5 dalykai, kuriuos visada prisimins jūsų vaikas
Pastorius, knygos „The Seven Laws of Love: Essential Principles for Building Stronger Relationships“ autorius Thomas Nelsonas siūlo tėvams susikoncentruoti į tai, kas iš tikrųjų svarbu.
Ką prisimenate iš savo vaikystės? Ir ką norėtumėte, kad prisimintų jūsų vaikai? Mes, tėvai, dažnai nerimaujame dėl to, kas visai nereikšminga. Mūsų vaikai ko gero neprisimins madingų interjero detalių, išpuoselėto sodelio prie namo ir ar šaldytuve visuomet buvo sveikų produktų. Norite žinoti, ką jie atsimins? O štai ką:
1. Momentus, kai jūsų dėka jie jautėsi saugūs (arba atvirkščiai – pažeidžiami)
Kiekvienas vaikas nori jaustis saugus. Tad jūsiškiai tikrai prisimins vakarus, kai jūs išvaikydavote baubus iš jų palovių ir laikydavote juos už rankos, kol užmigs, kai jie susapnuodavo košmarą. Bet lygiai taip pat jie atsimins ir tuos momentus, kai jūs patys juos ne juokais išgąsdindavote. Aišku, neišvengiamai vaikai jus pamatys piktus ar susirzusius – juk toks gyvenimas. Bet prisiminkite tai, kad vaikai šalia jūsų visada norės jaustis saugiai.
2. Akimirkas, kai visas jūsų dėmesys bus nukreiptas tik į juos
Vaikai mūsų meilę jiems matuoja pirmiausia dėmesiu. Tomis minutėmis, kai metate visus darbus, kad su jais išgertumėte arbatos ir pasikalbėtumėte. Kad išeitumėte su jais pasivaikščioti ar pamėtyti kamuolį į krepšį. Kad tiesiog prisėstumėte ant jų lovos vakarais pasišnekėti, užuot burbtelėję „labanakt“.
Pasistenkite rasti laiko tokioms smulkmenoms, nes galiausiai tokios akimirkos, praleistos su jais, vaikams yra pačios svarbiausios.
3. Jūsų bendravimo stilių su sutuoktiniu
Vaikai formuojas savo supratimą apie meilę daugiausia stebėdami, kaip šeimoje bendrauja tėvai. Būkite jiems pavyzdžiu, kuris kada nors įžiebs jiems norą sukurti tokią pat gražią šeimą. Leiskite jiems jaustis ramiems ir saugiems šeimoje, kurioje mylintys vienas kitą žmonės bendrauja švelniai ir pagarbiai.
4. Palaikymo žodžius ir kritines pastabas
Vaikai formuoja savo identitetą, savęs vertinimą pagal tai, ką jiems ir apie juos sakote pirmaisiais jų gyvenimo metais.
Vaiko širdis – kaip minkštas molis, kuriame, laikui bėgant sustingsta visi įsimintini vaikystės įspūdžiai. Vaikai formuoja savo identitetą, savęs vertinimą pagal tai, ką jiems ir apie juos sakote pirmaisiais jų gyvenimo metais.
Taip, didelė mūsų, tėvų darbo dalis – koreguoti vaiko elgesį, mokyti jį disciplinos, nurodyti jo klaidas, tačiau net tokiais momentais nepamirškite juos palaikyti ir paskatinti, tegul jūsų žodžiuose jie jaus meilę.
5. Šeimos tradicijos
Vaikai mėgsta spontaniškumą, bet, ko gero, jie dar labiau linksta į nuspėjamus dalykus. Jie su šiluma prisimins jūsų sukurtas šeimos tradicijas: ar tai bus išvyka į kino teatrą, pėsčiųjų žygiai po apylinkes, stalo žaidimai vakarais, ar vieta, į kurią visa šeima vykstate kartą per metus, linksmos gimtadienių šventės. Pasistenkite sukurti bent kokią šeimos tradiciją, jei tokių dar neturite. Galbūt kada nors jūsų vaikai su džiaugsmu perkels ją ir į savo šeimas.