5 Europos viešbučiai, kuriuos verta aplankyti unikalių potyrių ieškotojams

„Ham Yard“, Londonas / Viešbučio nuotr.
„Ham Yard“, Londonas / Viešbučio nuotr.
Šaltinis: Elaima.lt
A
A

Vienas stūkso lyg šiuolaikinio meno kūrinys šalia Islandijos lavos laukų. Kitas įsikūrė buvusiame legendiniame Paryžiaus naktiniame klube, kur rinkdavosi pramogų pasaulio elitas. Trečias madingame Lisabonos rajone kviečia patirti vietinius Portugalijos skonius ir garsus.

1. Viešbutis legendiniame Paryžiaus klube

„Atsiprašome, šį vakarą patekti neįmanoma“, – buvo sparnuota naktinio klubo apsaugos darbuotojos Marie Line frazė, kai 8–9 dešimtmetyje ji saugojo Marė (La Marois) rajone įsikūrusį legendinį Paryžiaus klubą „Les Bains“. Per jo slenkstį yra žengęs menininkas Andy Warholas, dainininkas Davidas Bowie, aktorius Robertas De Niro. Čia linksminosi muzikos grupės „Joy Division“ ir „Rollings Stones“. Ši vieta mena dar 1885 metus, kai prancūzų rašytojas Marcelis Proustas lankydavosi čia buvusioje prabangioje pirtyje.

Legendinės Paryžiaus linksmybių vietos šlovę atgaivino kino režisierius Jeanas-Pierre’as Marois. Čia jis įkūrė boutique stiliaus viešbutį. „Šis pastatas turi galingą aurą, kuri apima glamūrą ir laukinio šėlsmo jausmą. Tai savotiška duoklė Paryžiaus meno pasaulio ikonoms ir jų paveldui.“

Didžiulės karališkos lovos, raudonmedžiu ir marmuru dekoruoti viešbučio kambariai primena šlovingus buvusio klubo laikus. Interjero svaigulį sustiprina dirbtinai sendintos odos kėdės ir sofos viešbučio bare, uždara terasa, papuošta grafičiais, ir originalumu stebinantys kilimai.

„Les Bains“, Paryžius
„Les Bains“, Paryžius / Viešbučio nuotr.

2. Nuotykių viešbutis laukinėje Islandijoje

Nuotykių šalies viešbutis. Taip save neretai pristato apie valandą kelio automobiliu nuo Islandijos sostinės Reikjaviko nutolęs „ION Luxury Adventure“. Naujos patirtys šiame viešbutyje labiausiai siejamos su užburiančia gamta. Kaip rašoma vieno JAV leidinio recenzijoje, lyg būtumei atsidūręs izoliuotoje laukinėje vietovėje tarp lavos laukų ir snieguotų kalnų. Žiemą čia yra ideali vieta grožėtis giedrame dangaus skliaute matoma šiaurės pašvaiste.

Poilsiautojams įspūdį palieka ne tik aplinka, bet ir pats pailgos formos viešbutis. Iš apleistos užeigos jis pavirto šiuolaikinio meno kūriniu, kuriame modernus dizainas susitinka su Islandijos gamtos atšiaurumu. „Įsivaizduokite – stilinga, minimalistinė išvaizda su atviromis betoninėmis sienomis ir mediniais baldais“, – rašoma keliautojų atsiliepimuose.

Visuose kambariuose langai yra nuo grindų iki lubų, todėl viešbučio svečiai gali akimis nusikelti į geoterminę elektrinę arba per lavų laukus žiūrėti į Tingveliro (Thingvellir) nacionalinį parką, kuris yra įtrauktas į UNESCO paveldo sąrašą. Islandiškos autentikos suteikia geoterminės elektrinės šildomas baseinas.

„ION Luxury Adventure“, Islandija
„ION Luxury Adventure“, Islandija / Viešbučio nuotr.

3. Portugališko svetingumo viešbutis Lisabonoje

Kelios dienos viešbutyje, o gali atrodyti, kad apkeliauta visa šalis. „Memmo Principe Real“ viešbutis lyg viena didelė portugališka šeima, kurios kiekvienas narys pavaišins maža savo regiono patirtimi – viešbutyje dirba komanda, suvažiavusi į sostinę iš atokiausių Portugalijos kampelių.

Lisabonos Principe Real rajone įsikūrusio viešbučio šeimininkas Rodrigo Machazas sulipdė vietinių patiekalų, dizaino, istorijos ir kultūros derinį, kurį atskleidžia didžiausi šalies ambasadoriai – vietiniai portugalai. Nuo patarimų, kur išgirsti fado, iki rekomendacijų, kokį regiono vyną priderinti prie dangaus spalvos bare ant viešbučio stogo.

Vietinė autentika matoma ir viešbučio interjere. Grindų danga pagaminta iš kalkakmenio, kuris buvo naudojamas statant istorinius Lisabonos rūmus ir pagrindines miesto aikštes. Portugališkos atmosferos gūsis iš karto užplūs ir išėjus iš viešbučio – lengvu žingsniu galima pasiekti įspūdingiausias Lisabonos vietas.

„Memmo Principe Real“, Lisabona
„Memmo Principe Real“, Lisabona / Viešbučio nuotr.

4. Istorijos ir modernizmo pojūčiai Kopenhagoje

Kai danų klasicizmas susitinka šiandienos ritmą. Tokios sąjungos pasekmes galima sutikti „Nobis Hotel Copenhagen“, kuris įsikūręs 1903 m. pastatytuose Karališkosios Danijos konservatorijos rūmuose.

Istorinės detalės leidžia įsivaizduoti pastato praeitį ir didingumą, o šiuolaikinio dizaino gūsis sugrąžina į šiandienos inovacijas.

Pastato istorija diktuoja viešbučio interjerą. Originalios rūmų architektūros detalės, pavyzdžiui, didieji laiptai, buvo išsaugotos ir atkurtos, o drąsūs šiuolaikiniai akcentai yra iš aukščiausios kokybės natūralių medžiagų – marmuro, vario, akmens, ąžuolo ir stiklo.

„Istorinės detalės leidžia įsivaizduoti pastato praeitį ir didingumą, o šiuolaikinio dizaino gūsis sugrąžina į šiandienos inovacijas“, – taip atsiliepia viešbučio svečiai. Daugelis pabrėžia išskirtinę viešbučio lokaciją. Pėstute gali mapasiekti Tivoli sodus, Rotušės aikštę, „Ny Carlsberg Glyptotek“ muziejų.

„Nobis Hotel“, Kopenhaga
„Nobis Hotel“, Kopenhaga / Viešbučio nuotr.

5. Viešbutyje – lyg meno galerijoje

„Šis viešbutis lyg meno galerija, o erdvės tokios didelės, jog norėtųsi ekskursijos“, – rašoma viename iš JAV leidinių. Londono Soho širdyje įsikūrusio viešbučio „Ham Yard“ dizainą kūrė jo šeimininkė Kit Kemp.

Kiekviename „Ham Yard“ kambaryje pasitinka ryškios detalės, skirtingų medžiagų deriniai, tačiau viskas pateikta siekiant išvengti kičo jausmo. „Siurprizo elementas turi būti kiekviename žingsnyje, kuris veda iš vieno kambario į kitą“, – sako K. Kemp.

Siurprizais galima pavadinti 1950-aisiais pagamintą boulingo taką, atgabentą iš Teksaso. Kitas ryškus elementas – 190 vietų modernus kino teatras. Pro poilsiautojų akis nepraslįsta ir ketvirtojo aukšto stogo terasa su alyvmedžiais, levandų ir daržovių lovomis. Tai tik kelios ryškesnės viešbučio interjero, pilno spalvų, formų ir raštų, detalės. Kiekviename „Ham Yard“ numeryje yra dideli langai nuo grindų iki lubų, iš kurių atsiveria vaizdas į vidinį kiemą bei Londono panoramą.