5 mitai apie seksą, kuriais nereikėtų tikėti
Šiais laikais tiek daug santykių ir sekso ekspertų, mokančių mus mylėti ir mylėtis, kad rezultatas kartais būna juokingas. Taisyklės, patarimai, mitai, stereotipai – juk kur kas paprasčiau kliautis savo galva ir tuo, kas išeina natūraliai, plaukia iš širdies.
Užtai Emily Nagosaki, knygos Come As You Are autorė, laužo mitus, kuriuos mums bruka pasaulis.
Namų ruoša ir seksas
Štai vienas tyrimas atskleidžia, kad poros, kurios dalinasi namų ruošos darbais, dažniau mylisi, tačiau kitas iškart tą paneigia, kadangi vyrai-namų šeimininkai esą kaip tik mažiau užsiima seksu. Gal pavargsta šluostydami indus? Tačiau grįžkime prie esmės. Kaip su ta namų ruoša?
E. Nagosaki sako, kad tai ne mokslinis, o veikiau politinis ir socialinis aspektas. „Kalbėkime apie skirtumus ir vienas kito supratimą, lygindami santykius ir namų ruošos bei sekso sąsjas.
Štai „aš sutvarkiau virtuvę, o dabar norėčiau sekso“ ir „mes esame komanda, todėl aš išvaliau virtuvę. Kaip tu laikaisi? Gal norėtum pasimylėti?“. Skamba visiškai kitaip, ar ne?“, – tikina autorė.
Anot jos, kilimų išsiurbimas tikrai nesuteikia teisės reikalauti sekso taip pat, kaip ir nusivedimas vakarienės į prabangų restoraną. „Sutikite, esame tokioje kultūrinėje plotmėje, kad juokinga manyti, jog nusipelnėte sekso vien dėl to, kad sumokėjo už vakarienę“.
Taip pat skaitykite: Vyrų ir moterų nuomonė apie šiuolaikinį pasimatymą: kam derėtų apmokėti sąskaitą?
Trumpai tariant, seksas – tai ne sausainis, o partneris – ne naminis gyvūnėlis. Poros, kurių intymus gyvenimas puikus, dažniausiai ir sutaria puikiai. Todėl kad viską daro ne dėl kažko, bet kartu ir vienas kitam.
Kaip dažnai reikėtų mylėtis?
Kasdien, kelis kartus per savaitę, o gal kartą į mėnesį? Išties jokio „teisingo skaičiaus“ nėra ir negali būti. Mylėtis patariama tada, kai to norisi. Ir geriau nesivaikyti skaičiukų, kadangi labai juokingai skamba stereotipiniai pamąstymai: „O štai tame žurnale rašė, kad reikia tiek…“, „o Petras tai su žmona daug dažniau užsiima negu mes“… Tiesą sakant, tokios kalbos tik išmuša iš vėžių, erzina ir dirgina. Tik ne iš pačios geriausios pusės.
„Supraskite, kad turėdami vaikų, turėsite pristabdyti arklius, persišaldysite – taip pat nebūsite nusiteikę meilei. Aistra labai glaudžiai susijusi su kontekstu“, – tikina E. Nagosaki. – Mylėkitės taip dažnai, kaip to reikia jums ir jūsų santykiams. Pamirškite kitus žmones ir jų seksualinius gyvenimus – jie neturi nieko bendro su tais jausmais, kurie jus patenkina“.
Taip pat skaitykite: Jausmingos paslaptys: kaip patirti ilgiausią orgazmą
Ar planuojantys seksą elgiasi keistai?
Juk tai ne alkis, troškulys ar miegas. Be šių dalykų mes niekaip neišsiverstume, o štai be sekso gyventi galima.
„Tikrai ne. Žmonės dažnai mano, kad spontaniškas seksas yra geriau nei planuotas, kai painioja „norą“ ir „pojūčius“. Iš tikrųjų sekso troškimas ir apibūdinimas kaip potraukis nėra visai teisingas. Juk tai ne alkis, troškulys ar miegas. Be šių dalykų mes niekaip neišsiverstume, o štai be sekso gyventi galima.
Spontaniškas seksas visiškai normalu, tačiau planuotas seksas gali būti ir „atsakomoji reakcija“, kai, tarkime, jūs bučiuojatės“, – tikina E. Nagosaki. Tyrimų duomenimis, 55 proc. porų mylėjimosi įpročius dažniausiai lemia ta atsakomoji reakcija, o ne spontaniškumas.
G-taško egzistencija skirta, kad partneris dar labiau pasistengtų?
Mitais apipintas G-taškas turėtų padėti patirti dar daugiau malonumo, tačiau… „Žmonės ir jų norai skirtingi“, – sako E. Nagosaki. Ir tai nėra blogiau ar geriau, tiesiog poros skirtingais būdais patiria orgazmą ir malonumą. Iš tikrųjų ne taip seniai buvo apskritai paneigtas faktas apie G-taško egzistavimą, tačiau atskleista dar viena teorija apie tai, jog didžiausią malonumą gali suteikti visa taškų gvardija…
Taip pat skaitykite: „Bet“ sindromas: pasitikrinkite, ar jis kamuoja ir jus
Didelės rankos, didelės pėdos…?
Greičiausiai supratote, ką turime omenyje. Iš tikrųjų tokie spėjimai ir lyginimai skamba ganėtinai kvailai ir juokingai. „Nėra jokių įrodymų, kad išvardyti dalykai galėtų būti susieti su penio dydžiu… Tačiau statistiškai vidutinis penio ilgis yra apie 12 cm“, – teigė E. Nagosaki.