ne cheminiais vaistais, o vaistais, kuriuos mums duoda gamta. Natūraliomis priemonėmis galima gydyti įvairiausius organizmo sutrikimus, pavyzdžiui, tam tikras odos problemas (aknę ir egzemą) ar tokias ligas kaip vėžys.

Įvairiausios žolelės ir augalai turi antivėžinių savybių ir nekenkia sveikiems audiniams. Štai kokius 5 augalus vertėtų auginti patiems ir gardinti gaminamus patiekalus.

Rozmarinas

Šis prieskonis turi daug terpeno – natūralaus cheminio junginio, kuris ir suteikia šiam prieskoniui įdomaus kvapo. Naujausi tyrimai rodo, jog pacientams, kuriems buvo atliekama chemoterapija bei duodamas rozmarinas, neigiamas chemoterapijos poveikis buvo mažesnis. Vėžinių ląstelių gamyba gali būti sustabdoma arba net visai išnykti. 

Rozmarinas
Rozmarinas / Fotolia nuotr.

Petražolės

Jos toli gražu nėra tik paprastas jūsų patiekalo papuošimas! Buvo atlikta nemažai tyrimų ir paaiškėjo, kad šios žolelės turi daug apigenino, kuris naikina vėžines ląsteles ir tokiu būdu nutraukia kraujo tiekimą į piktybinius auglius ir numarina juos.

Rozmarinas
Rozmarinas / Fotolia nuotr.

Taip pat skaitykite: Kaip katės gerina mūsų sveikatą

Čiobrelis

Čiobrelis – nuo senų laikų visiems gerai žinomas augalas, kuris turi daug gydomųjų savybių. Yra moksliškai paaiškinamų priežasčių, kodėl čiobrelis toks populiarus. Šis augalas turi daug timolio (medžiagos, panašios į terpeną), kuris turi antivėžinių savybių, gerai naikina mikrobus ir stiprina imunitetą. Čiobrelis naudingas ne tik vėžiu sergantiems, bet ir norintiems organizmą sustiprinti žmonėms. Gerkite čiobrelių arbatą į sveikatą!

Rozmarinas
Rozmarinas / Fotolia nuotr.

Taip pat skaitykite: Jei kasdien valgytumėte avokadų, kaip tai paveiktų jūsų sveikatą

Mėta

Mėta, kaip ir petražolės, turi daug apigenino, kuris padeda užkirsti kelią vėžinių ląstelių gamybai. Mėta sustabdo angiogenezę – procesą, kurio metu pyktybinis navikas apsirūpina krauju.

Rozmarinas
Rozmarinas / Fotolia nuotr.

Krapai

Krapai – kaip ir visos kitos aukščiau paminėtos žolelės – turi daug biologiškai aktyvių medžiagų. Pavyzdžiui, monoterpenų, kurie suaktyvina antioksidantų gamybą, neutralizuoja vėžines ląsteles ir apsaugo sveikus audinius nuo kenksmingo laisvųjų radikalų poveikio.

Taip pat skaitykite: Vaistininkas ir žolininkas Virgilijus Skirkevičius: „Liga – gyvenimo rezultatas“

Visas šias kvapnias žoleles galite auginti savo daržuose ir ne tik gardinti gaminamus patiekalus, bet ir suteikti daug naudos savo sveikatai. Galbūt ateityje šių augalų savybės bus dar labiau vertinamos ir panaudotos ne tik vėžio prevencijai, bet ir rimtam gydymui.