5 pastebėjimai, kaip efektyviau komponuoti valgiaraštį
Tokiu metu, kai sodai, daržai ir miškai siūlyte siūlo turtingiausią ir įvairiausią gėrybių rinkinį, pats laikas pasirūpinti, kad organizmui nieko netrūktų. O tai yra – vitaminų, mineralų, ląstelienos, kitų maisto medžiagų, kurių reikia, kad kaulai ir imunitetas būtų stiprūs, atmintis gera, smegenys veiktų nepriekaištingai.
Priminsime keletą dalykų, kuriuos nesudėtinga padaryti, o nauda – didelė:
1. Vaivorykštė. Daržovėms, vaisiams ir uogoms skirtingas spalvas suteikia pigmentai, unikalios maistinės medžiagos, kurios, kaip rodo įvairios studijos, gerina sveikatą. Širdies – raudoni augalai, smegenų – violetiniai, akių – oranžiniai, ląstelių – žali, kaulų ir sausgyslių – balti. Jei kasdien sąmoningai valgytumėte „vaivorykštės“, savo organizmą kaip reikiant pastiprintumėte.
2. Daržovių lapai. Esame įpratusios vartoti maistui burokėlių ir petražolių lapus, o štai ridikėlių ir morkų lapai neretai atsiduria šiukšliadėžėje. Bet juk tiek vienuose, tiek kituose pilna visokio gėrio. Pasak mitybos specialistų, pagal vertingų medžiagų kiekį lapai netgi naudingesni už šakniavaisius! Švieži ridikėlių ir morkų lapeliai tinka salotoms, jais galima padidinti sriubos, troškinio, padažo, garnyro maistinę vertę. Ridikėlių ir morkų lapuose gausu vitamino C, kalcio, kalio, magnio, kitų vertingų komponentų.
3. Stiklinė šilto vandens. Pagal ajurvedą, baltos liežuvio apnašos ryte – požymis, kad organizme susikaupė šlakų. Jų atsikratyti, pagerinti virškinimą padėtų kasrytinė stiklinė šilto vandens atsikėlus.
4. Nekoncentruotos sultys. Šviežiai spaustos vaisių sultys turi vieną didelį minusą: jose labai daug cukraus. Pagudraukite – prieš gerdamos atskieskite jas vandeniu.
5. Sėklos, grūdai. Jei jų imsite vartoti daugiau, tai bus realus žingsnis stipresnės sveikatos link. Sėklos ir grūdai – didesnės energijos, sveikesnio žarnyno ir geresnio virškinimo garantai.