5 natūralios priemonės, atstojančios buitinę chemiją

Muilas / Shutterstock nuotr.
Muilas / Shutterstock nuotr.
Šaltinis: Ji24.lt
2013-10-29 12:00
AA

Kiekvienai šeimininkei namuose pravartu turėti natūralių priemonių, kurios greitai išsprendžia nešvaros problemas.

1. Skalbiamasis (ūkinis) muilas – tai efektyvus ir ekologiškas produktas, tinkamas įvairiai buities priežiūrai, be to, pasižymi antibakterinėmis savybėmis. Teigiama, kad juo galima plauti indus, grindis, kriauklę, vonios kambarį, pašalinti įvairias dėmes, skalbti drabužius ir pan.

2. Geriamoji soda. Ji puikiai išplauna nuo arbatos ir kavos pajuodusius puodelius, sugeria nemalonius kvapus, tinka šveisti įvairius paviršius, suteikia jiems blizgesio. Vazos, taurės ir stiklinės atgaus savo išvaizdą, jeigu palaikysite jas sodos tirpale (1 l vandens 2 arbat. š. geriamosios sodos). Soda padeda įvairiems virtuvėms įrankiams atgauti spalvą. Galite jos šiek tiek laikyti šaldytuve, kad dingtų nemalonus kvapas.

3. Actas. Taip pat, kaip ir geriamoji soda, puikiai balina, užmuša mikrobus, šalina kalkių nuosėdas, riebalus, sugeria nemalonius kvapus. Actas puikiai padės, jeigu netyčia prisvilinote maistą ir niekaip nepavyksta išplauti puodo. Tiesiog pripilkite į jį acto ir palikite pernakt – kitą dieną nebereikės prakaituoti šveičiant indų. Beje, acto tirpalu patariama skalauti atvežtinius vaisius – esą jis puikiai dezinfekuoja. Kadangi medinės lentelės – tikra bakterijų talpykla (mikrobai mėgsta kaupti jų įtrūkiuose), acto tirpalas ir čia bus nepakeičiamas pagalbininkas. Dar vienas puikus patarimas: sumaišykite actą ir druską – gautu šveitikliu pašalinsite nešvarumus nuo puodų, arbatinukų.

4. Garstyčių milteliai. Jie idealiai pašalina riebalus nuo lėkščių ar kitų indų. Tiesiog užberkite jų ant kempinėlės ar tiesiog į šveičiamą indą ir tuomet užpilkite šiek tiek šilto vandens. Pamatysite, riebalai dings akimirksniu.

5. Citrinų rūgštis, kaip ir actas, puikiai kovoja su kalkių nuosėdomis. Todėl galite naudoti ją tiek arbatinukams, tiek skalbiamosioms mašinoms. Taip pat citrinų rūgštimi nesunkiai išbalinsite ir nuvalysite paviršius, pašalinsite nemalonius kvapus, iššveisite puodus. Taigi, kaip matote, šiomis paprastomis priemonėmis galite atlikti itin daug buities darbų, tad jeigu dar neišbandėte – būtinai tai padarykite!